مصاحبه اختصاصی با یزدان سلمانیان مدل مطرح ایران که از دنیای مد می‌گوید

توسط سعید احمدی
یزدان سلمانیان مدل ایرانی

یزدان سلمانیان مدل مطرح کشور متولد 24 اسفند 1374 در تهران است که، این روزها در هفته مد عرب با برندهای مختلفی ازجمله: MICHAEL CINCO Behnood و Amato Couture همکاری داشته است.

در این مصاحبه یزدان سلمانیان از اتفاقات دنیای مد و تجربیاتش در مورد همکاری برندها می‌گوید و به سؤالات علاقه‌مندان پاسخ خواهد داد. با ما همراه باشید و مصاحبه اختصاصی مجله ایران مدلینگ با سلمان یزدانیان مدل مطرح ایران را بخوانید.

جناب سلمانیان چرا به حرفه مدلینگ علاقه دارید

باید بگم، دلیلی که باعث شده من به این حرفه علاقه پیدا کنم، لباس پوشیدن و استایل داشتنه، چون احساس می‌کنم خوش‌پوش بودن و شیک بودن از بچگی همراهمه و شاید هم این یک رفتار ذاتی است و به همین دلیل همیشه به بهترین روش انجامش دادم.

آیا تحصیلات یا دوره آموزشی خاصی رو طی کردید که به عملکرد مدلینگ شما کمک کنه

تحصیلات یا دوره آموزشی خاصی رو طی نکردم اما خب ورزش رو از کودکی و به طور حرفه‌ای تا به امروز انجام میدم. ورزش تأثیر بسیار زیادی در ظاهر بدنیم داشت و چیزی که انتظارش رو داشتم بهم داد. ورزش حرفه‌ای منو به هدف‌هایی که توو زندگیم داشتم نزدیک‌تر و مسیر رو برای رسیدن به این هدف‌ها و آرزوها هموار کرد.

اهداف شما به عنوان مدل چیست

من حدود ۳ سال است که دارم حرفه مدلینگ رو به‌صورت حرفه‌ای انجام میدم و دوست دارم بعد از کنار گذاشتن این حرفه، درزمینه استایل کردن و یا طراحی لباس ورود پیدا کنم.

اگر فیلمبردار یا عکاسی از شما بخواد حرکت یا پوزی رو بگیرید که با اون راحت نیستید، چه واکنشی نشون می دید

در وهله اول سعی می‌کنم حرفه‌ای برخورد کنم و اون پز یا استایلی که از من میخواد رو به نمایش بزارم و اگر نتونم انجامش بدم تمرین کنم. البته کار ما به صورتیه که قبل از اینکه بریم برای کار، موضوع اون کار رو بررسی می‌کنیم و اگر مخالف تفکرات و چهارچوب باشه خب مطمینا انجامش نمیدیم ولی اگر کار رو قبول کنیم، موظفیم به‌عنوان یک مدل حرفه‌ای هرچه از ما می‌خواهند رو انجام بدیم.

چه کسی رو در صنعت مدلینگ تحسین می کنید و ترجیح میدهید با چه برندهایی کار کنید

به نظر من بابک وثوقی فردی هستش که یک سبک جدید رو وارد ایران کرد و قبل از ایشون شخصی نبود که این جسارت و اعتماد به نفس رو داشته باشه که بخواد هم‌چین کار بزرگی رو انجام بده.

جناب وثوقی خب سبک لباس بگ استایل و استریت استایل رو طراحی میکنه که خاص خود ایشون هست و قبل از جناب وثوقی کمتر اشخاصی بودن که به این سبک لباس می‌پوشیدن و یا تولید می‌کردن، اما الآن می‌بینم که این سبک در بین خیلی‌ها جاافتاده.من جناب وثوقی رو خیلی دوست دارم و امیدوارم همه ما قدر ایشون رو بدونیم.

من ترجیح میدم با برندهایی کارکنم که علاوه بر درک کردن مد و فشن حرف جدیدی برای گفتن داشته باشن و صرفاً به جنبه بیزینسی کار نگاه نکنن.

آیا خودت رو فرد خلاقی میدونی و اینکه چه آرزوهایی داری که تلاش میکنی بهشون برسی

بله من خودم رو فرد خلاقی میدونم و اگر موضوعی رو دوست داشته باشم ذهنم خیلی بهم کمک میکنه و میتونم راه و روش‌های جدید را برای خودم پیاده‌سازی کنم. بدون شک داخل این حرفه هرکسی دوست داره به بالاترین سطحش که شرکت در فشن شوهای اروپا مثله: میلان فشن ویک یا پاریس فشن ویک یا لندن فشن ویک هست برسه و من برای رسیدن به این سطح از کار، تلاش می‌کنم.

در مورد چالش برانگیزترین عکسبرداری خودتون صحبت کنید

من یک پروژه عجیب داشتم که به خاطرش دو شب نخوابیدم. داخل یک هوای سرد باید یک لباس نازک می‌پوشیدیم و روی یک مسیر خیس چندین ساعت راه می‌رفتیم. پروژه دیگه ای هم در ارتفاع داشتم که بسیار مسیر دشواری داشت و امکان داشت هرلحظه از اون ارتفاع سقوط کنم اما خداروشکر اتفاقی برام نیفتاد.

چطور میشه بدون پرداخت هزینه های زیاد به حرفه مدلینگ ورود پیدا کرد

من در صنعت مدلینگ خودم رو صاحب‌نظر نمیدونم و بزرگانی هستند که بتونن پاسخ بهتری داشته باشن، اما ازنظر من نیازی نیست برای ورود به این حرفه هزینه‌های زیادی پرداخت کرد، که باعث بشه یک سری افراد ذینفع و سودجو سو استفاده کنن. اما برای سلامتی پوست و مو و بدن هر فردی باید هزینه کنه، چون ویترین کارش خودشه و باید روی خودش سرمایه‌گذاری انجام بده.

یک مدل می تونه چقدر درآمد کسب کنه

به نظر من میشه از طریق این حرفه یک درآمد مناسب داشت. داخل ایران هم دوستانی هستند که کار می‌کنند و رفته‌رفته شرایطشون داره بهتر میشه اما هیچ جای دنیا شما نمیتونید از درآمد مدلینگ صاحب خودرو و خانه لوکس بشید. مگر اینکه از ارتباطاتی که در کنار این کار به‌دست میارید استفاده کنید.

همه میگن من هم میتونم مدل باشم آیا درسته

ازنظر من هنر هیچ محدودیتی نداره و مدلینگ هم از این قاعده مستثنا نیست پس هرکسی میتونه مدل باشه و این رو هم اضافه کنم که حالا چقدر میتونه از این راه کسب درآمد کنه به سلیقه ها و مشتری‌ها بستگی داره.

از زیبایی تو هرجایی یه جور تعریف میشه و به نظر من هرکسی میتونه مدل باشه!!!

چرا مدل ها در تصاویر بهتر از زندگی واقعی به نظر می رسند

سر کار و پروژها از استایل از هیر استایلیست از میکاپ و عکاس استفاده میشه که اینها به بهتر دیده شدن مدل کمک میکنه. البته نباید از حرفه‌ای بودن مدل هم چشم‌پوشی کرد چون یک مدل حرفه‌ای بهترین زاویه‌ها رو میشناسه و میدونه در چه زاویه‌ای قرار بگیره که در بهترین حالت دیده بشه.

برای رسیدن به این سطح و دریافت یک خروجی مناسب باید تمرین تمرین تمرین و درنهایت تجربه چاشنی کار بشه.

مطالب دیگر را ببینید

1 دیدگاه

علیزا 15 فروردین ,1403 - 7:41 ب.ظ

داش یزدان حرفو حریف تو کارش نیس

پاسخ

ارسال دیدگاه