مصاحبه اختصاصی با بهشاد بردبار و صحبتهای او در مورد ورود به فشن‌شوهای بین‌المللی

توسط سعید احمدی
مصاحبه اختصاصی با بهشاد بردبار مجله ایران مدلینگ

بهشاد بُردبار، فارغ‌التحصیل رشته طراحی گرافیک می‌باشد، که طی حدود ۲۰ سال فعالیت خود در حرفه مدلینگ با برندهای بی‌شماری همکاری داشته است، که می‌توان به برندهای: ،orttu ،antoniomarras ،michael5inco ،behnoode ،jumeirahgroup ،anantraqasralsarab dirkbikkembergs و حضور در هفته مد عرب و dubai fashion institute اشاره کرد. در ادامه مطلب مصاحبه اختصاصی مجله ایران مدلینگ با بهشاد بردبار و صحبتهای او در مورد ورود به فشن‌شوهای بین‌المللی را می خوانید.

دیدگاهتان در مورد مد ایران چیست

بهشاد بردبار می گوید: مد در ایران پتانسیل بسیار زیادی دارد و طراحان بسیار خوبی در ایران و خارج از ایران داریم که بسیار معروف هستند. همچنین به علت اینکه تنوع اقوام و پوشش در ایران بسیار زیاد است ما می‌توانیم حرف‌های زیادی برای گفتن در سطح بین‌الملل داشته باشیم.


آیا فکر میکنید در کشور ما حرفه مدلینگ در حال پیشرفت است

اگر به روند مدلینگ ایران، از 8 سال پیش که عهده‌دار مسئولیت در این زمینه شدم تا به امروز نگاه کنید، متوجه می‌شوید که تغییر و پیشرفت چشمگیر از آن زمان تاکنون اتفاق افتاده است و مطمینا این روند ادامه خواهد داشت.


علاقه مندان و استعدادها از چه طریقی می توانند وارد فشن شو های بین المللی شوند

ورود به فشن شوهای بین‌المللی کار زیاد ساده‌ای نیست و به آمادگی‌هایی بخصوصی نیاز دارد. آموزش، تمرین و تسلط و داشتن پورتفولیو کامل و تأثیر گذار و امکان سفر به کشورهای دیگر در کنار داشتن توان مالی که بسیار پیچیده است.


در مورد مدل هایی که به دنیای مد معرفی کردین بفرمایید و اگر علاقه دارید نام ببرید

تقریباً تمام مدل‌های استانداردی که در حال حاضر در ایران و خارج از ایران فعالیت می‌کنند و مطرح هستند کارشان را با من شروع کردند. این اشخاص آموزش دیدند، راهنمایی شدند و درنهایت به برندها معرفی شدند.

اگر بخوام نام ببرم باید به: سهند سمرکند، مصطفی عابدینی، سجاد پور حسن، علی نصیری، امیرسام محمدزاده، سجاد نیکپور، محمدقاسم عبدالهی، یزدان سلمانیان، علی اردانی و حمید باقری اشاره‌کنم.


به نظر شما چرا بعضی از مدلهای ایرانی که پتانسیل بالایی دارند تا در سطح بین الملل همکاری داشته باشند به این مسیر وارد نمیشوند

بستگی دارد داشتن پتانسیل و استاندارد بالا را چه کسی و چگونه تعریف کنیم! آنچه در ایران اتفاق می افته نمیتونه ملاک صحیح و اصولی باشه، ولی استعدادها و پتانسیل‌های زیادی در ایران داریم که مطرح هم نیستند و دیده نشده‌اند. دلیل اصلی آن: مسائل مالی، عدم امکان خروج از کشور یا نداشتن راهنما و مشاور درست است که قادر به فعالیت جدی و بین‌المللی نشده‌اند.


چند مدل نام میبرم و شما نظرتون رو در مورد این افراد بفرمایید

حمید فدایی، الناز گلرخ، طلا گلزار، پریا عرب زاده، مه‌لقا جابری

بهشاد بردبار در مورد این سوال می گوید: کسانی که نام بردید بیش از اینکه به‌عنوان فشن مدل مطرح باشند به‌عنوان اینفلوئنسر فعالیت می‌کنند. فشن مدل نیازمند داشتن استانداردهای خاصی هست که بعضاً تعداد فالوور زیادی هم ندارند، اما در هفته‌های مد مطرح دنیا بسیار می‌بینید، فشن مدل‌هایی با تعداد فالوور کمتر از ۲۰۰۰ نفر که به دلیل داشتن استانداردهای ظاهری بالا، با بهترین برندها همکاری داشتند.

اینفلوئنسر هایی هم می‌بینید که استانداردهای خیلی بالای ظاهری ندارند، ولی به خاطر داشتن فالور بالا کمابیش در حرفه مدلینگ فعال هستند. این‌گونه افراد در سطح متفاوتی کار می‌کنند که صحبت و توضیح در مورد آن بسیار مفصل است.


اگر کسی قصد داشته باشه در ایران وارد حرفه شما بشه باید چیکار کنه و چه مسیری رو طی کنه

کسانی که دوست دارن وارد حرفه مدلینگ بشن، ابتدا باید توسط کارشناس باتجربه بدون چشم‌داشت مالی، ارزیابی و راهنمایی بشن و اگر مناسب این حرفه تشخیص داده بشن نیاز هست که آموزش ببینند و پورتفولیو تهیه کنند.


افراد مستعد در حوزه مدلینگ چطور میتونن مهاجرت کنند و یا از این حرفه به عنوان امتیاز مهاجرت استفاده کنند

هیچ کشوری شرایط مهاجرت به افراد مستعد ایرانی را فراهم نمی‌کند! و افراد مستعد شخصاً باید برای آن اقدام کنند.


نظرتون رو در مورد مجله ایران مدلینگ بفرمایید و پیامی برای علاقه مندان و مخاطبان ما

مجله ایران مدلینگ سعی در اطلاع‌رسانی در این زمینه دارد، که با توجه به اینکه در ایران رسانه فراگیر و جدی نداریم کار ارزنده‌ای است، به‌شرط اینکه اطلاع‌رسانی دقیق و درست باشد، تا علاقه‌مندان گمراه نشوند.

پیام من به مخاطبین مجله ایران مدلینگ و علاقه‌مندان به مدلینگ اینه که بر اساس فضای مجازی و زرق‌وبرق ظاهری این حرفه در تصاویر، به خیال کسب درآمد آن‌چنانی به سمت این حرفه نیایند، که در ایران به دلیل نداشتن آژانس معتبر مدلینگ و مد حرفه‌ای و اصولی، مورد سوءاستفاده سود جویان قرار خواهند گرفت!

در پایان این مصاحبه مجله ایران مدلینگ از جناب بهشاد بردبار به دلیل همکاری و پاسخ گویی به سوالات ما بسیار قدردانی می کند و برای این عزیز بهترین ها را آرزومند است. با عشق فراوان!!!

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه