بابک رحیمی در مصاحبه اختصاصی از فعالیت مدلینگ در ایران می‌گوید

توسط سعید احمدی
بابک رحیمی در مصاحبه اختصاصی از فعالیت مدلینگ در ایران می‌گوید

بابک رحیمی متولد بهمن ۱۳۶۴ در تهران و یکی از مدل‌های مطرح ایران که در سن ۱۹ سالگی به کشور ایتالیا مهاجرت کرد، تا بتواند در این کشور تحصیلات خود را ادامه دهد. بابک رحیمی در دانشگاه پولو تکنیک میلان به تحصیل در رشته الکترونیک پرداخت و پس‌ازآن توانست کارشناسی ارشد آی تی را در دانشگاه (Bicocca) میلان کسب کند.

بابک رحیمی از همان ابتدا به حرفه مدلینگ علاقه‌مند بود و در ابتدای ورود به ایتالیا تصمیم گرفت تا وارد این حرفه شود و فعالیت خود را با دوره ۶ ماه آکادمی elite model management john casablancas آغاز کرد و توانست دیپلم این دوره آموزشی را کسب کند که درنهایت موفق شد به شو روم “جان‌فرانکو فره” راه یابد و فعالیت خود را به‌طور رسمی آغاز کند.

جناب رحیمی چرا حرفه مدلینگ رو انتخاب کردید

وقتی به ایتالیا مهاجرت کردم شاهد این بودم که ایجنسی‌ها به دنبال چهره‌های جدید هستند و چون در ایران هم دوستانم به من می‌گفتند که تو پتانسیل مدلینگ رو داری من هم تصمیم گرفتم که در کلاس‌های آموزشی شرکت کنم تا بتونم برای خودم یک شغل و یک منبع درآمد فراهم کنم.

در مورد برند زیب‌من صحبت کنید

من در طی این سال‌ها تونستم تجربیات زیادی رو کسب کنم و با برندها و دیزاینرهای زیادی همکاری کردم. همین تجربیات باعث شد تا برند خودم رو راه اندازی کنم. در مورد برند زیب‌من باید عرض کنم که تمرکز ما بر روی پوشاک فرمال مردانه است که در کنار اون کارهای “های فشن” نیز انجام میدیم.

به طور کلی تولیدات ما, کت و شلوار, کفش و محصولات چرمی است که توسط خود من طراحی میشه و برای ساخت این قطعات از پارچه‌های انگلیسی, ایتالیایی و ترک استفاده می‌کنیم.

در مورد درآمد مدلینگ در ایران بفرمایید و آیا راضی کننده است یا خیر

خب در ایران همه چیز به خود شخص بستگی داره. یعنی اینکه چقدر تجربه‌دارید, چقدر مارکت شما رو میشناسه و مسائلی از این قبیل که بسیاری از عزیزان با اون آشنایی کامل دارند. برای من مدلینگ در ایران خوب بوده اما من همیشه به چشم شغل دوم بهش نگاه کردم, چون کار اصلی من برند خودم بوده و هست. از دید من مدلینگ در ایران درآمد خوبی داره و میتونه کمک کننده باشه, اما فقط به عنوان شغل دوم بهش نگاه کنید.

مشخصات ظاهری یک مدل در ایران باید چطور باشه

در تمام دنیا معیارهای خاصی تعیین‌شده که همه ما به اون معیارها اشراف داریم اما از دید من تمام این معیارها به مارکت اون کشور بستگی داره و مهم اینه که اون مارکت شما رو تأیید می‌کند یا خیر. الآن ما داریم می‌بینیم که در بسیاری از مارکت های جهانی از مدل پلاس سایز برای معرفی کالکشن استفاده می‌شود و این مشخص می‌کند که مارکت این کشورها این موضوع رو پذیرفته و به مدلها اجازه فعالیت داده است.

چطور میشه مدلینگ رو در ایران آغاز کرد

به‌طورمعمول دو راه وجود دارد که نخستین راه از طریق ایجنسی است که در ایران این ایجنسی ها مورد تأیید نیستند و تنها به فکر کسب درآمد هستند و بعید میدونم بتونن برای پیشرفت مدل فعالیت خاصی انجام دهند چون این پتانسیل رو ندارند. از دید من برای اینکه در ایران فعالیت مدلینگ رو آغاز کنید باید با عکاسان و صاحبان برند همکاری کنید.

افراد علاقه‌مند میتونن از طریق روش‌های مختلف مانند: فضای مجازی و همچنین به‌صورت حضوری خودشون رو به برندها و عکاسان معرفی کنند و اگر پتانسیلش رو داشته باشند حتما میتونن موفق شوند.

صحبت پایانی با علاقه‌مندان و همراهان مجله ایران مدلینگ

صحبت همیشگی من اینه که در ایران به حرفه مدلینگ به چشم شغل اصلی نگاه نکنید و باید مکمل شغل اصلی شما باشد. دلیلش اینه که انتخاب شما کاملاً سلیقه‌ای است و ممکنه یک مدت کارکنید اما یک مدت طولانی هیچ فعالیتی انجام ندید و این برای شما مشکل‌ساز خواهد بود.

البته اگر بتوانید در دوران فعالیت مدلینگ یک حرفه و یا کار دیگه ای یاد بگیرید میتونه بسیار کمک‌کننده باشد. درنهایت از مجله ایران مدلینگ تشکر می‌کنم چون در راستای آگاه‌سازی علاقه‌مندان این حرفه فعالیت دارد و امیدوارم موفق و پیروز باشید.

*

مجله ایران مدلینگ بهترین ها را برای بابک رحیمی آرزومند است.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه