مصاحبه اختصاصی با ایلیا کیوان مؤسس برند کاردومدا

توسط سعید احمدی
مصاحبه اختصاصی با ایلیا کیوان مؤسس برند کاردومدا

ایلیا کیوان جز اولین مدل‌های ایرانی است که توانست در سال ۲۰۰۴ مدرک مدلینگ خود را از آژانس “ آلپا مدلینگ ” در روم ایتالیا دریافت و فعالیت خود را آغاز کند. از همکاری‌های داخلی او می‌توان به مارال چرم، خانه مد راد و نوکیا اشاره کرد که استارت بسیار خوبی برای ابتدا راهش بود.

ایلیا کیوان پس از سال‌ها مشاوره و استایلیست برندهای مختلف، توانست در یک سال اخیر برند خود را بانام cardomoda تأسیس کند. او هم‌اکنون طراحی لباس: پیمان معادی، سام درخشانی و کامبیز دیرباز که از بازیگران مشهور ایران هستند را بر عهده دارد.

چرا کاردومدا

از سال‌های پیش به‌واسطه حرفه‌ای که انجام می‌دادم درگیر فضای مد و لباس شدم. به‌مرورزمان من با رنگ‌ها جنس‌ها و پارچه‌ها آشنا شدم و حس کردم این کار موردعلاقه من است و می‌توانم وارد دنیای جدیدی از صنعت مد شوم. کم‌کم از این علاقه در دنیای خودم هم استفاده کردم و سعی کردم خوش‌پوش باشم و از هر آنچه که یاد گرفتم در استایل خودم نیز به‌کار ببرم.

در این راه من سعی کردم تجربیات خودم رو به برندهای مختلف فعال انتقال بدم و بالاخره درنهایت تصمیم گرفتم برندی رو راه‌اندازی کنم که ضعف‌ها و مشکلاتی که این سال‌ها در مورد پوشاک دیده‌شده بود را از بین ببرد و این شد آغاز راه برند کاردومدا.

مهم‌ترین دلیل و بارزه‌ای که وجود داشت، احساس می‌کردم که وقتی ما به برندی مراجعه می‌کنیم، به ما برای یک خرید بهتر کمک نمی‌کنند و تنها قصد دارند محصول خود را به فروش برسانند. اما من سعی کردم در کاردومدا این تفکر را از بین ببرم و در ابتدا به مراجعه‌کنندگان اطلاعات کافی در مورد یک استایل بهتر ارائه بدهم و درنهایت اون ها رو به خرید تشویق کنم.

برند کاردومدا را در یک جمله توصیف کنید

شاید کاردومدا تنها مجموعه‌ای است که قبل از فروش محصول به فکر مشاوره دادن به مراجعه‌کنندگان خود است. این مشاوره‌ها به نسبت وزن رنگ پوست و مکانی که قصد دارند حضور پیدا کنند متفاوت است و شمارا با بهترین گزینه‌ها روبه‌رو می‌کند و درنهایت شمارا به سمت خرید هدایت خواهد کرد.

چه چیزی در کسب و کارتان باعث شادی شما می شود و چه چیزی شما را میترساند

چیزی که باعث خوشحالی من میشه آینه که بتونیم به مراجعه کنندگانمون کمک کنیم تا بتونن استایلی رو انتخاب کنن که هم سطح ظاهریشون رو بالاتر ببره و هم ضعف‌هایی که در استایلشون وجود داره رو برطرف کنیم.

این باعث میشه تا مراجعه‌کنندگان با یه تفکر مثبت از مجموعه ما خارج بشن و ما رو همیشه به‌عنوان یک راهنما و یک رفیق در کنار خودشون احساس کنن.

و اما در مورد ترس باید بگم” چیزی که باعث میشه این حس به ما دست بده اینه شخصی که وارد مجموعه ما میشه علاقه‌ای به انتخاب یک لباس مناسب رو نداشته باشه و قصدش تنها خرید کردن باشه.

من همیشه آرزو می‌کنم شخصی که قصد داره وارد مجموعه ما بشه آمادگی اینو داشته باشه که ما تجربیاتمون رو در اختیارش بزاریم و پذیرای سبک و ایده‌های ما باشه.

بزرگترین نقطه ضعف و قدرت شما

بزرگ‌ترین ضعف ما اینه که هنوز به اون اندازه توانمند نشدیم که بتونیم با تمامی آدم‌ها صحبت کنیم و بهشون مشاوره بدیم، تا سطح پوشش خودشون رو ارتقا ببخشند و به همین دلیل مجبوریم در زمان کوتاه و با گرفتن وقت قبلی به دوستان و همراهانمون، مشاوره بدیم.

به نظر خودم نقطه قوتمون اینه که ما با جون و دل برای اشخاص کار می‌کنیم و سعی می‌کنیم حتی خارج از زمان خرید و مشاورشون، بهشون کمک می‌کنیم تا استایل بهتری داشته باشن.

5 سال آینده خودتون رو چطور میبینید و فکر میکنید در بین برندها چه جایگاهی دارید

راستش خیلی به ۵ سال آینده فکر نمی‌کنم، چون هرروز داریم به فردا فکر می‌کنیم و سعی می‌کنیم، تعداد آدم‌های زیادی رو درگیر سبک پوشش و استایل کنیم، تا بتونن زمان بیشتری رو برای انتخاب استایل و پوشش خودشون صرف کنند. به نظر من لباس، رنگ و ترکیب این هارمونی‌ها باهم میتونه روز یک آدم رو بسازه و سطح انرژِیشون رو ارتقا ببخشه.

در مورد جایگاهمون در بین برندها باید بگم در حال حاضر بهش فکر نمی‌کنم و موضوع مهمی برامون نیست. بیشترین تلاشم اینه که جایگاهمون رو در بین مردم بالا ببریم و یک مجموعه امن و دوستانه در اختیارشون قرار بدیم.

مشهور شدن چقدر شما رو تغییر داده

اصولاً خیلی تأثیری روی من نداشته و فقط روابطم رو گسترده‌تر کرده چون من آدمی هستم که از روابط با دیگران لذت می‌برم و خب همین باعث شده تا شناخت مردم نسبت به من بیشتر بشه. همین یک دلیل مناسبه که با مردم بتونم صحبت کنم و از انرژی‌هایی که به من میدن لذت ببرم.

چطور بین زندگی و کار تعادل برقرار میکنید

باید بگم هیچ تعادلی وجود نداره و هر لحظه‌ای که دارم کار می‌کنم زندگی هم می‌کنم. من عاشق کارم هستم، عاشق مد و لباس و سینما و هرکدوم رو انجام میدم، واقعاً دارم اون لحظات رو زندگی می‌کنم.

پروژه رویایی شما چیه

مطمینا پروژه رؤیایی هر برندی یا هر مجموعه‌ای اینه که، به‌عنوان یک ایرانی باعث افتخار کشورش باشه و منم به‌عنوان یک استایلیست و مجموعه کاردومدا به‌عنوان یک مجموعه تخصصی درزمینه استایل، دوست داریم مشتری‌های خارجی داشته باشیم و بتونیم با سلبریتی های داخلی و خارجی همکاری داشته باشیم.

ما قصد داریم به دیگران ثابت کنیم که در زمینه مد و استایل هیچ فرقی بین جهان اول و جهان سوم وجود نداره و با تمام وجود این فضا رو درک کردیم و میتونیم خلاقیت ایجاد کنیم.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه