مصاحبه با حمیدرضا الله‌وردی مدل جذاب کشور که از مشکلات حرفه مدلینگ در ایران می‌گوید

توسط سعید احمدی
مصاحبه اختصاصی با حمیدرضا الله وردی مدل مطرح

حمیدرضا الله‌وردی، ۲۴ ساله با قد ۱۸۸ سانتی‌متر و وزن ۸۳ کیلوگرم که توانسته از سن ۱۵ سالگی وارد حرفه مدلینگ شود. از سن ۱۶ سالگی به‌صورت حرفه‌ای فعالیت خود را با عکاس‌ها و برندهای مختلف آغاز کرد و تا به امروز توانسته با برندهای مطرحی همچون: جوجو، نوشیدنی نایت کینگ، به ازلی، یو یو، هفت، پالو مارتینی، اچ پلاس و لوسیفر همکاری کند.

جناب الله‌وردی چگونه وارد این حرفه شدید و سکوی پرتاب شما چه شخص یا برندی بود

خب من شرایط بدنیم در بچگی به‌صورتی بود که زود رشد کردم یعنی قد و هیکلم به سنم نمی‌خورد و الانم به همین صورته!!! من بهش علاقه داشتم و همیشه به هر صورتی که شده این حرفه رو دنبال می‌کردم و اون موقع هم مثله الآن مدل زیاد نبود.

با یک موسسه َآشنا شدم و رفتم برای تست و به هم گفتن برای ثبت نام باید پول پرداخت کنی و منم چون نمی‌خواستم پول پرداخت کنم برگشتم. اما بعدش با من تماس گرفتن و گفتن تو نیازی نیست پول پرداخت کنی چون شرایط فیزیکیت مناسبه.

از طریق رییس این موسسه با سرنگ سزاوار آشنا شدم و با پورتفولیویی که ایشون برام تهیه کرد شروع کردم به فعالیت حرفه‌ای کنم و با تعداد زیادی از عکاس‌ها و برندها فعالیت کنم.

قسمت دوم سوالتون رو باید این‌جوری پاسخ بدم که هیچ شخص سکوی پرتاب من نبود و تنها سرنگ سزاوار به هم کمک کرد و علاوه بر عکاسی و تهیه پورتفولیو من رو هم راهنمایی می‌کرد و من ازش تشکر می‌کنم.

علاقه مندان در ایران چطور میتونن وارد حرفه مدلینگ شوند و مسیر معرفیشون به برند به چه صورت است

دوستانی که به این حرفه علاقه دارن و اگر شرایط و استاندارد مدل شدن رو دارن باید برای خودشون پورتفولیو مدلینگ تهیه کنند. چون از نظر من تنها مسیر ورود به این حرفه در ایران پورتفولیو است.

البته مسیر دیگه وجود داره و اونم پیدا کردن منیجر که در ایران فقط دو تفر وجود دارن که میتونم به بهشاد بردبار و پوریا باطنی اشاره‌کنم. این رو هم اضافه کنم که اصلاً و اصلاً به هیچ شخصی پول پرداخت نکنین چون افراد سودجو زیاد هستن و هرکسی میتونه خودش رو به‌عنوان منیجر معرفی کنه و از شما درخواست پول داشته باشه.

درنهایت از نطر من هرکس فکر میکنه استانداردهای مدل شدن رو داره باید از همین دو طریق اقدام کنه.

ویژگی های یک مدل چیه

از ویژگی‌های مدل باید علاوه بر شرایط فیزیکی مناسب به خوش پوش بودن و صبور بودن هم اشاره‌کنم. حرفه مدلینگ شاید از دور کار راحتی به نظر به یاد اما واقعاً این‌طور نیست و یک مدل باید زندگی مشخص و روتینی داشته باشه. از باشگاه و ورزش و رژیم بگیر تا مراقبت‌های پوستی و چیزهای دیگه.

مدل باید توو برخوردش و حرف زدنش و شبکه‌های اجتماعی یک الگو باشه. مدل بودن و به عنوان مدل زندگی کردن در ایران بسیار سخته ولی خب متأسفانه یا خوشبختانه الان مدل شدن به لطف عکاس‌های عزیزمون بسیار راحت شده. درنهایت مجله ایران مدلینگ از حمیدرضا الله‌وردی عزیز برای پاسخگویی به سؤالات بسیار تشکر می‌کند و برای این عزیز بهترین‌ها را آرزومند است.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه