اکسسوری چیست و انواع اکسسوری های زنانه و مردانه را بشناسید

توسط سعید احمدی
اکسسوری چیست و انواع اکسسوری های زنانه و مردانه را بشناسید

یکی از رموز خاص بودن استایل شما استفاده از اکسسوری های منحصر به فرد است. اکسسوری به ۲ دسته زنانه و مردانه تقسیم بندی می‌شود. مجله ایران مدلینگ در این مطلب شما را با انواع اکسسوری زنانه و مردانه آشنا می‌کند.

اکسسوری چیست و انواع اکسسوری های زنانه و مردانه را بشناسید

تعریف اکسسوری

اگر از اکسسوری‌ها به خوبی استفاده کنید می‌توانند استایل ساده شما را به استایلی عالی تبدیل کنند. به زبان ساده می‌توان گفت اکسسوری‌ها شامل؛ کیف، کفش، ساعت، جواهرات، عینک، کمربند، شال و روسری می‌باشند و نباید آنها را شامل قسمت اصلی لباس‌ها بدانید.

اکسسوری‌ها نقش تزئینی دارند اما اهمیت آنها در همین جمله خلاصه نمی‌شود. اکسسوری‌ها با اهمیت هستند اما انتخاب صحیح آن‌ها به مراتب مهم‌تر است و هر فصلی اکسسوری های مخصوص به خود را دارد.

از مزیت‌های مهم اکسسوری می‌توان به تأثیر آنها بر نوع پوشش شما اشاره کرد و با انتخاب درست آن، استایل شما به طور قابل توجه ای تغییر می‌کند. حتی انتخاب یک قسمت کوچک مانند؛ ساعت هم می‌تواند روی ظاهر شما تأثیر جالب و چشم گیری داشته باشد.

اهمیت اکسسوری ها

 اگر از مردم سؤال کنید که اکسسوری ها در چه جایگاهی در استایل ما قرار دارند می گویند؛ اکسسوری ها بعد از انتخاب لباس‌های زیبا در درجه دوم قرار دارند و آنها فقط نقش تزیینی دارند. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر اکسسوری ها به درستی و با خوش سلیقگی انتخاب شوند می‌توانند استایل ساده را به استایلی بسیار زیبا و جالب تبدیل کنند.

یکی از خاصیت‌های مهم اکسسوری تأثیر آن بر پوشش افراد است و با انتخاب مناسب آن پوشش شما تغییر چشمگیری خواهد داشت.

با تاریخچه استفاده از اکسسوری آشنا شوید

در زمان پادشاهی ملکه ویکتوریا، اکسسوری‌هایی مانند؛ چترهای آفتابی، بادبزن‌های دستی و دستکش‌ها برای تشخیص جنسیت، نژاد اشخاص و طبقه در زنان اهمیت زیادی داشت. در این زمان، زنان برای اینکه سبک زندگی بهتر و شادتری داشته باشند از اکسسوری ها استفاده می‌کردند و برای پوشاندن نشانه‌های کار و خستگی از دستکش کمک می‌گرفتند.

در اوایل قرن ۱۶ در کشور ایتالیا انواع مدل‌های کلاه مد شد که به عنوان اکسسوری مردانه تلقی می‌شدند و افراد غیر نظامی که سطح اجتماعی بالاتری نسبت به دیگر افراد جامعه داشتند از این کلاه‌ها استفاده می‌کردند.

اکسسوری های زنانه

عینک آفتابی یک اکسسوری زنانه

اکسسوری چیست و انواع اکسسوری های زنانه و مردانه را بشناسید

عینک آفتابی یکی از مهم‌ترین اکسسوری های بانوان محسوب می‌شود زیرا هر بانویی به یک عینک آفتابی نیاز دارد. انتخاب یک عینک زیبا می‌تواند یک تیپ عادی را به تیپی زیباتر تبدیل کند. عینک آفتابی یک وسیله ضروری هم از جهت کاربردی و هم از جهت استایل است.

گردنبند

اگر گوشواره شما بزرگ و شلوغ نیست می‌توانید در کنار آن گردنبند هم استفاده کنید. یک گلوبند ساده و یا یک مدال کوچک انتخاب بسیار مناسبی است.

گوشواره

اکسسوری چیست و انواع اکسسوری های زنانه و مردانه را بشناسید

گوشواره‌ها نقش مهمی در ارتقا دادن استایل شما دارند. سعی کنید فرم گوشواره را متناسب با لباس‌های خود انتخاب کنید و از افراط دوری کنید.

انگشتر

اکسسوری چیست و انواع اکسسوری های زنانه و مردانه را بشناسید

در کنار حلقه ازدواج که همیشه در دست دارید استفاده از یک انگشتر بزرگ که هماهنگ با لباس‌های شما باشد می‌تواند به ارتقا استایل شما کمک کند.

مانیکور

شاید نشود مانیکور را جزو اکسسوری ها دسته بندی کرد اما بدون شک داشتن ناخن‌های مرتب و زیبا تأثیر به مانند یک اکسسوری را روی استایل شما خواهد داشت.

کمربند

کمربندها به اندام شما فرم ساعت شنی را می‌دهند پس حتماً از آنها استفاده کنید. کمربند را بسته به سبک پوشش خود می‌توانید در فرم‌ها و رنگ‌های مختلف انتخاب کنید.

النگو یا دستبند

اکسسوری چیست و انواع اکسسوری های زنانه و مردانه را بشناسید

این وسایل دست‌های شما را زیباتر نشان می‌دهد. النگو و دستبند را در فرم‌های ساده‌تر و شیک‌تر انتخاب کنید زیرا هر جه ساده‌تر باشند زیبایی بهتری را برای شما به ارمغان می‌آورند.

ساعت مچی

از هر یک از اکسسوری ها که بتوان گذشت ولی از این یکی نباید منصرف شوید. ساعت مچی یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین اکسسوری ها محسوب می‌شود پس اگر استایل شما این اکسسوری را می‌پذیرد پس حتماً از آن استفاده کنید.

کیف کوچک

اکسسوری چیست و انواع اکسسوری های زنانه و مردانه را بشناسید

در بعضی از مواقع کیف بزرگ نمی‌تواند چاره ساز باشد و گاهی داشتن یک کیف کوچک هم ضروری است مثل میهمانی و جاهایی که نمی‌توانید از کیف بزرگ استفاده کنید.

کیف بزرگ

اکسسوری چیست و انواع اکسسوری های زنانه و مردانه را بشناسید

در کیف‌های بزرگ رنگ‌های تک را انتخاب کنید زیرا این رنگ‌ها ارجحیت دارند. کیف بزرگ برای حمل وسایل مختلف شما ضروری است پس بهتر است که یک کیف عالی انتخاب کنید تا شما را خوش تیپ‌تر نشان دهد.

کفش تخت

هر بانویی به یک جفت کفش تخت خوش رنگ و زیبا نیاز دارد اما اگر قد شما کوتاه است و می‌خواهید بلندتر به نظر بیایید کفش لژدار انتخاب مناسبی است.

کفش پاشنه بلند

شاید گفتن این موضوع ضرورتی نداشته باشد اما هر خانمی برای موقعیت‌های مختلف به کفش پاشنه بلند نیاز دارد. پس حتماً یک مدل کلاسیک را انتخاب کرده و داشته باشید تا روز مبادا از آن استفاده کنید.

اکسسوری های مردانه

ساعت مچی مردانه

اکسسوری چیست و انواع اکسسوری های زنانه و مردانه را بشناسید

انتخاب یک ساعت مچی اصولی دارد که باید آنها را رعایت کنید. برای خیلی از افراد ساعت فقط وسیله‌ای است برای نمایش زمان؛ اما هنگامی که می‌خواهید لباس رسمی به تن کنید این وسیله نقشی بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

دکمه سر آستین

تمام کارشناسان صنعت مد استفاده از دکمه سر آستین را با لباس رسمی پیشنهاد می‌کنند. دکمه‌های سر آستین دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نیاز خود می‌توانید انتخاب و از آن‌ها استفاده کنید.

انگشتر مردانه

انگشتر مردانه یکی از انواع زیورآلاتی است که بسیاری از آقایان از آن استفاده می‌کنند، اما پیشنهاد من این است که از انگشترهایی استفاده کنید که ساده باشند.

کلاه مردانه

اکسسوری چیست و انواع اکسسوری های زنانه و مردانه را بشناسید

این نکته را به خاطر بسپارید که اگر کلاه مناسب خود را انتخاب نکنید از زیبایی ظاهر شما کاسته خواهد شد. انواع گوناگونی از کلاه مردانه در بازار برای خرید موجود است و برخی از آنها برای جلوگیری از تابش نور خورشید به چشم‌ها و برخی برای محافظت از سرما در فصل زمستان ساخته می شوند. این روزها استفاده از کلاه خیلی رایج نیست اما اگر انتخابی مناسب داشته باشید می‌توانید ظاهری شیک را برای خود بسازید.

گیره کراوات

یکی از اکسسوری های موجود در بازار که می‌تواند موجب ثابت نگه داشتن کراوات شود، گیره کراوات است و اگر شما به عنوان یک بیزنس من فعالیت دارید استفاده از آن را به شما توصیه می‌کنیم.

سخن پایانی

از تمام این اکسسوری هایی که برای شما قرار داده ایم با هم استفاده نکنید. اگر به فکر پوشیدن کت و شلوار و لباس رسمی هستید استفاده از گیره کراوات، ساعت مچی و انگشتر می‌تواند گزینه های مناسبی باشد زیرا استفاده زیاد از اکسسوری های مختلف ظاهر شما را زننده می‌کند.

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه