اوت کوتور چیست و به چه لباس‌هایی اطلاق میشود

توسط سعید احمدی
اوت کوتور چیست و به چه لباس‌هایی اطلاق میشود

اوت کوتور یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین رویدادهای صنعت مد جهان است. این رویداد سالانه در پاریس برگزار می‌شود و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های مد جهان شناخته می‌شود. در این رویداد، برندهای معتبر و مشهوری همچون Chanel، Dior، Valentino، Versace و … لباس‌های خود را به نمایش می‌گذارند.

لباس‌های ارائه شده در این رویداد، لباس‌هایی هستند که توسط خیاطان بسیار مجرب و زبردست دوخته شده‌اند و از پارچه‌های بسیار با‌کیفیت، گران و خاص تهیه شده‌اند. فرآیند تولید این لباس‌ها بسیار طولانی‌تر از لباس‌های عادی است چرا که در تهیه‌ی این لباس‌ها از تکنیک‌های دوخت و دوز ویژه‌ای استفاده می‌شود.

اوت کوتور به معنای دوخت در سطح بالا است. این واژه در زبان فرانسوی به معنای “بالا و عالی رتبه” (Haute) و “دوخت و دوز” (Couture) است. لباس‌های اوت کوتور، لباس‌هایی هستند که توسط خیاطان بسیار مجرب و زبردست دوخته شده‌اند و از پارچه‌های بسیار با‌کیفیت، گران و خاص تهیه شده‌اند. فرآیند تولید این لباس‌ها بسیار طولانی‌تر از لباس‌های عادی است چرا که در تهیه‌ی این لباس‌ها از تکنیک‌های دوخت و دوز ویژه‌ای استفاده می‌شود.

لباس‌های اوت کوتور، لباس‌هایی هستند که به صورت سفارشی برای مشتریان خاص و با سلیقه‌ی خاصی دوخته می‌شوند. این لباس‌ها به دلیل کیفیت بالایی که دارند، قیمت بسیار بالایی دارند و تنها افراد خاصی قادر به خریداری آن‌ها هستند. این لباس‌ها به دلیل کیفیت بالایی که دارند، هیچگاه قیمت به شکل برچسب روی آن‌ها ‌زده نمی‌شود. البته طبیعی است که به علت کیفیت بسیار بالای لباس‌های ‌اوت کوتور، خریدار اهمیت زیادی برای قیمت قائل نمی‌شود.

مطالب دیگر را ببینید

1 دیدگاه

ملت شریف قهرمان پرور 2 فروردین ,1403 - 10:03 ب.ظ

اوت کوتور به لباسهای تخمی تخیلی اطلاق داده می شود‌

پاسخ

ارسال دیدگاه