ایران خانم مادربزرگ مدلینگ که بود و چرا درگذشت

توسط سعید احمدی
ایران خانم مادربزرگ مدلینگ

ایران خانوم بانوی زیبای 95 ساله‌ی ایرانی است که با عنوان مادربزرگ مدلینگ ایران شناخته می‌شود. او فعالیت خود را از حدود 8 سال پیش در اینستاگرام با کمک نوه‌‌اش، دانیال میرزاپور آغاز کرده و با انتشار پست‌هایی که هر کدام دربردارنده‌ی خاطره‌ی جالب و خواندنی می‌باشد، طرفداران زیادی کسب کرده است. ایران خانم (Iran khanoom) که به مادربزرگ مدلینگ ایران مشهور بود، در سن 95 سالگی درگذشت. این فشن بلاگر، که با نام هایی همچون گوچی و هارپر بازار و عرب مدا همکاری داشت، پر از شور و شوق زندگی بود و در پست‌های اینستاگرام خود، مخاطبان را به عشق ورزیدن تشویق می‌کرد.

بیوگرافی ایران خانوم

ایران خانوم متولد 6 آبان 1309 در محله‌ی منیریه‌ تهران می‌باشد. او پس از بارها مسافرت به خارج از ایران، در نهایت در سال 2014 میلادی به فرانسه مهاجرت کرد تا در کنار فرزندان و نوه‌هایش به زندگی خود ادامه‌ دهد. ایران خانوم 5 فرزند، 14 نوه و 7 نتیجه دارد و تا مقطع دیپلم درس خوانده است. او تا پیش از انقلاب اسلامی در کارهای خیریه فعالیت می‌کرده و عضو سازمان زنان (زیر نظر فرح پهلوی) بوده است.

همسر ایران خانوم که فوت کرده، یکی از نظامیان عالی رتبه در زمان محمدرضا شاه پهلوی بوده که پس از انقلاب اسلامی مدتی در زندان اوین به سر برده است. ایران خانوم به کمک نوه‌اش دانیال میرزاپور از سال 2017 میلادی فعالیت خود را در اینستاگرام آغاز کرد تا به مردم نشان دهد، زنان بالای 50 سال می‌توانند به شیوه‌ی شاد از زندگی خود لذت ببرند.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه