اصول استفاده از عطر و ادکلن در زمان و مکان مناسب

توسط سعید احمدی
اصول استفاده از عطر و ادکلن در زمان و مکان مناسب

احتمالاً شما هم یک سری از عادات کسانی که در زمینه عطر حرفه‌ای هستند را مشاهده کرده‌اید. همه این عادات از اصول استفاده صحیح از عطر می‌باشند، مانند؛ محل عطر زدن، زمان استفاده از عطر، نوع عطر و نحوه انتخاب عطر، که باید آنها را رعایت کنید تا بتوانید نحوه درست استفاده از عطر را یاد بگیرید پس با این مطلب از مجله ایران مدلینگ همراه باشید.

اصول استفاده از عطر و ادکلن در زمان و مکان مناسب

عطری مناسب با موقعیت خود انتخاب کنید

بوی عطری که می‌خواهید از آن استفاده کنید را بشناسید و از خصوصیاتش مطلع شوید. اگر بخواهم مثال بزنم؛ عطر یک میلیون طلایی بویی مانند؛ میوه‌های استوایی دارد و برای محل کار اصلاً مناسب نمی‌باشد و برای کارهای روزانه و دفتر کار خودتان، عطرهایی که دارای بوی صابون هستند استفاده کنید.

مانند؛ عطر پرادا لهوم (Prada L’Homme) که دارای بویی ساده و ماندگار است. برای بیرون از محل کار و برای مهمانی‌های دوستانه و دورهمی می‌توانید از عطرهایی با بوی خاص و جذاب مانند؛ ورساچه اروس (Versace Eros)، جین پائول، گویلتیر الترا میل استفاده کنید.

زمان ماندگاری عطر

عطرها دارای انواع بسیار مختلفی هستند و هر کدام از این عطرها دارای مدت زمان ماندگاری خاصی هستند. ادکلن ها کم‌ترین مدت زمان ماندگاری را به دلیل غلظت پایین روغن دارا هستند. قوی‌ترین و بهترین نوع ادکلن را باید ادو پرفیوم عنوان کرد زیرا دارای روغن غلیظ و کمترین مقدار الکل است.

اما بدون شک تمامی این قوانینی که بیان کردیم برای همه‌ی عطرها یکسان نمی‌باشد پس در هنگام خرید عطر بهتر است در مغازه مقداری از عطر را بر روی نبض دستتان اسپری کنید و مدت زمان ماندگاری عطرها را باهم مقایسه کنید.

چند عطر متفاوت را با هم استفاده کنید

اگر شما یک عطر زن حرفه‌ای هستید پس می دانید که می‌توانید از چهار عطر به صورت همزمان استفاده کنید با این روش که هر کدام را روی هر یک از بازوهایتان استفاده کنید به همین علت شما می‌توانید هشت بوی متفاوت را داشته باشید. عطرها معمولاً دارای ماندگاری حدود ۳ تا ۵ ساعت هستند.

استفاده صحیح از عطر و ادکلن

اصول استفاده از عطر و ادکلن در زمان و مکان مناسب

برای شما دو پیشنهاد دارم، اول اینکه، در مکان‌های عمومی که جمعیت در فاصله نزدیکی شما هستند از روش پاشیدن عطر به روی قسمت‌های پشت گوش، گردن و مچ دست استفاده کنید. اما اگر امکان اسپری کردن وجود ندارد عطر را بهتر است به سینه خودتان اسپری کنید و به سمت عطر حرکت کنید، در این صورت عطر شما به روی لباس پخش خواهد شد. در هر صورت پیشنهاد می‌کنم از روش اول استفاده کنید.

قسمت‌هایی بالایی بدن به علت اینکه رگ به پوست نزدیک تر است از حرارت بیشتری برخوردار است پس این حرارت باعث پخش شدن بوی عطر در هوا و اطراف شما می‌شود.

بهترین روش عطر زدن برای ماندگاری طولانی تر

اصول استفاده از عطر و ادکلن در زمان و مکان مناسب

اگر در فضای باز هستید به شما توصیه می‌کنیم که میزان اسپری عطر خودتان را بیشتر کنید. به عنوان مثال؛ دو پاف در پشت گوش، یکی گردن و دیگری روی مچ دستتان و اصلاً سعی نکنید عطر را روی لباستان اسپری کنید. محل دیگر برای عطر زدن می‌تواند صورت باشد اما بسیار دقت کنید که مقدار اسپری کم باشد.

یکی دیگر از نکات مهم این است که به چه صورت عطر بزنیم که رد آن بر روی لباس نماند؟ بسیار ساده است، به هیچ عنوان عطرهای روغنی را روی لباس‌های سفید استفاده نکنید، به این دلیل که باعث ایجاد لک می‌شوند. اما اگر رنگ لباس شما تیره است می‌توانید اسپری را از نزدیک‌ترین فاصله بر روی لباستان اسپری کنید و از ماندگاری بسیار زیاد آن روی پارچه لذت ببرید.

در زمان مناسب از عطر استفاده کنید

بهتر است مردم را اول صبح دچار سردرد نکنید. در اکثر اوقات عطرها باعث ایجاد سردردهای شدید برای افراد می‌شوند پس بهتر است اگر عطری دارید که دارای بوی تند و خاصی است آن را در محل کار خودتان اسپری کنید. به خصوص اگر عطری که استفاده کردید ماندگاری بیش از سه ساعت دارد. بهتر است مردم را اول صبح دچار سردرد نکنید تا از دیدن شما هنگام ناهار خوشحال نشود.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه