دستیار مجازی هوش مصنوعی که روی لباس نصب میشود

توسط سعید احمدی
دستیار مجازی هوش مصنوعی که روی لباس نصب میشود

یک کمپانی تولید فناوری سنجاق سینه‌ای ساخته است که دارای دستیار مجازی با هوش مصنوعی است و می‌تواند با استفاده از یک سیستم تصویر-افکن لیزری جلوی چشم کاربر قرار بگیرد و در موارد مختلف به وی کمک کند.

«هیومِین»، شرکت نوپایی در کالیفرنیا که توسط برخی از مدیران و کارکنان پیشین کمپانی‌های مشهور فناوری تاسیس شده است، این سنجاق سینه را ساخته و قرار است آن را در اواخر نوامبر به قیمت 699 دلار به بازار عرضه کند.

این سنجاق سینه هوش مصنوعی یا «اِی‌آی پین» طوری طراحی شده است که روی لباس پوشیده شود، و می‌تواند با دستیابی ابری به فناوری «چت‌‌جی‌پی‌تی» و «اوپن اِی‌آی» که توسط مایکروسافت ساخته شده است، به کاربر به عنوان دستیار مجازی کمک کند.

اِی‌آی پین با صدای خود کاربر حرف می‌زند، و می‌تواند به صندوق ایمیل آشفته سر و سامان بدهد و خلاصه‌ای از پیام‌ها را ارائه کند. این پین همچنین دوربینی دارد که از اشیاء عکس می‌گیرد و اطلاعاتی درباره آنها می‌دهد، یا غذاها را اسکن می‌کند و درباره محتویات غذایی آنها به کاربر اطلاعاتی ارائه می‌دهد.

هیومین یکی از کمپانی‌های نوپاست که روی تولید موج بعدی فناوری‌های هوش مصنوعی مفید برای مصرف‌کنندگان تمرکز کرده‌اند. با این حال، هیومین به‌طور جدی هِدسِت‌های واقعیت مختلط که پلتفرم‌های شرکت‌هایی مانند «اپل» و «متا» روی‌شان متمرکز هستند را رد می‌کند. عمران چودری، مدیرعامل این شرکت اوایل سال جاری هنگام رونمایی از ای‌آی پین گفت: «آینده روی صورت شما نیست».

در عوض هیومین دستگاهی ساخته است که دارای صفحه نمایش سنتی نیست، و برای ارتباط با کاربر تقریباً به‌طور کامل به هوش مصنوعی تکیه می‌کند. چودری اخیرا در بیانیه‌ای گفته است: «ای‌آی پین تجسم باور ما برای ادغام هوش مصنوعی با زندگی روزمره است. این فناوری توانایی‌های ما را تقویت می‌کند بدون اینکه انسانیت ما را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.»

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه