ژل پروفایلو چیست؟ و هزینه آن چقدر است و برای چه کسانی مناسب است

توسط سعید احمدی
ژل پروفایلو چیست؟ و هزینه آن چقدر است و برای چه کسانی مناسب است

پروفایلو (Profhilo) یک درمان اختصاصی برای بازسازی پوست می‌باشد. پروفایلو با تحریک تولید کلاژن و الاستین از طریق آزادسازی آهسته هیالورونیک اسید به‌طور چشم‌گیری ظاهر خطوط ریز و چروک را بهبود بخشیده و به افزایش آب‌رسانی و قوام پوست صورت کمک می‌کند.

اگر به دنبال حفظ کیفیت پوست و جلوگیری از افتادگی آن بدون جراحی و هزینه‌های بالا هستید، ژل پروفایلو، نامی آشناست که جدیداً در باب آن صحبت‌های زیادی شده است.

ژل پروفایلو چیست

پروفایلو ژل

ژل پروفایلو یک فیلر ضد پیری می باشد که خاصیت درمانی دارد و از هیالورونیک اسید ساخته شده است.

مناسب برای پوست‌هایی می‌باشد که خاصیت کشسانی و همین‌طور سفتی خودشان را از دست  می‌دهند.  هیالورونیک اسید فیلر بسیار شناخته‌ شده است که بیشتر برای حجم دهی و کانتورینگ صورت از آن استفاده می‌شود.

ساختار ملکولی پروفایلو

به‌طور کلی پروفایلو با ایجاد هیبرید پایدار و انحصاری، از طریق یک روش خاص و با یک عملیات حرارتی تولیدشده است. با استفاده از این تکنولوژی انحصاری جدید، ترکیبی ۳۲ میلی‌گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا (بین ۱۱۰۰-۱۴۰۰ کیلو دالتون) و سی و دو میلی‌گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی کم (بین ۸۰-۱۰۰ کیلو دالتون) ایجادشده است.

پس غلظت اسید هیالورونیک در یک سرنگ پروفایلو به ۶۴ میلی‌گرم رسیده است. ایجاد این غلظت تا پیش‌ازاین غیرممکن بوده است. پس با تزریق پروفایلو اسید هیالورونیک با غلظت بالا و پایین در یک مولکول پایدار همزمان به بیمار تزریق می‌شود. درنتیجه می‌توان انتظار داشت که اثر اسید هیالورونیک با وزن مولکولی پایین‌بر اپیدرم (آب‌رسانی HYDRO) انجام شود و اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالابر درم (لیفت پوست Hydrolift®) به‌طور همزمان مؤثر باشد.

چگونگی عملکرد پروفایلو

ژل به‌گونه‌ای خاص طراحی‌شده تا میزان منحصربه‌فردی از هیالورونیک اسید را داشته باشد. هیالورونیک اسید ۱ ماده طبیعی است که در بدن یافت شده و مسئول حفظ رطوبت پوست می‌باشد. وجود این ماده در ژل پروفایلو به تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست کمک می‌کند. پروفایلو به دلیل شیوه ساخته‌شدن خود بیش از اینکه به‌عنوان ۱ فیلر عمل کند، نقش یک آب‌رسان را ایفا می‌کند. به همین ترتیب، به دلیل افزایش حجم و درخشندگی پوست برای پوست‌های پیر، تیره و چروک گزینه‌ای فوق‌العاده است.

مزایای ژل پروفایلو

ژل پروفایلو تنها 1 تزریق زیبایی نیست و آثار درمانی بسیاری برای پوست به همراه دارد. درواقع تزریق شونده با شنیدن نام تزریق ژل نباید این تصور را داشته باشد که با یک تزریق زیبایی همانند گونه‌سازی یا ژل لب سروکار دارد.

این ژل به سبب تحریک پوست و افزایش کلاژن سازی منجر به بهبود پوست، افزایش سلامت و شادابی آن و درنهایت جوان‌سازی واقعی می‌شود. اگر بخواهیم در چند واژه مزایای ژل پروفایلو را نام ببریم باید به چند اثر زیر بسنده کنیم:

  • لیفت پوست
  • افزایش سفتی و الاستیسیته پوست (elasticity)
  • بازدهی عالی
  • شفافیت پوست
  • بهبود قوام پوست
  • کاهش جلسات درمان
  • کاهش نقاط تزریق
  • کاهش احساس درد حین تزریق ژل
  • هیدراته شدن پوست

تاثیرات پروفایلو

مدت اثر طولانی: ترکیب پیچیده این ژل باعث می‌شود که اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا تا هشت برابر بیشتر در برابر تخریب مقاومت داشته باشد.

ویسکوزینه پایین: ویسکوزینه پایین پروفایلو باعث می‌شود که این اسید هیالورونیک قابل تزریق با سوزن گیج 29 باشد. این مسئله هم درد تزریق را کمتر می‌کند. هم توزیع اسید هیالورونیک در پوست بهتر می‌شود.

آهسته رهش بودن: اسید هیالورونیک با وزن مولکولی پایین به آرامی از ترکیب پروفایلو جدا می‌شود. درنتیجه التهاب کمی ایجاد می‌شود.

سازگاری زیاد: اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا توسط عوامل شیمیایی به هم متصل نشده بنابراین سازگاری آن باپوست بسیار زیاد می‌باشد.

نحوه تزریق

پروفایلو در پنج نقطه هر طرف صورت تزریق می‌شود. این نقاط که توسط شرکت تولید کننده با همکاری تعداد زیادی پزشک متخصص پوست، تعیین‌شده‌اند به نقاط زیبایی_ زیستی (Bio Aesthetic Points) معروف هستند. نقاط زیبایی_ زیستی این خاصیت را دارند که دور از اعصاب و رگهای مهم هستند و بیشترین میزان انتشار اسید هیالورونیکرا دارا هستند. در هر یک از نقاط 0.2 سی‌سی از پروفایلو داخل درم عمقی تزریق می‌شود. این تزریق با سرسوزن گیج ۲۹ انجام می‌شود که درنتیجه درد کمی برای بیمار دارد.

سن و افراد مناسب برای تزریق پروفایلو

بهترین سن برای تزریق ژل پروفایلو ۳۰ تا ۴۵ سالگی ست. گرچه تا ۶۵ سالگی می‌توانیم آن را در افراد تزریق کنیم. بهترین افراد برای درمان با پروفایلو کسانی هستند که خواهان آب‌رسانی و محکم شدن پوستشان بدون حجم هستند. پروفایلو فیلر حجم دهنده نیست. تکنولوژی بی‌نظیر آن سبب شده بااینکه لیفت خوب و آب‌رسانی عالی انجام می‌دهد اما حجم دهی نداشته باشد.

کسانی که صورتشان به حجم هم نیاز دارد باید ترکیب پروفایلو با فیلر های حجم دهنده ازجمله هیالورونیک اسیدهای حجم دهنده یا الانسه یا رادیس به‌صورت همزمان استفاده کنند.

تعداد جلسات

انجام دو جلسه به فاصله ۳ تا ۴ هفته اجباری است. جلسه ۳ با نظر پزشک و با توجه به مشکل پوست انجام می‌شود که معمولاً ۳ ماه بعد از جلسه ۲ صورت می‌گیرد. بعدازآن سالیانه در صورت نیاز تکرار می‌شود.

توصیه های قبل از انجام دادن

به مدت بیست و چهار ساعت قبل از درمان از نوشیدن هرگونه الکل خودداری کنید. همچنین، توصیه می‌کنیم به‌جز در موارد ابتلا به بیماری‌های مزمن پزشکی، از مصرف داروی آسپرین یا دیگر داروهای ضدالتهاب غیر استروییدی، چند روز پیش از درمان اجتناب کنید.

خودداری از مصرف این داروها خطر کبودی در محل تزریق را از بین می‌برد. در ارتباط با هرگونه نگرانی خود از تکنسین پزشکی سؤال بپرسید.

مراقبت پس از تزریق

پس از تزریق ژل پروفایلو می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود بدون هیچ مشکلی بازگردید ولی توصیه می‌شود پس‌ازاین روش از آرایش کردن بپرهیزید. استفاده از لوازم آرایش معدنی موردی ندارد و می‌توانید پس از تزریق در کلینیک از آن ها استفاده کنید تا قرمزی ناشی از تزریق‌ها را کاملاً محوکنید.

هم‌چنین رفتن به باشگاه، سونا، اتاق بخار یا شنا در روز تزریق توصیه نمی‌شود. از لمس قسمتی از صورت که تزریق ژل در آن صورت گرفته خودداری نمایید. به ماساژ دادن پوست پس‌ازاین روش نیاز نیست.

قیمت تزریق ژل پروفایلو

در هر مرحله یک سرنگ ۲ سی‌سی برای تزرِیق ژل مورداستفاده قرار می‌گیرد که قیمت آن ۲/۸۰۰/۰۰۰ تومان است.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه