راهنمای مراقبت از پوست در فصل زمستان

توسط سعید احمدی
راهنمای مراقبت از پوست در فصل زمستان

پوست انسان به عوامل خارجی بسیار حساس است. بنابراین، هنگام تغییر فصل ممکن است مشکلات جدیدی روی پوست ایجاد شود و با توجه به آن امکان دارد نیازهای پوستی شما نیز متفاوت باشد. زمستان یکی از فصل‌هایی است که پوست در معرض بسیاری از مشکلات مختلف قرار می‌گیرد و به همین دلیل ما در این مطلب سعی کردیم بهترین و جدیدترین راهکارهای مقابله با این مشکلات را برای شما منتشر کنیم تا پوست خود را در برابر سرمای زمستان محافظت کنید.

از مرطوب کننده های قوی استفاده کنید

آب و هوای زمستان به گونه‌ای است که پوست را خشک می‌کند. برای جلوگیری از بروز این مشکل، شما باید از مرطوب کنندها کمک بگیرید. سعی کنید از مرطوب کننده‌هایی استفاده کنید که از نظر ترکیب مواد غلطت بیشتری را دارا باشند.

با ماسک های مرطوب کننده از پوست حمایت کنید

ماسک‌های مراقبتی یکی از کمک‌هایی هستند که در فصل سرما می‌توانند به کمک شما بشتابند تا شما را از خشکی پوست دور نگهدارند. با انتخاب ماسک‌های کاربردی مراقبت از پوست می‌توانید با پوستی شاداب از خواب بیدار شوید.

از اسید هیالورونیک کمک بگیرید

اگر پوست شما بیش از حد خشک است، می‌توانید از سرم های اسید هیالورونیک کمک بگیرید. یکی از ویژگی‌های اسید هیلارونیک توانایی نگهداری رطوبت تا 1000 برابر وزن خود است و می‌تواند ذخایر آب پوست را پر می‌کند.

از پاک کننده هایی با غلطت پایین استفاده کنید.

در طول ماه‌های زمستان، پوست شما در حساس‌ترین حالت خود قرار دارد، بنابراین از پاک کننده‌های تهاجمی که باعث می‌شود پوست شما را از روغن‌های طبیعی پاک کند دوری کنید. از محصولاتی با فرمول‌های ملایم استفاده کنید که در حین پاک‌سازی پوست، مرطوب کننده و تسکین‌دهنده نیز باشند.

فضای خانه را مرطوب کنید

یکی از بزرگ‌ترین عوامل خشک شدن پوست در زمستان بخاری‌ها هستند که باعث می‌شوند رطوبت خانه کاهش پیدا کند. برای بر طرف کردن این مشکل شما باید از دستگاه بخار یا مرطوب کننده هوا استفاده کنید.

ضد آفتاب را فراموش نکنید

استفاده از کرم ضد آفتاب نه تنها در روزهای آفتابی، بلکه در روزها و شب‌های سرد زمستان نیز از پوست شما محافظت می‌کند. همچنین برای محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر فرابنفش، قبل از خروج از خانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه