انواع مدلینگ به همراه معیارهای فعالیت

توسط سعید احمدی
انواع مدلینگ به همراه معیارهای فعالیت

مدلینگ شامل شاخه های مختلفی است که هر کدام از این شاخه ها معیارهای خاص خودش رو میطلبه که شخص باید بر اساس این معیارها شاخه مدلینگ خودش رو انتخاب کنه. در این مطلب اختصاصی از ایران مدلینگ قصد داریم شما رو با انواع مدلینگ و معیارهای اون آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

فشن مدلینگ

معمولا وقتی کسی از مدلینگ و یا مد و فشن صحبت میکنه اولین تصویری که در ذهن شکل می گیره از مدل های همین دسته است. این مدل‌ها به طور معمول در فشن‌شوها و بر روی جلد مجلات دیده میشوند.
معیارهای بین المللی این شاخه از مدلینگ:
بانوان:
قد بین 172 سانتیمتر تا 180 سانتیمتر
سایز لباس بین 4 تا 6 US و سایز سینه 34
رنج سنی بین 14 تا 25 سال
آقایان:
قد بین 183 سانتیمتر تا 190 سانتیمتر
سایز سینه بین 94 سانتیمتر تا 106 سانتیمتر و سایز کمر بین 76 سانتیمتر تا 81 سانتیمتر(میتونه متغیر باشه)
برای آقایان رنج سنی مشخصی تعیین نشده و معمولا بین 16 تا 40 سال

مدلینگ تجاری

این شاخه کاربرد و در آمد بسیاری نسبت به بقیه دسته ها داره چون شامل فعالیت های مختلفی از جمله تبلیغات بیلبورد, چاپ روی محصولات, مجله های تجاری بنر های درون مغازه ها و … می شود. معمولا مدلهای موفق تجاری جزو بازیگران هستند و برای اینکه در این دسته موفق باشید انتقال احساسات به مخاطب از طریق دوربین بسیار اهمیت داره و بازیگران به دلیل اینکه به نوعی با دوربین ارتباط خوبی دارند معمولا بیشترین موفقیت در این زمینه رو کسب میکنند.

برای افرادی که ویژگی های خاص مدل های فشن رو ندارند این زمینه بسیار مناسبه. داشتن صورت زیبا و آراستگی هم از موارد مهم برای فعالیت در این زمینه است و خواهان این نوع مدلها در کشورهای در حال توسعه مانند کشورهای حوزه خلیج فارس است.

گلامور مدلینگ

این زمینه از مدلینگ بیشتر روی بار جنسی و شهوانی مدل ها تاکید داره! مدل هایی که بتوانند مخاطب رو جذب، اقوا و تحریک کنند. از جمله فعالیت های این شاخه میشه به: مدل لباس زیر، لباس شنا و یا مدل نیمه برهنه و یا کاملا برهنه برای تبلیغات جواهر و یا مجله های هنری اشاره کرد. معیارهای فعالیت در اون کاملا مشخصه و باید فرد دارای یک بدن فیت و جذاب باشه تا بتونه مخاطب رو به محتوا جذب کند.

Body-Part Modeling

مدلهای‌ اعضای بدن، برای نشان دادن دست‌ها، پاها ، چشم‌ها، دندان‌ها یا موها در آگهی استخدام می‌شوند. در این شاخه، مدل محصولی رو در دست میگیره یا اینکه با لبخندش یک خمیر دندان رو تبلیغ میکنه! در این نوع شاخه مدلینگ معمولا صورت مدل مشخص نمیشه و فقط ویژگی های ظاهری فرد به کمک دوربین به نمایش گذاشته میشه.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه