تصاویر ناراحت کننده از وضعیت بد بلا حدید

توسط سعید احمدی
بیماری لایم بلا حدید

«بلا حدید» اعلام که بعد از 15 سال رنج نامرئی بالاخره سلامتیش رو بدست آورده! بلا حدید مدل 26 ساله که مدتیه درمورد مشکلات سلامتی طولانی مدتش صحبت کرده، پستی منتشر کرد و گفت بعد از بیش از یک دهه مبارزه شدید با بیماری لایم، بلاخره بهبود یافتم. او همچنین سگش رو فرشته خطاب کرده که توی این مدت یک لحظه هم تنهاش نگذاشته.

لایم (به انگلیسی Lyme) نوعی بیماریه که بوسیله نیش خانواده سخت‌کنه‌ها (Ixodidae نوعی کنه) منتقل می‌شه. آهو و موش در چرخه این بیماری نقش زیادی دارن و علائم مهم بیماری هم تب، سردرد، افسردگی و خارش پوستیه. این بیماری که سیستم ایمنی بدن رو تحت تاثیر قرار میده و شایع‌ترین بیماری ناشی از نیش در نیمکره شمالی هستش, با علائم پوستی شروع می‌شه و در ادامه بیمار تب، سردرد و سفتی گردن رو تجربه میکنه.

بلا حدید که بعد از جشن تولدش در قطر به لس‌آنجلس رفته بود، به دلیل بیماری لایم در بیمارستان بستری شد و خودش هم این موضوع رو در صفحه اینستاگرامش اعلام کرد. او گفته که به خاطر بیماری لایم، باید زندگی سازمان یافته‌تری داشته باشه و باید به اونچه می‌خوره و می‌نوشه بیشتر توجه کنه. جالب اینجاس که قبلا مادرش و برادرش یولاندا حدید و انوار حدید هم به این بیماری مبتلا شدن. تاحالا بجز بلا حدید، افراد مشهور دیگری مثل جاستین بیبر و اوریل لوین به این بیماری مبتلا شدند.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه