غلتک جید چیست و با فواید و خواص آن بیشتر آشنا شوید

توسط سعید احمدی
غلتک جید چیست و با فواید و خواص آن بیشتر آشنا شوید

ما قصد داریم در مورد غلتک های سنتی چینی که از یشم و یا سنگ‌های قیمتی دیگر مانند؛ کوارتز گل رز و آمتیست ساخته شده‌اند صحبت کنیم. علیرغم اینکه، بازار استفاده از دستگاه‌های مدرن زیبایی در سال‌های گذشته تا به امروز رو به افزایش است، اما غلتک‌های دستی جید در بخش زیبایی بازار، تا جایی خود را نشان داده و محبوب شدند که ما قصد داریم در این مطلب از مجله ایران مدلینگ در مورد فواید آن صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

غلطک جید فواید غلتک چید و سنگ یشم و خواص یشم و غلتک جید چیست و فواید غلتک جید

غلتک جید چیست و با آن بیشتر آشنا شوید

محبوبیت غلتک های دستی جید که در چند سال گذشته بسیار اوج گرفته است را می‌توان به روش‌های مختلفی توضیح داد. هر چند نمی‌توان منکر تأثیر صفحات مجازی شد، زیرا این صفحات به محصول و میزان فروش آن بسیار رنگ و لعاب فراوان می‌بخشند.

https://www.instagram.com/p/Bed4rd5nZzL/?utm_source=ig_embed

علاوه بر این، هنگامی‌که افراد تأثیرگذار و مشهور استفاده خود از این ابزار را در اینستاگرام یا یوتیوب به اشتراک می‌گذارند، طرفداران برای خرید کلیک می‌کنند و به این باشگاه خریدوفروش می‌پیوندند. ناگفته نماند که ( به گزارش WWD یک غلتک جید که توسط ماریانا هیویت در صفحه شخصی خود منتشر کرد و آن را به نمایش گذاشت، در سال ۲۰۱۷ جزء یکی از پرفروش‌ترین محصولات آمازون قرار گرفت).

غلتک های جید یک نوآوری پوستی جدید برای زیبایی نیستند. این غلتک ها از قرن هفتم میلادی در امور روزمره چینی‌ها که مربوط به کارهای پوستی بودند وجود داشت و آنها اعتقاد دارند که این غلتک ها دارای خواص درمانی و محافظتی هستند. این غلتک ها ماساژورهایی دستی هستند که معمولاً دارای دو سر می‌باشند که هر دو سر از سنگ یشم ساخته شده‌اند.

چگونه یک غلتک جید بر روی پوست شما تأثیر می گذارد

غلطک جید فواید غلتک چید و سنگ یشم و خواص یشم و غلتک جید چیست و فواید غلتک جید

اعتقادها بر این است که غلتک های جید باعث افزایش گردش خون و کاهش تورم می‌شوند و همچنین آنها برای درمان تیرگی و پف زیر چشم، بسیار کارآمد هستند. از دیگر خواص آن می‌توان به؛ از بین بردن خطوط و چین و چروک اشاره کرد.

دکتر اسپرلینگ یکی از متخصصان زیبایی در آمریکا می‌گوید؛ اگر هنگام استفاده از غلتک آن را سرد کنید و با فشار بیشتری بر روی پوست خود بکشید باعث می‌شود که گردش خون را افزایش دهید و به تخلیه لنفاوی کمک کنید.

علاوه بر مزیت‌های زیبایی این غلتک‌ها می‌توان به خواص آرامش بخش سنگ یشم اشاره کرد. سنگ یشم یک سنگ سنتی است و می‌توانید به کمک آن ذهن خود را آرام و افکار منفی را دور کنید.

چه موقع باید از غلتک جید استفاده کنید

از آداب استفاده آن می‌توان به استفاده از صبح و شب اشاره کرد. با استفاده از غلتک جید در هنگام صبح و بعد از بیدار شدن باعث می‌شود خستگی چشم و آثار خواب آلودگی و همچنین پف چشم از بین برود. اما هنگام استفاده از آن در شب و قبل از خواب باعث می‌شود التهاب پوست را کاهش داده و خستگی را از صورت شما خارج کند.

آیا غلطک جید عوارض جانبی دارد

غلطک جید فواید غلتک چید و سنگ یشم و خواص یشم و غلتک جید چیست و فواید غلتک جید

غلتک های جید را اگر هر روز و برای هر نوع پوستی استفاده کنید کاملاً بی خطر هستند. اما این نکته را به خاطر بسپارید که در صورت تمیز نبودن غلتک‌ها آنها می‌توانند باکتریها و عفونت‌ها را گسترش دهند. همچنین غلتک های یشم به شرایط التهابی پوست مانند؛ اگزما یا روزاسه کمک نمی‌کنند و باعث تحریک آنها نمی‌شوند.

آیا بین غلطک های ارزان قیمت و گران قیمت جید تفاوت وجود دارد

غلطک جید فواید غلتک چید و سنگ یشم و خواص یشم و غلتک جید چیست و فواید غلتک جید

قبل از هر چیزی باید بدانید که گزینه‌های ارزان با سنگ با کیفیت ساخته نمی‌شوند. شما باید روی یک غلتک یشم که دارای بالاترین کیفیت است سرمایه گذاری کنید. زیرا شما می‌توانید بهترین نتیجه را بگیرید و همچنین در واقع شما سنگ یشم را خریداری می‌کنید که هم دارای خواص است و هم جزء سنگ‌های قیمتی می‌باشد.

چند نکته مهم در مورد غلتک های جید

  • غلتک خود را در یخچال نگهداری کنید، زیرا سرمایی را که به خود جذب می‌کند باعث می‌شود تأثیر بهتری را بر روی پوست‌های خسته داشته باشد و گردش خون را بهبود ببخشد.
  • از غلتک های یشم برای پخش کردن ماسک‌های صورت استفاده کنید. تا با چسبندگی بیشتر بر روی پوست باعث جذب بهتر مواد داخل ماسک از طریق پوست شود.
  • به طور مرتب غلتک خود را تمیز کنید. از آنجا که این ابزارها روی صورت شما استفاده می‌شوند، پس به راحتی می‌توانند باکتری‌ها را گسترش دهند، پس شما باید بعد از هر بار استفاده آن را با آب گرم و صابون بشوید.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه