حرفه مدلینگ و 4 افسانه‌ای که در مورد آن وجود دارد

توسط سعید احمدی
حرفه مدلینگ و 4 افسانه‌ای که در مورد آن وجود دارد

واژه و حرفه مدلینگ معمولاً به معنی پوشیدن و نمایش لباس‌های جدید طراحی شده توسط طراحان لباس و شرکت‌های تولید پوشاک است. به افرادی که در این حرفه بسیار موفق و مشهور هستند سوپر مدل گفته می‌شود. همچنین افرادی که برای آرایش، نقاشی، مجسمه‌سازی، عکاسی و سایر هنرهای تجسمی مدل و الگوی هنرمندان می‌شوند نیز مدل نامیده می‌شوند.

اما در حرفه مدلینگ افسانه‌ها و یا صحبت‌های کلیشه‌ای وجود دارد که بعضی از افراد را از ورود به این حرفه منع می‌کنند. در این مطلب از مجله ایران مدلینگ قصد داریم شما را با این افسانه‌ها و یا صحبت‌های کلیشه‌ای آشنا سازیم و تمامی آنها را رد کنیم.

برای مدل شدن باید قد بلندی داشته باشید

برای سال‌های طولانی قد بلند اصلی‌ترین ویژگی برای ورود به حرفه مدلینگ بود و همین امر باعث می‌شد تا استعدادهای زیادی از بین بروند. اما خوشبختانه امروزه ایجنسی ها و کلاینت‌ها معیارهای قدی رو کاهش دادن و اگر شخصی استعداد داشته باشه حتماً اون فرد رو استخدام می‌کنند.

با توجه به جدیدترین اطلاعاتی که به‌دست آوردیم حتی بزرگ‌ترین ایجنسی های آمریکا فرانسه ایتالیا و انگلستان به قد توجه زیادی ندارند و تنها به پکیج مدل دقت می‌کنند. این میتونه خبر بسیار خوبی باشه!!!

برای مدلینگ باید لاغر باشید

یکی از سریع‌ترین رشدهایی که حرفه مدلینگ به خود دیده بدون شک مدلینگ پلاس سایز است. امروزه بسیاری از ایجنسی‌ها تنها با مدل‌های پلاس سایز همکاری می‌کنند. به هر حال اگر سایز بزرگ هستید و به این حرفه علاقه دارین میتونید تصاویر خودتان رو برای ایجنسی های بزرگ جهان ارسال کنید.

برای مدل شدن باید جوان باشید

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش آگاهی مردم جهان امروزه افراد بالغ (35 سال به بالا) جامعه زندگی سالم‌تری دارند و با استفاده از روش‌های مختلف مراقبتی مانند: ورزش، سبک زندگی مناسب، استفاده از مواد غذایی با کیفیت و محصولات مراقبت از پوست ظاهری شاداب‌تر دارند.

همین موارد باعث می‌شود که تولید کنندگان لباس و محصولات آرایشی و بهداشتی و اشخاصی که در حرفه مدلینگ فعالیت دارند برای معرفی محصولات و کالکشن خود از این افراد استفاده کنند. در این حرفه مدل‌های بالغ بخش مهمی از بازارهای تجاری را پوشش می‌دهند. بنابراین، اگر همیشه آرزوی مدل بودن و یا ورود به مدلینگ را داشتید، اجازه ندهید سن مانع شما شود!

آژانس مدلینگ هزینه های مدل را پرداخت می‌کند

هزینه‌های حرفه مدلینگ می‌تواند بیشترین سردرگمی را برای مدل ایجاد کند و نبود اطلاعات مناسب یکی از این سردرگمی‌ها است. این یک واقعیت است که برای همکاری با ایجنسی نباید پولی پرداخت کنید اما شما برای ارتقا سطح خود باید هزینه‌هایی مانند: عکاس، راه اندازی وب سایت، استایلیست، هیر استایلیست و میکاپ آرتیست و.. را پرداخت کنید. اما هنگام عقد قرارداد با ایجنسی می‌توانید مواردی را به آن اضافه کنید که شما را از هزینه‌های جانبی دور نگه دارد.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه