نحوه فعالیت مدلینگ در ایران به چه صورت است و مراحل آن چیست

توسط سعید احمدی
نحوه فعالیت مدلینگ در ایران به چه صورت است و مراحل آن چیست

مسیر مدلینگ در ایران, با توجه به شرایطی که وجود دارد، با کشورهای دیگر متفاوت است و به همین دلیل لازم است تا نسبت به این مسیر آگاه باشید. مواردی که در این مطلب به آن اشاره می‌شود بر اساس مصاحبه‌های اختصاصی مجله ایران مدلینگ با مدل‌های مطرح کشور است، پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

در مدلینگ واقع‌بین باشید

ابتدا باید در مورد این حرفه واقع‌بین باشید و بر اساس ویژگی های فردی خود از جمله: قد، وزن، تناسب اندام، صورت و… تصمیم بگیرید که آیا من برای این حرفه مناسب هستم یا خیر!
معیارهای جهانی مدلینگ برای مردان از قد 183 تا 191 سانتی‌متر است و برای بانوان 173 سانتی‌متر، اما در ایران به دلیل برگزار نشدن فشن شو و فعال نبود ایجنسی های معتبر جهانی، معیار مشخصی وجود ندارد. قبل از ورود به حرفه مدلینگ در ایران ویژگی‌های فردی خود را بررسی کنید و در صورت همخوانی با معیارهای جهانی در این راه قدم بگذارید.

کسب مهارت و آموزش در مدلینگ

مرحله دوم کسب مهارت و آموزش است. در ایران ایجنسی مدلینگ معتبری وجود ندارد و به همین دلیل باید از فضای مجازی کمک بگیرید. ویدیوهای آموزشی مختلفی در یوتوب و اینستاگرام وجود دارد که می‌توانید نحوه راه رفتن، ژست و پوز مدلینگ و زاویه مناسب را آموزش ببینید و در کنار آموزش مدلینگ عکس بگیرید. به این صورت می‌توانید با نقاط قوت و ضعف خود آشنا شوید و آنها را برطرف یا ارتقا دهید.

همکاری با بوتیک و مزون‌ها

مرحله سوم همکاری با بوتیک و مزون و برندها است. منتظر شخصی نباشید و خودتان برای همکاری اقدام کنید. با بوتیک‌ها و برندها تماس بگیرید و درخواست همکاری دهید. به صورت رایگان همکاری کنید تا تجربه کسب کنید و با شرایط این حرفه در ایران آشنا شوید. ابتدای مسیر را باید تلاش کنید تا به خواسته خود برسید.

اهمیت رسانه اجتماعی در فعالیت مدلینگ

رسانه‌های اجتماعی در ایران بسیار اهمیت دارند و در ایجاد همکاری با برندهای ایرانی تأثیرگذار است. به صورت منظم در این رسانه‌ها فعالیت کنید و تصاویر خودتان رو که از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند را منتشر کنید و عکاسان و برندها را بر روی تصاویر خود منشن کنید. به دلیل اهمیت رسانه اجتماعی برای فعالیت مدلینگ در ایران باید از نام کاربری ساده و مشخص استفاده کنید.

( 3aeid_@hmadi__**) اشتباه است و بسیاری از دوستان با این نام ها فعالیت میکنند.
یک نام ساده = دسترسی راحت

تهیه پورتفولیو مدلینگ

مهم‌ترین مرحله برای فعالیت یک مدل در ایران و جهان پورتفولیو مدلینگ است. پورتفولیو مدلینگ از مهم‌ترین بخش‌های کاری مدل است و به نوعی ویترین کاری مدل محسوب می‌شود. در تهیه پورتفولیو کوتاهی نکنید و برای افرادی که قصد مهاجرت دارند بسیار ارزشمند است. پس از تهیه پورتفولیو مدلینگ که نمونه کاری شما است باید آن را برای برندها و بوتیک‌ها و مزون‌ها ارسال کنید تا پس از بررسی به شما برای همکاری اطلاع دهند.

سخن آخر برای مدلها

مهربانی و مهرورزی از ویژگی‌های بارز ایرانیان است اما همیشه افراد سودجو وجود دارند. بارها شاهد پیام‌های شما بودیم و متوجه شدیم که بعضی از افراد قصد دارند از علاقه دوستان سو استفاده کنند و به خواسته‌های خود دست پیدا کنند. به‌هیچ‌عنوان به هر شخص و گروهی اعتماد نکنید و بدون کسب اطلاعات کافی به این افراد مراجعه نکنید. در نهایت باید این نکته را اضافه کنم که برای هر فعالیتی همیشه با خود همراه داشته باشید.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه