لیست بزرگترین رویدادهای مد در دنیا

توسط سعید احمدی
لیست بزرگترین رویدادهای مد در دنیا

هفته مد و رویدادهای دیگر مد برای علاقه‌مندان این صنعت به‌واسطه حضور طراحان مد و لباس، استایلیست‌ها، مدل‌ها، و سلبریتی‌ها بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است. هفته‌های مد، معمولاً دو بار در سال و هر بار، به مدت 7 روز برگزار می‌شود. محل برگزاری آن، کشورها و شهرهای فعال درزمینه مد و فشن است که در این مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد.

هفته مد نیویورک

این هفته بزرگ‌ترین رویداد مد در جهان است که در طول سال برای دو بار و در ماه‌های فوریه و سپتامبر برگزار می‌شود. در این هفته بزرگ‌ترین برندهای جهان حضور دارند. هفته مد نیویورک در اوایل دهه 1940 آغاز شد و پیشگام رویدادهای مد در سراسر جهان است.

هفته مد لندن

جوان‌ترین و کوتاه‌ترین هفته مد در بین چهار هفته مد دیگر است که بلافاصله بعد از هفته مد نیویورک و به مدت 5 روز برگزار می‌شود. این رویداد به خلق‌وخوی بی‌باک و تخیلی معروف است که در سال 1983 توسط شورای مد بریتانیا (BFC) آغاز شد.

هفته مد پاریس

این رویداد مد به خاطر صنایع‌دستی زیبایش مشهور است و یکی از چهار رویداد مهم مد در دنیاست که سالانه دو بار در شهر پاریس فرانسه برگزار می‌شود. حضور برندهایی همچون: Chanel، Christian Dior، Louis Vuitton در این هفته بسیار چشمگیر است. گرچه هفته مد پاریس به طور رسمی در سال 1973 برگزار شد، اما شهرت این شهر به عنوان پایتخت مد به اوایل قرن بیستم باز می‌گردد.

هفته مد میلان

میلان یک پایتخت صنعتی است که به دلیل تولیدات و استعدادهایش مانند: آرمانی و ورساچه شناخته می‌شود و در سال 1976 اولین هفته مد را برگزار کرد که دو بار در سال برگزار می‌شود. این هفته متعلق به اتاق ملی مد ایتالیا است که وظیفه دسته‌بندی، همکاری و گسترش مد ایتالیا و همین‌طور برگزاری رویدادهای مرتبط با مد در میلان را بر عهده دارد.

هفته مد توکیو

این هفته مد به میزبانی سازمان مد ژاپن، بهترین لباس‌های سبک خیابانی، لوکس و ترندهای ژاپنی را به نمایش می‌گذارد. تا به امروز، پوشش این رویداد به جای فشن‌شو، بر آنچه که در خیابان اتفاق می‌افتد متمرکز شده است. این رویداد هر دو سال یک بار و در ماه مارس برگزار می‌شود.

مراسم مت گالا

یک مراسم سالانه است که برای جمع‌آوری کمک‌های مالی برای حفظ لباس‌های تاریخی انستیتو طراحی لباس برگزار می‌شود که جایگاه برگزاری آن “موزهٔ هنر متروپولیتن” نیویورک است. این مراسم از سال 1948 در حال برگزاری است و به عنوان یکی از برجسته‌ترین و منحصر به فردترین رویدادهای اجتماعی و فشن در جهان شناخته می‌شود.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه