عکاسی فشن چیست و نکات مهمی که برای انتخاب عکاس فشن باید رعایت کنید

توسط سعید احمدی
عکاسی فشن چیست و نکات مهمی که برای انتخاب عکاس فشن باید رعایت کنید fashion-photography-important-points-that-you-should-follow-choose-fashion-photographer

مد و فشن هنر است و باید به بهترین شکل به نمایش گذاشته شود و این مهم تنها توسط یک عکاس حرفه‌ای فشن امکان‌پذیر است. ازآنجایی‌که یکی از اهداف اصلی هر عکاس فشن، به تصویر کشیدن ذهنیت و ویژگی‌ها و استعدادهای مدل است، پس باید قبل از انتخاب عکاس خود، نکاتی را رعایت کنید، تا بتوانید بهترین بازخورد را دریافت کنید.

در این مطلب از مجله ایران مدلینگ با پاسخ عکاسی فشن چیست روبه رو می شوید و نکاتی مهم برای انتخاب عکاس فشن می‌آموزید، پس با ما همراه باشید.

عکاسی فشن چیست

عکاسی فشن به تصویر کشیدن طراحی انواع لباس، زیورآلات و دیگر محصولات مشابه با استفاده از هنر عکاسی و ابزارهای آن، با ایجاد زیبایی ظاهری، نامیده می‌شود.

درواقع این بخش و ژانر عکاسی با ادغام دو هنر مدلینگ و عکاسی کالای خاصی را به مردم معرفی می‌کند. به دلیل وجود جنبه‌های تجاری و مالی در این بخش از عکاسی، آن را زیرشاخه ای از عکاسی تبلیغاتی نیز می‌دانند.

اولویت شما خلاقیت عکاس فشن باشد

گرفتن تصویری خلاقانه، مسیری است که به موفقیت می‌رسد. وقتی قصد انتخاب عکاس فشن دارید حتماً خلاقیت او را بسنجید و به فعالیت‌های قبلی او نگاه کنید. شما قصد دارید استعدادها و ویژگی‌های خود را به تصویر بکشید پس عکاس موردنظر باید بتواند به‌صورت خلاقانه این ذهنیت شما را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشد.

برای هزینه ها با عکاس فشن توافق کنید

عکاسی فشن بسیار محبوب است و به همین دلیل, احتمال بالا بودن هزینه‌های دریافتی, توسط عکاس زیاد است. قبل از رسیدن به توافق, حتماً در مورد هزینه‌های عکاس در مکان‌های مختلف و شرایط گوناگونی که در پروژه عکاسی شما وجود دارد, صحبت کنید.

در ضمن هزینه بخشی از همکاری محسوب می‌شود و نباید صرفاً به هزینه‌ها توجه کنید, زیرا ممکن است خیلی از موقعیت‌ها را از دست بدهید.

نمونه کارهای عکاس فشن را ببینید

ما در مورد نکته‌ای صحبت می‌کنیم که نباید از آن غافل شد و باید برای بررسی آن زمان صرف کنیم. در واقع، اگر سبک عکس‌ها، زوایای تصویر و کادربندی در نمونه کار عکاس مناسب نباشد، احتمال زیادی وجود دارد که عکاس استخدام‌شده همان نوع عکس‌ها را دوباره در اختیار شما قرار دهد و این به ضرر مدل است. پس حتماً قبل از انتخاب عکاس فشن نمونه کار او را بررسی کنید.

در عکاسی فشن سابقه داشته باشد

سبک‌های مختلفی در عکاسی وجود دارد اما تنها انتخاب شما باید عکاس سبک فشن باشد. سابقه و تجربه فقط مربوط به مدت فعالیت عکاس نیست بلکه در مورد توانایی آنها برای به تصویر کشیدن نقاط قوت مدل است. قبل از انتخاب عکاس حتماً مدارک تحصیلی و سابقه‌های همکاری با شخصیت و برندهای مد را بررسی کنید.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه