پورتفولیو مدلینگ چیست و یک پورتفولیو مدلینگ با کیفیت باید چگونه باشد

توسط سعید احمدی
پورتفولیو مدلینگ چیست

استایلیست هستید یا آرایشگر، یا مدل، فرقی ندارد و بدون شک یک وب سایت و یک نمونه کار حرفه ای (پورتفولیو) به شما کمک می کند تا در بین مشتریان و همکاران خود متمایز باشید.

اگر شما یک مدل هستید که به صورت آزاد کار می کنید یا به دنبال جلب توجه آژانس های مدلینگ و برندها هستید، یک نمونه کار حرفه ای که بتواند بهترین ظاهر شما را به نمایش بگذارد مطمینا برای شما مفید است.

مهم نیست که به چه میزانی تجربه مدلینگ دارید، انتخاب و انتشار تصاویری که نقاط قوت و توانایی شما را در این حرفه برجسته می کند، ثابت می کند که شما در حرفه خود جدی هستید و درصد انتخاب شما در بین دیگران را افزایش میدهد.

پورتفولیو مدلینگ چیست

عکس‌های حرفه ای بگیرید

عکس ها مهمترین بخش پورتفولیو مدلینگ شما هستند. با صرف زمان و تلاش کافی برای تهیه عکسهای حرفه ای، مطمئن شوید که واقعاً توانسته اید مهارت های خود را به دیگران نشان دهید. اولین قدم برای آغاز عکاسی، انتخاب عکاس مناسب است. اگر شرایط مالی مناسبی ندارید از عکاسی کمک بگیرید که به تازگی وارد این حرفه شده است. در نهایت، از تنوع لباس، میکاپ و ژست مدلینگ، غافل نشوید که بسیار ارزشمند هستند.

تطبیق پذیر نشان دهید

پورتفولیو مدلینگ چیست

پس از انتخاب شاخه و دسته‌بندی مدلینگ خود سعی کنید طیف کاملی از توانایی‌های خود را ارائه دهید. کارفرمایان و کلاینت‌ها می‌خواهند توانایی های خاص و انعطاف‌پذیری را در مدل‌ها ببینند.

این امر مخصوصاً در صورتی صادق است که تازه شروع به‌کار کرده‌اید و هنوز سبک خاصی برای خود ندارید. با گنجاندن ترکیبی از تصاویر خاص در پورتفولیو خود، به کارفرمایان و کلاینت‌ها نشان دهید که می‌توانید در انواع مختلف تولیدات کارکنید.

بهترین عکس های خود را ارائه دهید

پورتفولیو مدلینگ چیست

پس از اتمام عکاسی یا پروژه، احتمالاً مجموعه عظیمی از تصاویر برای مرتب سازی در اختیار خواهید داشت. برای یک پورتفولیو واقعاً حرفه‌ای، بسیار مهم است که فقط کارهایی را که به آن افتخار می‌کنید انتخاب کنید. چند عکس موفق بهتر از یک طومار بی پایان از عکس های متوسط ​​است. معمولا حدود 10 تا 20 عکس باید کافی باشد.

از رسانه های متنوع استفاده کنید

پورتفولیو مدلینگ چیست

عکس‌ها به وضوح نقش پر رنگی در پورتفولیو شما ایفا می کنند، اما چرا با به اشتراک گذاشتن آنها، این تصاویر را جذابتر نکنیم؟ با افزودن ویدیوها و تصاویر خود در رسانه ها و شبکه های اجتماعی، طیف کاملی از قابلیت های خود را به نمایش بگذارید.

اینها می‌توانند جنبه‌هایی از رفتار حرفه‌ای شما را آشکار کنند که تصاویر استاتیک ممکن است نتوانند. از اینستاگرام، فیس بوک و یوتوب نهایت استفاده را ببرید.

تمام اطلاعات حیاتی را به اشتراک بگذارید

پورتفولیو مدلینگ چیست

معمولاً انتظار می‌رود مدل‌ها اطلاعاتی مانند سن، قد و سایر اندازه گیری‌های بدن و همچنین رنگ مو و چشم را به اشتراک بگذارند. می‌توانید ویژگی‌های دیگری را که در مورد شما منحصربه‌فرد و جذاب هستند (خال‌کوبی، مهارت‌های آکروباتیک، خال‌های مادرزادی یا هر چیز دیگری که ممکن است عکاسی را جالب‌تر کند) اضافه کنید. در نهایت حتما شماره تماس خود را نیز به اشتراک بگذارید تا کلاینت ها بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

یک بخش تماس اضافه کنید

پورتفولیو مدلینگ چیست

اگر افراد فعال در این حوزه نتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، ایجاد یک نمونه کار مدلینگ چه فایده‌ای دارد؟ اطمینان حاصل کنید که کارفرمایان یا کلاینت‌های احتمالی می‌توانند به‌راحتی با شما تماس بگیرند.

اطلاعات تماس شما می‌تواند به‌عنوان یک صفحه جداگانه، در فوتر وب‌سایت شما یا به‌عنوان بخشی در یک صفحه دیگر، مانند: صفحه درباره شما درج شود. هنگام ایجاد صفحه تماس، جزئیات اولیه مانند: نام، آدرس ایمیل کسب‌وکار و شماره تلفن خود را وارد کنید. همچنین می‌توانید یک ویجت چت زنده اضافه کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند به‌راحتی با شما تماس بگیرند و پاسخ فوری دریافت کنند.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه