به طور کامل با روش درمانی پلاسما جت و هزینه آن آشنا شوید

توسط سعید احمدی
به طور کامل با روش درمانی پلاسما جت و هزینه آن آشنا شوید

این سبک و شیوه زندگی را تغییر بدهیم، ازجمله مصرف سیگار و انواع دخانیات، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت طولانی و آلاینده‌های محیطی در ایجاد چین‌وچروک اطراف چشم و بقیه قسمت های پوست صورت نقش زیادی دارد. برای از بین بردن این چین‌وچروک راه‌های زیادی وجود دارد که یکی از بهترین راه‌ها برای درمان، افتادگی پوست و چین‌وچروک دور چشم و مشکلات پوستی دیگر روش درمانی پلاسما جت است.

به طور کامل با روش درمانی پلاسما جت و هزینه آن آشنا شوید

تعریف علمی پلاسما

به عنوان یک فناوری جدید در جراحی، این احتمال وجود دارد که این رویکرد نوین با یک یا چند فناوری موجود که بیشتر با آن آشنا هستند اشتباه گرفته شود. به عنوان مثال، فناوری به کار رفته در PlasmaJet اغلب با آنچه در انعقاد پرتو آرگون یا در لیزر جراحی استفاده می شود اشتباه گرفته می شود.

سیستم Plasma Surgical از یک منبع انرژی کاملاً جدید برای استفاده در جراحی استفاده کرده و تکنیک جدید جراحی پلاسما را معرفی می کند. از آنجا که استفاده بالینی از پلاسما جدید است، این مقاله خلاصه ای از نحوه عملکرد این فناوری را ارائه می دهد و تأثیرات آن بر روی بافت را شرح می دهد.

پلاسما جت چیست

به طور کامل با روش درمانی پلاسما جت و هزینه آن آشنا شوید

پلاسما جت یا پلکسر جدیدترین روش برای مقابله با چین و چروک، از بین رفتن کلاژن و افتادگی پوست است. با افزایش سن، هنگامی که لایه های پوستی نازک می شوند، کلاژن کمتری تولید می کند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و همه این عوامل باعث افتادگی و چین و چروک پوست شما می شود.

پلاسما جت روشی است که بدون عمل های جراحی پلاستیک و تزریق ژل و… می تواند افتادگی های پوست مانند: افتادگی پلک و بینی یا چروک های صورت را از بین ببرد. پلاسما جت به خاطر عوارض بسیار کم و غیر تهاجمی بودن نسبت به سایر روش های درمانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

 بی شک پلاسما جت یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا است که برای زیبایی کاربرد داشته و باعث جوان‌سازی نواحی مختلفی از پوست می‌شود. در این شیوه نقاط ریز کنار هم توسط پلاسما جت سوزانده می‌شود که فقط سطحی‌ترین لایه پوست آسیب می‌بند و درنتیجه اسکار یا جای زخم بجا نمی‌گذارد.

ولی درعین‌حال به دلیل تبخیر قسمت‌هایی از لایه‌های عمقی، پوست جمع‌تر می‌گردد درنتیجه بعد از یک هفته که پوست‌ترمیم شد، عمق خطوط کمتر می‌شود و روزنه‌ها کوچک‌تر شده و پوست ناحیه لیفت می‌شود. معمولاً برحسب نوع نیاز پوست و جنس هر پوست جلسات بین سه تا چهار جلسه و با فواصل یک تا دو ماه تکرار می‌شود.

پلاسما جت یا بلفاروپلاستی دینامیک

به طور کامل با روش درمانی پلاسما جت و هزینه آن آشنا شوید

این روش به‌عنوان “ بلفاروپلاستی دینامیک ” هم شناخته می‌شود چراکه این فرصت برای پزشک وجود دارد که از بیمار بخواهد که چشمانش را حین عمل باز و بسته کند تا دقیقاً چروک‌هایی که نیاز به درمان دارد مشخص شود و آن را درمان کند. حتی برای بیمار این امکان وجود دارد که در حین عمل، چشمان خود را ببیند و نظرش را با دکتر خود در میان بگذارد.

بلفاروپلاستی به وسیله دستگاه پلاسما جت که به آن بلفاروپلاستی غیر جراحی یا بلفاروپلاستی دینامیک گفته می‌شود، غیر از تورم چند روز اول دارای هیچ گونه عوارضی نیست و به‌آسانی در کلینیک بدون بیهوشی و جراحی قابل انجام است.

مکانیسم انجام این عمل چگونه است

همان‌طور که ذکر شده است در به‌کارگیری این متد از تیغ و برش استفاده نمی‌شود و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمی‌شود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست Sublimation تصعید (مستقیماً از جامد به گاز تبدیل می‌شود) می‌شود و این مسئله باعث جمع شدن لایه‌های زیرین پوست می‌شود.

پلاسما جت برای کدام مشکلات پوستی صورت انجام می شود

 • لیفت صورت
 • درمان روزنه های باز پوست
 • درمان لک
 • درمان اسکار آکنه
 • درمان چروکهای ریز

کاربرد پلاسما جت در زیبایی

پلاسما جت یا پلکسر دستگاهی است که با ایجاد میعان و تبخیر در نقاط کوچکی از پوست، باعث تحریک کلاژن سازی و نیز جمع شدگی پوست می‌شود، بنابراین بیشترین کاربرد را در جوان‌سازی و لیفت قسمت‌های مختلف صورت دارد که باعث از بین رفتن چروک‌های سطحی در پوست می‌شود.

همچنین به دلیل خاصیت جمع کنندگی پوست، یکی از معروف‌ترین روش‌های بلفاروپلاستی غیر جراحی در دنیا است. بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک به منظور رفع افتادگی و از بین بردن چین و چروک‌های پلک انجام می‌شود، قبلاً این عمل صرفاً به وسیله جراحی پلک انجام می‌شد که علاوه بر هزینه بالا دارای عوارض جراحی به خصوص مشخص بودن خط بخیه در پلک نیز بود.

موارد کاربرد پلاسما جت در زیبایی

 • بلفاروپلاستی پلک ها قابل افتادگی پلک فوقانی و پف و چروک در پلک تحتانی
 • از بین بردن چین و چروک در نواحی مختلف صورت به خصوص اطراف چشم و چروک های پنجه کلاغی
 • لیفت پوست
 • از بین بردن و یا کم کردن واریس های سطحی پوست و عروق ریز
 • درمان و از بین بردن استریا و ترک های ایجاد شده بر روی سطح پوست به دنبال بارداری
 • از بین بردن خطوط اطراف لب و باسن
 • درمان و بهبود اسکار، جای سوختگی و زخم
 • درمان کلوئید، خال و زگیل
 • درمان مشکلات رنگدانه ای مثل کک و مک، تاتو و میکروپیگ منتیشن
 • لیفت و از بین بردن غبغب
 • کوچک کردن بینی های گوشتی

پلاسما جت بینی چیست و چگونه انجام می شود

به طور کامل با روش درمانی پلاسما جت و هزینه آن آشنا شوید

در این روش، پوست بینی با پلاسما جت به‌صورت نقطه‌نقطه سوزانده می‌شود و چون در پلاسما جت این سوختگی عمقی‌تر از ظاهر آن است بعد از بازسازی مجدد، پوست بینی یک درجه جمع‌تر شده و کمی لیفت می‌شود. همراهی این روش با تزریق هیالاز و فیلر اسیدهیالورونیک یا هیدروکسی آپاتیت و نخ نتایج بهتری خواهد داشت. این کار چندین بار به فاصله‌ی یک ماه انجام می‌شود.
توجه کنید که این روش بیشتر مناسب کسانی است که بینی گوشتی دارند.

لیفت غبغب به کمک پلاسما جت

به طور کامل با روش درمانی پلاسما جت و هزینه آن آشنا شوید

در لیفت غبغب با پلاسما جت نقاطی ریز کنار هم توسط پلاسما جت سوزانده می‌شود که نه تنها سطح پوست بلکه لایه‌های عمقی پوست تحت تأثیر پلاسما تخریب می‌گردد در نتیجه بعد از یک هفته که پوست‌ترمیم شد، پوست ناحیه یک درجه جمع‌تر می‌شود. این کار چند جلسه با فواصل یک‌ماهه انجام می‌شود.

درمان انواع خطوط صورت از جمله خطوط پنجه کلاغی

به طور کامل با روش درمانی پلاسما جت و هزینه آن آشنا شوید

در این روش نقاط ریز کنار هم توسط پلاسما جت سوزانده می‌شود که نه تنها سطح پوست بلکه لایه‌های عمقی پوست تحت تأثیر پلاسما تخریب می‌گردد درنتیجه بعد از یک هفته که پوست‌ترمیم شد، عمق خطوط کمتر می‌شود. و با چند بار انجام، خطوط کاملاً درمان شده و از بین می‌روند. این کار دو الی سه جلسه هست که با فواصل یک ماه تا دوماهه انجام می‌شود.

ليفت پلک با پلاسما جت

به طور کامل با روش درمانی پلاسما جت و هزینه آن آشنا شوید

رایج‌ترین استفاده از پلاسما جت برای لیفت پلک است. لیفت پلک با پلاسما جت بهترین جایگزین برای جراحی بلفاروپلاستی می‌باشد. پلاسما جت را در دنیا به‌عنوان یک روش بلفاروپلاستی بدون جراحی می‌شناسند. روش کار بدین‌صورت است که ابتدا کرم موضعی زایلوپی(بی حسی) را به مدت ۲۰ دقیقه روی پلک می‌زنند.

در لیفت پلک به کمک پلاسما جت از ۲ روش اسکن کردن و نقطه‌به‌نقطه استفاده می‌شود. مدت این کار حدود نیم ساعت می‌باشد و تعداد جلسات درمان بین ١ تا ٣ جلسه به فاصله یک ماه تا دو ماه است.لازم به ذکر است که پس از عمل پوسته ریزهایی روی پلک ایجاد می‌شود که در طی یک هفته از بین می‌روند و پلک به حالت طبیعی خود برمی‌گردد.

معجزه پلاسما جت برای رفع لک صورت

از بین بردن جای اسکار و جوش با روش‌های مختلف نظیر مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ برای جای جوش طی چند جلسه درمان از بین می‌رود، ولی لک صورت به این سادگی‌ها از بین نمی‌رود و در بهترین حالت ممکن است مقداری کم رنگ شود و معمولاً افرادی که دارای لک و کک و مک پوست صورت می‌باشند همیشه مجبور به استفاده از کرم پودرهای قوی و سنگین می‌باشند.

روش کار پلاسما جت بر اساس انتقال حرارت و گرما و تبخیر می‌باشد، به این صورت که نقاط لک صورت توسط دستگاه مخصوص به‌صورت نقاط بسیار ریز سوزانده می‌شود و این کار باعث از بین رفتن لایه‌های زیرین و مرده پوست شده و بافت پوست برای تولید کلاژن تحریک می‌شود. به این ترتیب بعد از درمان پلاسما جت پوستی تازه، جوان، شاداب و بدون لک را تجربه خواهید نمود.

روش انجام پلاسما جت

به طور کامل با روش درمانی پلاسما جت و هزینه آن آشنا شوید

پس از ایجاد بی حسی موضعی به وسیله کرم‌های بی حسی موضعی و یا بی حسی تزریقی ناحیه مورد نظر را ضدعفونی کرده و درمان با پلاسما جت شروع می‌ شود. در این روش نقاط ریز کنار هم به وسیله پلاسما در سطح و عمق با مکانیزم میعان سوزانده شده و تخریب می‌شوند. بعد از گذشت یک هفته پوست سوزانده شده ترمیم می‌شود و به این ترتیب با جایگزینی پوست سالم هم پروسه جوان‌سازی اتفاق افتاده و هم وسعت چروک ناحیه کاهش پیدا می‌کند و هم چروک‌ها کم شده و پوست لیفت مناسبی پیدا می‌کند.

درمان با پلاسما جت فاقد خونریزی بوده و سه روز تا یک هفته پس از انجام پلاسما جت جای نقاط قهوه‌ای ایجاد شده کاملاً از بین می‌رود. در حین انجام پلاسما جت بیمار کمی احساس درد و گرما را دارد که کاملاً قابل تحمل است. پس از انجام پلاسما جت بیمار باید به مدت یک هفته از کرم‌های ترمیمی در ناحیه استفاده کند.

پس از انجام پلاسما جت علاوه بر نقاط سوخته شده، محل مورد نظر ممکن است دچار کمی تورم و قرمزی شود که حداکثر بعد از ۱۰ روز تمام علائم به وجود آمده به صورت خود به خود بهبود پیدا می‌کنند. طی این مدت بیمار باید از تحریک، خاراندن و دست‌کاری کردن موضع  پرهیز کند، زیرا در غیر این صورت ممکن است دچار مشکلاتی شود و روند ترمیم طولانی‌تر شود.

بیمار باید به مدت چند روز از قرار گرفتن جلوی نور مستقیم خورشید پرهیز و دوری کند و از مصرف کرم‌ها یا شوینده‌های لایه بردار پرهیز کند. هر جلسه درمان به وسیله پلاسما جت ۱۵-۱۰ دقیقه طول می‌کشد و تعداد جلسات لازم برای بهبودی کامل ۳-۲ جلسه با فاصله ۸-۶ هفته است.

چه مدت لیفت چشم پلاسما طول می کشد

ممکن است حسی مشابه سوختگی خورشید را تجربه کنید که احتمالاً چند ساعت به طول می‌انجامد. تورم ممکن است در طی چند ساعت بعد بیشتر شود و بیشتر در مواردی که چشم تحت معالجه قرار می‌گیرد و ممکن است ۳-۵ روز ادامه یابد. پوسته‌پوسته شدن تغییر رنگ باید بسته به فرد و منطقه تحت درمان، طی ۵ تا ۱۲ روز برطرف شود.

آیا پلاسما جت عوارض دارد

عوارض جانبی فوری است و ممکن است ۲ تا ۳ روز ناحیه مورد درمان در تورم و قرمزی باشد. روند بهبودی شامل پوسته‌پوسته شدن (که باید برای از بین بردن طبیعی آن باقی بماند) در طی حدود یک هفته است. بعضی اوقات درمان‌ها می‌توانند به طولانی شدن قرمزی و تورم منجر شوند.

بهبودی کامل برای برخی از افراد تا ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد. آرایش را می‌توان به عنوان پوشش در صورت لزوم استفاده کرد اما نباید ۲۴ ساعت پس از درمان استفاده شود. نتایج فوری است و طی ۲ تا ۴ هفته بهبود می‌یابد.

مراقبت ‏های پیش از پلاسما جت

 • تمام آزمایش های تجویز شده را انجام داده باشید.
 • ۱۰ روز پیش از عمل از مصرف آسپرین یا هر نوع رقیق کننده ی خون جداٌ خودداری کنید.

مراقبت های پس از پلاسما جت

 • تا 24 ساعت بعـد از پلاسماجت از مواد آرایشـی در ناحیه موردنظر استفـاده نکنید.
 • امکان دارد تا چند روز ناحیه درمان متورم و قرمز شود پس حتما پمادهای تجویزشده را طبق دستور پزشک معالج استفاده کنید.

هزینه روش پلاسما جت

با توجه به عدم بیهوشی و بستری بیمار در بیمارستان، سرعت عمل انجام جراحی و همچنین پایین بودن قیمت دستگاه، هزینه‌های درمانی و زیبایی از طریق پلاسما تراپی بسیار پایین و مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

این قیمت ها در حال تغییر می باشد و بستگی به تعداد جلسات درمانی دارد

رفع افتادگی دو پلک بالا + رفع خطوط پنجه کلاغی با پلاسما جت (پلکسر) هر دو چشم ۱٬۳۰۰٬۰۰۰ تومان
هزینه پلکسر دو پلک پایین ۸۰۰٬۰۰۰ تومان
چهار پلک + خطوط پنجه کلاغی هر دو چشم ۱٬۷۰۰٬۰۰۰ تومان

آیا واقعا درمان مشکلات پوستی با پلاسما جت ارزش انجام دادن دارد

نتایج عالی پلاسما تراپی در سفت کردن پوست و لیفت پلک تا ۵ سال ماندگار است ولی توجه داشته باشید هیچ روش درمانی زیبایی وجود ندارد که روند پیری را متوقف کند. پلاسما تراپی تقریباً ارزان است و نتایجی شبیه به جراحی را به شما ارائه می‌کند. البته توجه داشته باشید این درمان برای افرادی باپوست بسیار شل و آویزان مناسب نیست. گزینه‌های جراحی برای این افراد نتایج بهتری را به همراه خواهند داشت.

اقدامات بلند مدت برای پلاسما جت

به‌منظور پیشگیری از تجمع متمرکز یا پراکنده لکه‌های تیره روی صورت، پیشنهاد می‌کنیم به مدت ۲ تا ۳ ماه از کرم ضد آفتاب SPF ۵۰ استفاده کنید تا زمانی که قرمزی پوست برطرف گردد. در صورت مشاهده هرگونه علائم غیرطبیعی (قرمزی بیش‌ازحد، تاول) بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه