چرا در بعضی از فشن شوها لباس‌های عجیب نمایش داده میشود

توسط سعید احمدی
چرا در بعضی از فشن شوها لباس‌های عجیب نمایش داده میشود

بدون شک بارها فشن شوهای بزرگ حهان رو نگاه کردید و بعد از دیدن این فشن شوها گفتین این لباسها که غیر قابل استفاده هستند و چه کسی اینها رو میپوشه!!

بدون شک طراحی این سبک از لباسها دلایل خاص خودش را دارد، اما به دلیل اینکه فضای مد بسته و محدود است، معمولا اطلاعاتی در مورد دلیل ارایه این طراحی ها وجود ندارد.

اما با این مطلب اختصاصی از مجله ایران مدلینگ همراه باشید، تا به پاسخ چرا در بعضی از فش شوها لباس های عجیب نمایش داده میشود دست پیدا کنید.

هدف هر برند و طراحی فروش محصول است و اگر قصد داشته باشد لباس های غیر قابل پوشیدن تولید کند، به هیچ عنوان نمیتواند در بازار امروزی که مخارج تولید لباس بسیار بالا است، دوام بیاورد.

در واقع، لباس های عجیب و غریبی که در فشن شوهای مطرح جهان می بینید، هرگز در بوتیک ها و فروشگاه های بزرگ به فروش نمیرسند. اما چرا به نمایش گذاشته میشوند و چرا برای نمایش دادن این مجموعه ها هزینه میشود؟ دو دلیل وجود دارد!

دلیل اول که چرا در فشن شوها لباس‌های عجیب نمایش داده میشود

مد علاوه بر زیبایی یک هنر است و طراحان لباس هنرمندان این حرفه هستند. فشن شو برای هنرمندانی که قصد دارند هنر و پیام های اجتماعی خود را به نمایش بگذارند مکان مناسبی است. به عبارت ساده تر فشن شوهایی که دارای لباس های غیر قابل پوشیدن هستند باید به عنوان یک نمایشگاه هنری در نظر گرفته شوند.

همچنین وجود رسانه های خبری در این فشو شوها و رسانه ای کردن کالکشن طراحان باعث میشود طراحان فشن بهتر دیده شوند و یک نوع سرمایه گذاری نیز برای این هنرمندان مد محسوب میشود.

دلیل دوم

احتمالاً مهمترین دلیلی که باعث میشود نمایش‌ها یا فشن‌شوهای مد با لباسهای غیر قابل پوشیدن پر شود، ارایه یک نسخه اغراق آمیز از کالکشنی است که قرار است به زودی در فروشگاه ها به فروش برسد، چون برندها کالکشن اصلی را به نمایش نمیگذارند و قصد دارند خریدار را وادار کنند تا به فروشگاه ها سر بزند.

به طور کلی هدف برند یا طراح از برگزاری فشن شو برانگیختن حس مخاطب، عنوان کردن موضوع کالکشن، به نمایش گذاشتن هنر طراحی و سبک کاری طراح مجموعه‌ای است که در آینده در بوتیک ها قرار میگیرید.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه