مدلینگ مو چیست و چگونه مدل مو شوم

توسط سعید احمدی
مدلینگ مو چیست و چگونه مدل مو شوم

مدل مو یا مدلینگ مو یک اصطلاح است و برای فردی استفاده می شود که برای تبلیغ محصولاتی مانند: اسپری مو، شامپو، نرم کننده و ژل استفاده می شود. اکثر برندهای لوازم آرایشی برای تقویت تبلیغات تلویزیونی یا کمپین خود به دنبال موهای بلند و خاص می گردند.

برندها برای بازاریابی محصول منحصر به فرد خود، یک مدل مرد یا زن انتخاب می کنند تا بتواند مزایای اسپری مو، شامپو یا ژل را به نمایش بگذارد. بنابراین، افرادی که موهای سالم و قوی دارند، در این حرفه موفق می شوند. حال بیایید روی نحوه نگهداری از موهای خود تمرکز کنیم تا توسط یک برند زیبایی مورد توجه قرار بگیریم.

الزامات مدلینگ مو

انواع مو برای مشاغل مختلف مدلینگ و با توجه به محصولی که نیاز به تبلیغات دارد مورد نیاز است. در تبلیغات ساخت فرهای جذاب، حجم دادن به موهای بی‌جان و کم حجم، نیاز به مدلی دارد که به معنای واقعی کلمه مزایای محصول را از طریق یک تصویر تجاری یا با دقت فکر شده نشان دهد.

یک موی سالم و خوش حالت می تواند به مدل های مختلف تبدیل شود و نشان دهد که چگونه محصول به راحتی کار می کند. این برند نیاز دارد که مصرف کنندگان نسبت به موهای مدل مورد نظر حسادت کنند و با خرید از این محصولات جیب آنها را پر تر کند.

مردان هم میتوانند مدل مو شوند

مدلینگ مو شامل آقایان و خانم ها است، زیرا برندها برای تبلیغ محصولات آرایشی باید تمامی جنسیت ها را پوشش دهند تا فروش بیشتری داشته باشند. به دلیل اینکه آرایشگاران برندها نمیتوانند موهای مردان را به خوبی و چشمگیری زنان حالت دهند پس برندها موهای آنها را به صورت دلخواه کوتاه و حالت میدهند تا با محصول مورد نظر همخوانی داشته باشد.

البته ناگفته نماند که در بعضی از تبلیغات از کلاه گیس استفاده میشود و اگر برند از موهای شما رضایت نداشته باشد از این ترفند استفاده میکند. یکی دیگر از کمک هایی که برای آقایان در مدلینگ مو استفاده میشود برنامه فتوشاپ است. به کمک برنامه فتوشاپ موهای شما را به حالت و حجم دلخواه تبدیل میکنند.

واقعیت هایی در مورد مدلینگ مو

  1. برای کسانی که می خواهند یک مدل موی حرفه ای شوند، عاقلانه است که مراقب موهای خود باشند تا همیشه درصد همکاری با برندها بالا باشد. موهای سالم و خوش حالت همیشه در اولویت همکاری هستند پس با حفظ یک رژیم غذایی مناسب این امتیاز را از آن خود کنید.
  2. همیشه نسبت به مدل موی ایجاد شده توسط هنرمند یا آرایشگر فکر مثبت داشته باشید و از کار او انتقاد نکنید. قبل از ورود به این حرفه به پستی و بلندی های آن هم فکر کنید. موهای شما همیشه در معرض محصولات مختلف و حالت دهنده های گوناگون قرار خواهد گرفت و همچنین ممکن است کوتاه شوند پس با خودتون کنار بیاید تا پیشرفت کنید.
  3. علاوه بر مدلینگ برای برندها، سالن های زیبایی نیز به مدل مو احتیاج دارند و برای مدل تبلیغ می کنند. ممکن است این فعالیت ها درآمد خوبی نداشته باشد اما سما را با تجربه میکند و هیچ چیز بهتر از کسب تجربه برای شما نخواهد بود. به آینده فکر کنید و مطمین باشید بزودی برای شما به بهترین نحو ممکن در مدلینگ رقم خواهد خورد.
  4. کسانی که موهای کوتاه دارند نیز میتوانند استخدام شوند، اما ممکن است همکاری های کمتری داشته باشید. بسیاری از مدل‌ها از جذابیت خاصی برخوردار هستند. با این حال، آنها جایگاه خود را در صنعت تثبیت کرده اند و به خاطر نام و جایگاه خود در رسانه های اجتماعی دنبال میشوند و این برای یک مدل جدید بسیار متفاوت است.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه