عجیب ترین اختراعات تاریخ فشن و زیبایی

توسط سعید احمدی
عجیب ترین اختراعات تاریخ فشن و زیبایی

به طور معمول هر ساله اختراعات زیادی در دنیای مد و زیبایی به امید بهبود زندگی بشر صورت می گیرد. گرچه بعضی تکنولوژی ها زندگی ما را ارتقا داده اند، اما بعضی هم به دلیل بیهودگی به دست فراموشی سپرده شدند که در این پست قصد داریم به آنها اشاره کنیم پس با ما همراه باشید.

سپر سبیل

این سپر سبیل در سال 1876 توسط ویرجیل A Gates ثبت اختراع شد. این اختراع به گونه ای طراحی شده بود که موهای صورت هنگام خوردن و آشامیدن کثیف نشوند.

ماشین اصلاح گروهی

این ماشین قرن نوزدهمی میتونست چندین مرد رو به طور همزمان اصلاح کنه. یکی از دلایل شکست تجاری این محصول این بود که نمیتونست حرکاتش رو بر اساس شکل صورت فرد تغییر بده.

لباس شیر

طراح مد آلمانی “آنکه دوماسکه” در سال 2011 از پارچه ای به نام QMilch رونمایی کرد که از پروتئین کازئین موجود در شیر ساخته شده بود. در این تکنولوژی برای ساخت یک پیراهن از 6 لیتر شیر استفاده میشه. شرکت تازه تاسیس Mi Terro نیز در سال 2019 لباس های شیر خودش رو معرفی کرد.

Flask Tie

در سال 2013 عرضه شد که دارای یک مخزن و نی مایع مخفی است که هنگام کار میشه ازش برای نوشیدن مایعات استفاده کرد.

ماسک لاستیکی الکتریک

در ماسک لاستیکی الکتریک، المنت های حرارتی به کار رفته بود و کار اون از بین بردن چین و چروک ها و بهبود خاصیت ارتجاعی پوست بود.

چال ساز

این ابزار طراحی بسیار ساده ای داشت و از دو برجستگی تشکیل شده بود که به یک فنر که به گونه ها فشار می آورد متصل بودند. این شیوه ی چال سازی در اون زمان بسیار امیدبخش به نظر می رسید اما در نهایت معلوم شد کاملاً بی فایده است.

ریزسنج زیبایی

ریزسنج زیبایی عجیب و غریب شرکت مکس فکتر یکی از مشهورترین اختراعات زیبایی ترسناک تاریخ است که ظاهری شبیه به ابزارهای شکنجه داشت. این کلاه به 325 روش مختلف قابل تنظیم بود به همین دلیل برای هر کسی قابل استفاده بود. از این ریزسنج برای تشخیص عدم تقارن در بخش های مختلف چهره استفاده می شد. این دستگاه کمکی برای میکاپ آرتیست ها بود تا بتوانند کار خود را بهتر انجام دهند و بر روی بخش هایی از چهره که به آرایش نیاز داشت بیشتر کار کنند.

محافظ برف

یک اختراع کانادایی در سال 1939. این ابزار پلاستیکی از صورت در برابر سرما و طوفان برف محافظت میکرد که فروش خیلی خوبی داشت و پرطرفدار بود.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه