پردرآمدترین شاخه ها و مشاغل صنعت مد

توسط سعید احمدی
پردرآمدترین شاخه ها و مشاغل صنعت مد

مدیر طراحی

یک مدیر طراحی فشن، بر مسیر طراحی هر فصل و مجموعه مد، نظارت می‌کند و از سازگاری با نام تجاری، روندهای فعلی بازار و همچنین سایر جنبه‌های فرآیند طراحی اطمینان حاصل می‌کند.

یک مدیر طراحی همچنین تیمی از طراحان را که مسئول توسعه خط تولید برند یا خرده‌فروش هستند، آموزش می‌دهد و مدیریت می‌کند. میزان درآمد مدیر طراحی بیش از 180 هزار دلار در سال است که یک رقم شگفت‌انگیز است.

مدیر محتوا

یک مدیر محتوا: محتوای بازاریابی، تبلیغات و سطح ارتباطات یک برند را تعیین می‌کند. مدیر محتوا، بر تیمی از کارکنان که در راستای استراتژی کلی برند، ازجمله: تحقیق، توسعه و ارائه ایده‌ها و ایجاد ارتباطات خارجی و داخلی، فعالیت می‌کنند نظارت می‌کند. میانگین حقوق یک مدیر محتوا 93 هزار دلار در سال است که با توجه به برند می‌تواند افزایش پیدا کند.

رییس بازاریابی

عملکرد اصلی این شغل، اجرای استراتژی‌های کمپین بازاریابی مؤثر، برای شرکت در تمام پلتفرم‌ها ازجمله رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات چاپی است.

رئیس بازاریابی عملکرد، تیم بازاریابی را در جذب مشتریان جدید، افزایش ترافیک آنلاین و ایجاد رشد شرکت هدایت خواهد کرد. هوش تجاری و مهارت‌های رهبری قوی برای این نقش بسیار ضروری است. میانگین حقوق این شغل در صنعت مد 130 هزار دلار است.

مدیر هنری

مدیران هنری در صنعت مد، خلاقانی هستند که محتوای کمپین‌های تبلیغاتی برند، مجلات و سایر رسانه‌ها را در دست می‌گیرند. آنها یک چشم‌انداز را تعیین می‌کنند و تیمی از عکاسان، طراحان گرافیک و سایر کارکنان را برای اجرای آن چشم‌انداز هدایت می‌کنند. میانگین حقوق این شغل 57 هزار دلار در سال است.

طراح مد

طراحان مد، از ترسیم طرح‌های اولیه گرفته تا انتخاب پارچه‌ها و الگوها و سپس ارائه دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه ساخت محصولاتی که طراحی می‌کنند، مشارکت دارند.

طراحان مد مغز متفکر در پشت مجموعه‌های مد هستند و وظیفه بسیار سنگینی را بر عهده دارند. میانگین حقوق طراح مد حدود 70 هزار دلار در سال است که با توجه به سطح کاری شما می‌تواند متفاوت باشد.

استایلیست

یک استایلیست مد، برای یک فرد خاص، یک خانه مد یا برند لباس کار می‌کند تا در مورد سبک استایل مشاوره ارائه دهد. استایلیست ها برای مدل‌ها، بازیگران درصحنه فیلم‌برداری یا یک کمپین تبلیغاتی استایل تعیین می‌کنند.

این امری حیاتی است که استایلیست‌های مد با شرکت در رویدادهای مد و انجام سایر تحقیقات بازار مد، از روندهای فعلی و نوظهور آگاه باشند. میانگین حقوق یک استایلیست 30 هزار دلار در سال است.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه