معایب حرفه مدلینگ چیست

توسط سعید احمدی
معایب حرفه مدلینگ چیست

درآمد بسیار کم در ابتدا راه

معمولا در ایران و ابتدای هرکاری درآمد شما بسیار پایینه و حرفه مدلینگ نیز از همین قانون پیروی میکنه. درآمد حرفه مدلینگ معمولا ثابت نیست و همین امر باعث میشه مدلها به چشم شغل دوم بهش نگاه کنن.

ساعات طولانی

حرفه مدلینگ اغلب می‌تواند ساعت‌های طولانی همراه با انتظار طول بکشد. این ساعتهای طولانی میتواند برای شما بسیار خسته کننده باشد. شما باید ساعتها برای آرایش مو و صورت منتظر بمانید و در نهایت سطح انرژیتون به صفر میرسه!!!

حریم خصوصی

تعداد زیادی از مدل های جهان برای حفظ حریم خصوصی خود بسیار تلاش میکنند و سعی دارند اون رو از مردم و خبرگزاری ها دور نگهدارند. مردم دوست دارند بدانند که شما چکار میکنید چی میپوشید و به کجا سفر میکنید.

وقتی به جایگاه مناسبی از این حرفه برسید مطمین باشید به وجود اومدن این مشکل برای شما اجتناب ناپذیر میشود.

کلاهبرداری

کلاهبرداری های زیادی در این صنعت وجود دارد و قربانی های این کلاهبرداری ها معمولا دختران و پسران جوانی هستند که به این صنعت علاقه دارند اما از روند این صنعت بی اطلاع هستند.

قبل از اینکه تصمیمی بگیرید حتما سوابق همکاری شخص یا آژانس رو بررسی کنید و ناگفته نماند که برای آغاز همکاری شما نباید هیچ هزینه ای رو پرداخت کنید.

بدون امنیت شغلی

در حرفه مدلینگ عملا هیچ امنیت شغلی وجود نداره. شما تا زمانی که ظاهر و استایلتان با روند مد مرتبط باشه، در این کار هستید. در صنعتی که دائماً همه چیز در حال تغییر ، هیچ تضمینی وجود نداره که ظاهر شما از این هفته تا هفته دیگه همچنان مد تلقی بشه.

ساعات کاری نامشخص

ساعات کاری یک مدل واقعا نا مشخصه و نمیشه زمان دقیقی برای اون تعیین کرد. ممکنه کارفرمای شما در هر لحظه به شما نیاز داشته باشه و مطمینا بعضی از وقت ها با ساعت استراحت شما تداخل خواهد داشت. ساعت کاری برای مدل همیشه بین 5 تا 9 ساعت نیست و ممکنه بیشتر طول بکشه.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه