درسا حسینی در هفته مد پاریس 2024

توسط سعید احمدی
درسا حسینی در هفته مد پاریس 2024

ساعاتی پیش به تاریخ 8 اسفند 1402 در هفته مد پاریس که روز دوم خودش رو طی میکنه، درسا حسینی مدل موفق ایرانی در کنار جولیا فاکس مدل و بازیگر سرشناس ایتالیایی آمریکایی واک انجام داد. درسا حسینی و جولیا فاکس در هفته مد پاریس و فشن‌شو لباس زنانه برند pressiat واک انجام دادند.

درسا حسینی سال گذشته هم در هفته مد اوت کوتور پاریس برای برند مشهور تامارا رالف واک انجام داد. از همکاری‌های‌این مدل موفق ایرانی میشه به؛ گوچی، بولگاری، لویی ویتون و همچنین حضور در هفته‌های مد دبی اشاره کرد.

هفته مد پاریس 2024

هفتهٔ مُد پاریس یکی از چهار رویداد مهم مد در دنیاست که دو بار در سال در شهر پاریس فرانسه برگزار می‌شود. هفته مد پاریس، در دو مقطع بهاره/تابستانه و پاییزه/زمستانه به معرفی جدیدترینهای مد می‌پردازد و تاریخ برگزاری این مراسم توسط فدراسیون مد فرانسه تعیین می‌شود. این فدراسیون در سال ۱۹۷۳ پا به عرصه وجود گذارد.

این فدراسیون، شامل سه زیرمجموعه به نام‌های اتحادیه کارگران اوت کوتور، اتحادیه کارگران طراحان مد مردان و اتحادیه کارگردان طراحان مد زنان و لباس‌های آماده است. ایده اولیه این فدراسیون از اتاق صنفی اوت کوتور پاریس که در سال ۱۸۶۸ تأسیس شده بود گرفته شد.

هفته مد پاریس در کنار هفته مد لندن، هفته مد میلان و هفته مد نیویورک به عنوان چهار رخداد مهم در دنیای مد مطرح هستند. این چهار رویداد در امتداد هم و ابتدا در نیویورک، سپس در لندن، سوم در میلان و در آخر به پاریس می‌رسد و هر سال مطرح‌ترین طراحان، برندها و فعالان حوزه پوشاک و مد در آن حضور دارند.

به غیر از این چهار رویداد، بسیاری از کشورهای دنیا نیز هفته‌های مد بزرگ و کوچکی ترتیب داده‌اند، اما هم‌چنان این چهار هفته مد، به عنوان بزرگ‌ترین رخدادهای دنیای مد و فشن به حساب می‌آیند.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه