آیریس اپفل، نماد و طراح مد درگذشت

توسط سعید احمدی
آیریس اپفل، نماد و طراح مد درگذشت

آیریس اپفل، نماد و طراح مد، در ۱۰۲ سالگی درگذشت. آیریس اپفل، طراح داخلی و مد، روز جمعه، اول مارس (۱۱ اسفند)، در سن ۱۰۲ سالگی درگذشت. این خبر روز جمعه در حساب اینستاگرامش، درحالی‌که لبخند می‌زند و لباس شیک مشکی و طلایی به تن دارد، منتشر شد. عینک مشکی با قاب ضخیم، که یکی از ویژگی‌های سبک اپفل بود، النگوهای طلایی بزرگ و رژ لب و لاک قرمز سبک او را در این عکس تکمیل می‌کنند.

آیریس اپفل، نماد و طراح مد درگذشت

آیریس اپفل وقتی نویسنده جوانی بود برای اولین‌بار وارد دنیای مد شد، و مسیر رشد حرفه‌ای را در طراحی داخلی ادامه داد. در سال ۱۹۵۱ به همراه همسرش، کارل، شرکت نساجی «اولد ورد ویورز» را بنا نهاد. آن‌ها طی سال‌هایی که در عرصه نساجی فعالیت می‌کردند، پارچه‌های مورد نیاز کاخ سفید برای ۹ دولت، ازجمله در دوره‌های ریاست‌جمهوری رونالد ریگان، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون، را تامین کردند.

اپفل از همسر فقیدش کارل، که در سال ۲۰۱۵ پس از ۷۰ سال زندگی مشترک درگذشت، فرزندی ندارد. او سال‌ها قبل به نشریه «پیپل» گفته بود که جنون‌آمیز کار می‌کند وخود را مشغول نگه می‌دارد. او در طول همه‌گیری کووید-۱۹، کتاب رنگارنگی منتشر کرد و با نشان تجاری بریتانیایی «سیاته لاندن» (Ciaté London) برای ارائه یک مجموعه کپسولی (مجموعه کوچک و کاربردی) همکاری کرد، و در سال ۲۰۲۲ با همکاری نشان تجاری «اچ‌اند‌ام» (H&M) مجموعه آیریس اپفل را راه انداخت.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه