شرایط مدل شدن در ایران برای مردان

توسط سعید احمدی
catwalk

شرایط مدل شدن در ایران برای مردان چیست و آقایان برای اینکه بتوانند مدل موفقی باشند، باید چه مواردی را رعایت کنند؟ بخشی از جوانان هستند که به این نتیجه رسیده‌اند باید مدل شوند.آن‌ها یا به عنوان شغل اول ویا شغل دوم این کار را انتخاب می‌کنند. که البته مدلینگ در ایران مانند کشورهای خارجی روی بورس نیست و آن‌چنان درآمدی ندارد. پس بهتر است شغل دوم محسوب شود.

شرایط مدل شدن در ایران برای مردان چیست و آقایان برای اینکه بتوانند مدل موفقی باشند، باید چه مواردی را رعایت کنند؟

البته تقریباً مدلینگ سن خاصی ندارد و هر پیر و جوانی با هر سن و سالی می‌تواند مدل شود. مدلینگ هم در ایران مانند دیگر کارها تابع قوانین خود است. آقایان برای مدل شدن لازم است ابتدا به آژانس‌های مدلینگ مراجعه کنند. اینکه به کدام آژانس مراجعه باید شود باید دقت شود که مطابق قوانین کشور فعالیت کند و مجوز رسمی داشته باشد.

در حالت کلی قد و وزن برای انتخاب یک نفر برای مدل شدن تعیین کننده است. اما سؤال این است که یک مرد باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتواند مدل موفقی باشد؟ یعنی شرایط مردان برای مدل شدن در ایران دقیقاً شامل چه مواردی هست؟

در زیر به چند مورد اشاره می کنیم:

 •  فرد باید در دیگر کشورها به عنوان مدل فعالیت کرده باشد و رزومه قوی و تجربه در این زمینه داشته باشد.
 • مدلینگ دوره آموزش بین‌المللی دارد. لازم است فرد این دوره را حتماً گذرانده باشد.
 • با برندهای معتبر جهان کارکرده باشد ودر رزومه‌اش موجود باشد و با دیگر برندهای خارجی همکاری کرده باشد.
 • تناسب‌اندام داشته باشد که در مردان لازم است قد بالای 180 باشد و وزن هم معمولاً بین 65 تا 75. اگر قد فرد پایین تراز حد مجاز یعنی 180 باشد، وزن فرد هم تعیین کننده می‌شود و بعضی لازم است رژیم غذایی لازم بگیرند تا بعد از 2 ماه آماده مدلینگ شوند. و البته این در صورتی است که قرار است سر تاپای فرد مورد نظر، در مدلینگ استفاده شود. در مدلینگ عکس مه فقط چهره فرد دیده می‌شود، دیگر قد مهم نیست و جذابیت چهره و تناسب داشتن اندام تصمیم گیرنده است. البته این بازهم برمی‌گردد به آژانس مدلینگ که چه شرایطی مدنظرش هست.
 • چهره فرد باید جذابیت داشته باشد.
 • پوشش و لباس مناسب باید داشته باشد.
 • مدلینگ هم هرچند وقت یکبار دچار تغییر و تحول می‌شود. پس لازم است فرد علم و دانش خود را مطابق روز آپدیت کند.
 • فرد باید شخصیت و رفتار خوبی داشته باشد
 • هر کشوری براساس میانگین قد مردم خود تصمیم می‌گیرد و البته مطابق با خواسته آژانس مدلینگ.

درآمد مدلینگ چقدر هست؟

درآمد برای هر شخص مدلینگ با دیگری فرق دارد به طور میانگین فردی می‌تواند روزی 100 هزار تومان دربیاورد وفرد دیگری روزی 3 میلیون تومان.

مواردی که در درآمد فرد مدلینگ اثر میگذارد به شرح زیر است

 • میزان دانش مدلینگ درباره این کار
 • میزان جذابیت چهره و اندام متناسب
 • سبک ارائه‌شده توسط مدل
 • میزان توانایی و سابقه کار مدل

بازار کار مدلینگ در ایران مانند دیگر کشورها نیست. این موضوع به خوبی در ایران جا نیفتاده است و تعداد موارد کاری برای آن زیاد نیست. برای همین نمی‌توان به‌عنوان شغل که درآمد داشته باشد به آن نگاه کرد. بلکه حالت تفنن دارد. هستند کسانی که ازلحاظ تیپ و قیافه و اندام متناسب‌اند و برای این کار می‌توانند فعالیت کنند اما پذیرفته نمی‌شوند، به جهت اینکه مهارت و توانایی لازم و رزومه کافی برای آن ندارند.

لذا صرف داشتن چهره جذاب و اندام متناسب کفایت نمی‌کند و فرد باید تجربه داشته باشد. ضمن اینکه ارتباط با برندهای مدلینگ نیازمند یکسری اصول است. شاید بهتر باشد از یک شخص واسط کمک گرفته شود.

آژانس مدلینگ چیست؟!

استعدادهای مختلف بشر را جمع‌آوری می‌کنند و آن‌ها را آموزش می‌دهند تا بتوانند مدل شوند. این آموزشگاه‌ها تمرینات خاص خود را دارند. تمرینات ورزشی و بدن‌سازی، شخصیت‌سازی و رژیم‌های غذایی. فعالیت از طریق این آژانس‌ها شانس ورود او را به دنیای مدلینگ بیشتر می‌کند.

مطالب دیگر را ببینید

5 دیدگاه

سيد نجیب 13 بهمن ,1400 - 1:42 ب.ظ

مه می خواهم در مدل کار کنم و خیلی علاقه دارم

پاسخ
عزرائیل 6 خرداد ,1402 - 1:18 ق.ظ

سلام برای شرایط مدل شدن در ایران چندتا شرایط نوشتین که من تعجب کردم اگه تو کشورهای دیگه کار کرده باشه یا دوره بین المللی این کار رو دیده باشه و از همه مهمتر با برندهای معتبر جهان کار کرده باشه به نظر شما از نظر روحی مشکل نداره که بخاد بیاد ایران تازه بره دوره ببینه 😅😅😅

پاسخ
سعید احمدی 6 خرداد ,1402 - 1:21 ب.ظ

درود دوست خوبم
به دلیل اینکه این حرفه در ایران محدودیت زیادی داره پس بدون شک ورود به اون هم با دیگر کشورها متفاوته!

پاسخ
محراب 1 دی ,1402 - 11:39 ق.ظ

واقعا اگه بخواد دوره بین اللملی داشته باشه مگه مغز خر خورده بیاد ایران دوباره شروع کنه همین جوری یه چیزایی میگینا

پاسخ
سعید احمدی 2 دی ,1402 - 9:50 ب.ظ

درود دوست من
به احتمال زیاد با حرفه مدلینگ در ایران آشنا نیستید. شرایط فعالیت در این حرفه با دیگر کشورهای جهان کاملا متفاوت است و خارج از حوصله این پیام می باشد. در پایان باید بگم ممنون که همراه ما هستین و نظرتون رو ارسال میکنید.

پاسخ

ارسال دیدگاه