فراخوان مسابقه تصویرسازی طراحی لباس با نمادهای عاشورایی

توسط سعید احمدی
call for clothing design illustration contest with ashura symbols iranmodeling

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور: این نمایشگاه در راستای گرامیداشت منزلت عاشورا، ترویج و واکاوی مضامین متعالی قیام حضرت سید الشهدا (ع) و به منظور بسط مبانی فکری این نهضت و همچنین ارتقای فرهنگ عمومی در حوزه مضامین عاشورایی، کارگاه تصویرسازی لباس با موضوع طراحی با بهره گیری از نمادهای عاشورایی را در سطح کشور با همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و همکاری بخش های مختلف اندیشه ورز و اجرایی کشور برگزار می شود.

زمان برگزاری مسابقه تصویرسازی لباس بانوان روز یکشنبه 24 مرداد ماه و زمان برگزاری مسابقه تصویرسازی لباس آقایان نیز دوشنبه 25 مرداد ماه از ساعت 9 صبح تا ساعت 20 خواهد بود.تکنیک اجرایی آثار آزاد بوده و طراحان می توانند از تکنیک های تصویرسازی دستی و یا نرم افزاری در ارائه اثر خود استفاده نمایند. این آثار باید در قطع A3 ارائه شود.

همچنین ارائه شناسنامه اثر و کانسپت طراحی الزامی می باشد، ارائه طرح بصورت کامل روبرو و پشت اثر الزامی می باشد. قابل ذکر است طراح می تواند در تمامی بخشهای مسابقه شرکت و در هر بخش دو اثر ارائه نماید.شرکت کنندگان باید از طریق واتساپ به شماره 0911996408 اقدام کرده و مشخصات خود را به همراه شماره تماس و آدرس پیج اینستاگرام خود وارد نمایند.نحوه برگزاری این مسابقه نیز به دلیل شرایط بحرانی کووید 19 به صورت آنلاین، غیر حضوری و در بستر شبکه های اجتماعی اینستاگرام و واتساپ برگزار می شود.

همچنین کانسپت طراحی در این مسابقه، مجموعه­ای از المان­های عاشورایی است که دو روز قبل از مسابقه در تاریخ 22 مرداد ماه رونمایی و ارائه می شود و شرکت کنندگان در مسابقه موظف به استفاده یا الهام از این کانسپت ها در طراحی آثارشان می باشند.

شرکت کنندگان موظفند در طول زمان اجرای مسابقه، در 5 مرحله از تصویرسازی شان، عکس تهیه نموده و همراه با اسم و فامیل خود به شماره واتساپ 09011996408 ارسال نموده همچنین این آثار باید از طریق پست و یا بصورت حضوری برای دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به آدرس: تهران، خیابان انقلاب، ابتدای خیابان حافظ، جنب پمب بنزین، بن بست هلال احمر، پلاک 6، بخش علمی و دانشگاهی دبیرخانه لباس عاشورایی ارسال نمایند.

اطلاع رسانی نحوه انجام مسابقه تصویر سازی، روزهای 24 و 25 مرداد ماه از ساعت 10 الی 12 و 17الی 19 از طریق لایو اینستاگرام به تصویر کشیده خواهد شد. شرکت کنندگان موظفند پس از هماهنگی با برگزار کننده برنامه، از طریق ارتباط تصویری (لایو اینستاگرام)، مراحل اجرای اثر خود را به نمایش عموم مخاطبان بگذارند.لازم به ذکر است از میان آثار ارسالی به دبیرخانه ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی به سه اثر برگزیده لوح یاد بود و جوایزی تعلق خواهد گرفت.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه