100 اثر برتر لباس عاشورایی به تولیدکنندگان کشور ارائه شد

توسط سعید احمدی
top 100 works ashura clothing presented country producers iranmodeling

طی مراسمی که با حضور افراد کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برگزار شد، 100 اثر برتر طراحان کشور با موضوع محرم و عاشورا به تولیدکنندگان کشور عرضه شد، تا از میان آثار ارائه شده، طرح‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند و آنها را به تولید انبوه برسانند.

در این مراسم خانم مریم پورشهابی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، با اشاره به اینکه عاشورا تنها یک روز نیست، بلکه یک فرهنگ است که به ما پیام ایثار، مقاومت، رشد و بالندگی می‌دهد، گفت: بدون شک لباس هویت فرهنگی یک جامعه می‌شود و با توجه به این اهمیت، ما گرد هم آمده‌ایم تا فرهنگ عاشورایی را در قامت لباس عاشورایی به مردم­ ایران ارائه کنیم.

maryam pourshahbani

مریم پورشهابی در ادامه گفت: برنامه‌ریزی شده بود که ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی 18 تا 24 مرداد ماه سال جاری برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزاری آن به دوم تا ششم شهریور ماه موکول شد. اما با توجه به اینکه کارگاه تصویرسازی، گرافیک و تایپوگرافی لباس عاشورایی 9 تا 12 تیر ماه برگزار شده و جمعی از طراحان در آن کارگاه ضمن آموزش و دانش‌افزایی به خلق آثار و طرح‌های عاشورایی پرداخته بودند، 100 اثر برگزیده این کارگاه امروز به تولیدکنندگان ارائه می‌شود تا بتوانند طرح‌های مورد علاقه خود را انتخاب و آنها را تولید کنند.

ashoura

افتتاحیه آثار طراحی شده لباس عاشورایی نقش سرشک

مریم پورشهابی اظهار امیدواری کرد به همت تولیدکنندگان، این آثار به تولید انبوه برسد و شاهد عرضه آن در سطح جامعه باشیم و همچنین وی این نکته را اضافه کرد که: این طرح‌ها بر اساس المان‌ها و سمبل‌های عاشورایی ارائه شده و قابلیت عرضه در سطح بین‌المللی را نیز دارد.

ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک نیز در این مراسم با تأکید بر اهمیت اتصال طراحان به تولیدکنندگان کشور، گفت: نهضت حسینی عظمت و بزرگی دارد. هر بخشی برای ترویج و نشان دادن این عظمت و تداوم آن نقشی دارد ما نیز در حوزه لباس باید بتوانیم لباس‌های مناسب و دارای جاذبه برای جوانان تولید کنیم تا بتوانیم نقشمان را در این حوزه ایفا کنیم. در ادامه می توانید تصاویر این مراسم را مشاهده کنید.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه