5 دلیل علمی که ثابت می کند شما باید از سرکه سیب برای زیبایی صورت استفاده کنید

توسط سعید احمدی
5 دلیل علمی که ثابت می کند شما باید از سرکه سیب برای زیبایی صورت استفاده کنید

سرکه سیب در حال حاضر یک محصول طبیعی پوست است. به همین دلیل زنان آن را دوست دارند. در حقیقت شستن صورت هر روز صبح با مقدار کمی سرکه سیب که در یک فنجان آب رقیق شده است می‌تواند شگفتی‌هایی برای پوست شما ایجاد کند! اما چه کار می‌کند؟ در ادامه این مطلب ایران مدلینگ را بخوانید تا پنج دلیل برای شستن صورت خود با سرکه سیب را بدانید.

5 دلیل علمی که ثابت می کند شما باید از سرکه سیب برای زیبایی صورت استفاده کنید

سرکه سیب لکه های تیره روی پوست شما را از بین می برد

برای کاهش لکه‌های تیره و جای جوش در پوست، هر روز صورت خود را با مقدار کمی سرکه سیب رقیق شده در آب شستشو دهید، زیرا سرکه سیب حاوی آلفا هیدروکسی است، که در نوسازی سلول‌های مرده پوست نقش اصلی را ایفا می‌کند.

سرکه سیب باعث کاهش آکنه و جوش ها می شود

 

5 دلیل علمی که ثابت می کند شما باید از سرکه سیب برای زیبایی صورت استفاده کنیدبرای خلاص شدن از شر جوش نیازی به خرید محصولات گران قیمت نیست، زیرا سرکه سیب راه حل مناسبی است. اسید مالیک موجود در سرکه سیب با باکتری‌های پوستی که می‌تواند باعث ایجاد جوش و آکنه شود، مبارزه می‌کند.

سرکه سیب سطح pH پوست شما را متعادل می کند

5 دلیل علمی که ثابت می کند شما باید از سرکه سیب برای زیبایی صورت استفاده کنیدسرکه سیب، pH موجود در پوست شما را متعادل می‌کند، این یعنی اسیدهای چرب در پوست شما متعادل می‌شوند و در نتیجه آکنه را از بین مییرد و شفافیت پوست شما را افزایش می‌دهد.

سرکه سیب خطوط ریز را کاهش می دهد

بله، سرکه سیب اگر هر روز صورت خود را با آن بشویید می‌تواند خطوط ریز روی صورت شما را کاهش دهد. در صورت تمایل می‌توانید حتی از پنبه‌ای با سرکه سیب رقیق شده استفاده کرده و آن را مستقیماً روی خطوط ریز بمالید.

سرکه سیب باعث می شود پوست شما تازه به نظر برسد

5 دلیل علمی که ثابت می کند شما باید از سرکه سیب برای زیبایی صورت استفاده کنیدشستن صورت با سرکه سیب رقیق به صورت منظم باعث می‌شود صورت شما صاف و تازه به نظر برسد!

توجه: همیشه قبل از استفاده از آن روی پوست خود مقدار کمی سرکه سیب را در یک فنجان آب رقیق کنید، سرکه سیب غلیظ می‌تواند صورت شما را خشک کرده و باعث عفونت شما شود.

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه