ساخت ماسک خانگی و سه دلیل برای اینکه از محصولاتی استفاده کنید که حاوی آووکادو هستند

توسط سعید احمدی
سه دلیل برای اینکه از محصولاتی استفاده کنید که حاوی آووکادو هستند

آووکادو میوه‌ای خوشمزه است که تأثیرات بسیار مثبتی بر روی بدن ما دارد به همین دلیل افراد آن را در رژیم‌های سالم غذایی خود قرار می دهند. اما می‌توان از آووکادو به طور مستقیم بر روی بدن هم استفاده کرد و این بار می‌خواهم ماسک صورت آووکادو را برای شما معرفی کنم، زیرا این میوه اثر جادویی روی پوست شما خواهد گذاشت.

ماسک صورت آووکادو  پوست شما را مرطوب می کند

سه دلیل برای اینکه از محصولاتی استفاده کنید که حاوی آووکادو هستند

ماسک صورت آووکادو بهترین راه برای مرطوب نگه داشتن پوست است. محصولات شیمیایی را فراموش نکنید زیرا این ماسک از هر راهی که هزینه زیادی برای آن پرداخت کرده‌اید مؤثرتر است. ماسک صورت آووکادو حاوی ویتامین‌های A و E است که این دو ویتامین عامل مرطوب سازی پوست هستند و دریافت آن از یک منبع طبیعی بهترین کاری است که می‌توانید برای پوست خشک خود انجام دهید. این ماسک علاوه بر مرطوب کردن سطح پوست، لایه‌های زیری پوست را هم مرطوب می‌کند.

ماسک صورت آووکادو با علائم پیری مبارزه می کند

همان‌طور که قبلاً نیز اشاره کردم، آووکادو حاوی ویتامین A است و تأثیر این ویتامین برای پوست‌های خسته و کند کردن روند پیری جادویی است. ویتامین A به پوست کمک می‌کند سلول‌های جدیدی تولید کند، کلاژن طبیعی را بازیابی کند و نتیجه نهایی ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر و بدون خطوط و چین و چروک است. همچنین آنتی‌اکسیدان های موجود در آووکادو با ظهور لکه‌های تیره مبارزه می‌کنند.

ماسک صورت آووکادو یک پاک کننده عمیق عالی است

سه دلیل برای اینکه از محصولاتی استفاده کنید که حاوی آووکادو هستند

ماسک صورت آووکادو مانند پاک کننده‌های عمیق عمل می‌کند. به عمق منافذ شما نفوذ می‌کند، و پوست شما را از سلول‌های مرده، چربی‌ها و هرگونه آلودگی خلاص می‌کند تا شما به پوستی شفاف دست پیدا کنید.

چگونه ماسک صورت آووکادو درست کنیم

فقط کافی است یک میوه آووکادو را پوست گرفته و دانه داخلی را خارج کنید. آن را درون یک کاسه بگذارید و با استفاده از یک چنگال آن را هم بزنید تا خامه‌ای شود. اگر می‌خواهید از شر آکنه خلاص شوید، می‌توانید نصف لیمو را روی آواکادو پوره شده فشار دهید و خوب مخلوط‌کنید. و اگر می‌خواهید مرطوب‌کنندگی بیشتری به ماسک صورت آووکادو اضافه کنید، باید 1 قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید.

  • قبل از استفاده از ماسک صورت آووکادو ، مطمئن شوید که پوست شما تمیز و خشک است.
  • هنگام استفاده از ماسک صورت آووکادو، از استفاده در ناحیه چشم خودداری کنید.
  • ماسک صورت آووکادو را به مدت 15 دقیقه یا تا زمانی که خشک شود، بگذارید و سپس آن را با آب ولرم بشویید.
  • لطفاً اطمینان حاصل کنید که پوست شما به هیچ یک از مواد موجود در این ماسک زیبایی حساسیت ندارد، می توانید ابتدا آن را روی یک ناحیه کوچک بمالید تا مطمئن شوید پوست شما با این ماسک صورت حساسیت ندارد.
5/5 - (2 امتیاز)

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه