کالکشن بهار ۲۰۲۵ برند بالنسیاگا منتشر شد

توسط سعید احمدی
کالکشن بهار ۲۰۲۵ برند بالنسیاگا منتشر شد

برند مشهور اسپانیایی فرانسوی بالنسیاگا روز گذشته و در تاریخ ۱۰ ۰۳ ۱۴۰۳ در چین از مجموعه بهار ۲۰۲۵ خودش رونمایی کرد. در این شب، باران بر نمای کم نور موزه هنر پودونگ شانگهای بارید، جایی که بالنسیاگا برای مجموعه بهار 2025 خود یک فشن شو برپا کرده بود. این محیط غم انگیز نشان دهنده شرایط فعلی برند بود: در سال و نیم گذشته، این برند تلاش کرده است تا زیر بار انتقادهای شدید ناشی از رسوایی کمپین جنجالی خود، آبرویش را حفظ کند،

این مجموعه با لباس رسمی تک رنگ آغاز شد که با دوخت و دوز مدرن دمنا مدیر خلاقیت برند بالنسیاگا شکل گرفته بود. کت های تک، با شانه های عظیم و آستین های کشیده، روی شلوارهایی با فضای کافی قرار می گرفتند. کیف های چرمی مشکی با برند ساده Balenciaga، ترنچ های خاکستری و پالتوهای سبز را تزئین می کردند.

برای لحظه‌ای، به نظر می‌رسید که دمنا به حرف‌های عذرخواهانه‌ای که پس از تصاویر مشکل‌ساز برندش با ووگ به اشتراک گذاشت، وفادار می‌ماند: «من رویکردی بالغ‌تر و جدی‌تر به هر چیزی که به عنوان ایده یا تصویر منتشر می‌کنم، خواهم داشت. تصمیم گرفته‌ام به ریشه‌هایم در مد و همچنین به ریشه‌های Balenciaga که ساخت لباس‌های باکیفیت است، بازگردم – نه ساختن تصویر یا هیاهو.»

اما پس از مدتی، نگاهی اجمالی به کدهای قدیمی و بحث برانگیز طراح ظاهر شد. چندین مدل جعبه کفش‌هایی را حمل می‌کردند که به کلاچ‌های کاربردی تبدیل شده بودند. برخی دیگر کتانی‌های بلند با کفی ۱۸ سانتی متری به پا داشتند و برخی دیگر هر دو را پوشیده بودند.

در این فشن شو کت‌های Sherpa، چرم و گاباردین در مرکز توجه قرار داشتند. این ژاکت های بزرگ همچنین به عنوان کیف عمل می کردند و بازوهای آنها روی شانه های مدل ها بسته می شد.

تاریخچه برند بالنسیاگا

یک شرکت لوکس طراح مد است که در سال ۱۹۱۹ توسط طراح اسپانیایی، کریستوبال بالینسیاگا، در شهر سن سباستین، اسپانیا تأسیس شد و اکنون در پاریس مستقر است. کریستوبال بالنسیاگا از این جهت مشهور بود که به‌عنوان یک طراح اوت کوتور حاضر نبود از استانداردهای موردنظر خود نزول کند و کریستیان دیور او را «استاد همهٔ ما» نامیده است. دامن‌های حبابی و سایه‌نماهای عجیب، زنانه و در عین حال «مدرنیستی» بالنسیاگا تبدیل به نشان خاص این خانهٔ مد شده‌است. بالنسیاگا در سال ۱۹۷۲ تعطیل شد و در سال ۱۹۸۶ با مالکیت جدید مجدداً افتتاح گردید. این برند در حال حاضر متعلق به گروه فرانسوی کرینگ است.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه