بهاره اردکانی طراح ایرانی به هفته مد اوت کوتور پاریس دعوت شد

توسط سعید احمدی
طراح ایرانی به هفته مد اوت کوتور پاریس دعوت شد

فدراسیون مد فرانسه ساعاتی پیش تقویم فصل پاییز و زمستان هفته مد فاخر پاریس رو منتشر کرد که در بین نام‌های بزرگ و مشهور دنیا، خانه مد نوپای «آردازای» که سال ۲۰۱۸ توسط بهاره اردکانی طراح مد ایرانی‌سوئدی تاسیس شد، هم دیده می‌شود. بهاره اردکانی خانه‌مد آردازای رو سال ۲۰۱۸ تاسیس کرد و با گذشت ۴ سال یعنی در سال ۲۰۲۲ به عضویت فدراسیون مد فرانسه درآمد.

طراح ایرانی به هفته مد اوت کوتور پاریس دعوت شد

بهاره اردکانی با انتشار پستی در اینستاگرام در مورد حضورش در هفته مد فاخر پاریس گفت: «به خودم می‌بالم، سپاسگزار و مفتخرم که آردازای عضو مهمانان در تقویم هفته اوت کوتور پاریس است. از ابتدا من برای تثبیت مزون بسیار سخت تلاش کرده‌ام، فرآیندی چالش‌برانگیز و هیجان‌انگیز که با دیدگاهی صادقانه و مصمم آن را مدیریت کرده‌ام. من رویای خود را دنبال کرده‌ام و این به رسمیت شناخته شدن در واقع مدرکی معتبر است که نشان می‌دهد رویاها به حقیقت می‌پیوندند.

اوت کوتور چیست

مد فاخر یا «اوت کوتور» کلمه‌ای فرانسوی به معنی «خیاطی فاخر» یا «لباس‌های دست‌دوز سطح بالا» است که به طرح‌های سفارشی و منحصربه‌فردی اطلاق می‌شود که از ابتدا تا انتها تماما با دست دوخته می‌شوند. هر خانه‌مدی نمی‌تواند رسما از این عنوان استفاده کند مگر آنکه فدراسیون مد فرانسه مستقر در پاریس آن را تایید کرده باشد.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه