چند حقیقت جالب و متفاوت در مورد فشن شوها

توسط سعید احمدی
چند حقیقت جالب و متفاوت در مورد فشن شوها

فشن شو به رویدادی گفته می‌شود که طراحان مد و برندها آخرین‌مدل‌های لباسی را که طراحی نمودند، برای خریداران و رسانه‌ها به نمایش می‌گذارند. اجرای زنده فشن می‌تواند کمک بسیار زیادی به اقتصاد صنعت پوشاک کند.

کارخانه‌های تولید پوشاک از مدل‌های نشان داده‌شده درصحنه نمایش ایده می‌گیرند و آن لباس‌ها را تولید می‌کنند. این رویداد یک تجارت بُرد- بُرد است؛ زیرا هم طراحان مُد و هم تولیدکنندگان از این کار سود می‌برند. حالا بریم سراغ چند حقیقت جالب و متفاوت در مورد فشن شوها که بسیار جذاب هستند.

بلیط های فشن شو فروشی نیستند

بلیط های فشن شو فروشی نیستند. جالب ترین و پر تقاضاترین پرس و جو در مورد نمایش های مد در مورد بلیط ها است. بلیط این نمایش ها هرگز به فروش نمیرسد. این بلیط ها فقط برای افرادی که عضو برند یا جزو طراحان و یا از تیم عکاسی باشند صادر میشوند.

نمیتوانید لباس خود را نگهدارید

نمایش مد تنها یک بینش اولیه از مجموعه ای است که هنوز چند ماه تا تولید انبوه یا فروش فاصله دارد. مدلها نمیتونن لباسشون رو نگه دارن چون فشن شو برای به نمایش گذاشتن لباس ها است و ممکنه با گرفتن لباس باعث شوید نمای لباس از بین برود.

چیدمان مدل ها برای حضور بر روی باند فشن شو

طراح برند، چیدمان مدل ها برای حضور بر روی باند فشن شو را انجام میدهد. قسمت هایی از فشن شو که مدل حرکت خاصی انجام میدهد و یا به دوربین اشاره میکند نیز توسط طراح برنامه ریزی شده و معمولا توسط مدلهای مشهور انجام میشود.

مدلها اجازه ندارند لبخند بزنند

در فشن شو ها مدل ها اجازه لبخند زدن ندارند. طراحان به طور خاص به مدل های خود دستور می دهند که برای دوربین و حضار روی باند فشن شو لبخند نزنند. شاید به این دلیل است که طراحان نمی‌خواهند هیچ چیز مانع توجه مخاطب به طرح ها و لباس های آنها شود.

غذا در بک استیج فشن شو

در پشت صحنه فشن شو ها میزهای بزرگی قرار داده شده که بر روی اونها انواع غذاها و نوشیدنی وجود دارد که مدلها و افراد پشت صحنه میتونن از اون استفاده کنند.

یک سال تلاش برای 15 دقیقه

طراحان و افرادی که در فشن شو حضور دارند کل سال را برای تنها هفت روز تلاش میکنند که فشن شو آنها بیش از 15 دقیقه نخواهد بود. موسیقی، نورپردازی، آرایش، مو، و کارهای طراحی طی یک سال آماده و برنامه ریزی شده اند.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه