طراحی جدید لباس بانوان فعال در ناجا

توسط سعید احمدی
new design active womens clothing naja iranmodelingmag

با توجه به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، به دلیل اینکه ۱۳ مهرماه در تقویم رسمی کشور به نام پرافتخار روز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ثبت‌شده، به همین دلیل، لباسی ویژه بانوان شاغل ناجا طراحی شد.

رقیه پر موسی، فارغ‌التحصیل رشته طراحی پارچه و لباس و طراح لباس ناجا در مورد این طراحی می‌گوید: بسیار خوشحالم که پس از کسب تجربیات زیاد درزمینه طراحی لباس برای مشاغل، این بار فرصت طراحی و دوخت لباس بانوان ناجا نصیب من شده و امیدوارم در آینده، شاهد تداوم چنین مسیری با هدف استانداردسازی لباس دیگر مشاغل متناسب با شرایط منحصربه‌فرد باشیم.

new design active womens clothing naja 1

طراحی جدید لباس بانوان فعال در ناجا

رقیه پر موسی با اشاره به اینکه حفظ الگوهای عفاف و حجاب، اولویت اصلی در روند طراحی این لباس بوده است، بیان کرد: البته حفظ آرامش این افراد و فضای مناسب به‌منظور مانور در حین عملیات از نکات مهم در طراحی این لباس بود. وی در ادامه گفت: طی مذاکرات به انجام رسیده با نمایندگان ناجا، قرار بر این شد که از هیچ نماد و نشانه‌ای در این لباس استفاده نشود و تنها به‌منظور نمایش اقتدار از طریق این لباس، رنگ مشکی برای تمام اجزا یعنی مانتو و شلواری که به هم متصل هستند و همچنین مقنعه موردنظر به‌کار گرفته شد.

این طراح لباس در ادامه افزود: یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در روند طراحی این لباس، در نظر گرفتن چهار فضای مختلف برای قرار گرفتن ابزار کار این بانوان بود؛ همچنین پارچه‌ای را برای دوخت لباس انتخاب کردیم که محکم و مقاوم بوده و درصدی از پنبه نیز در آن به‌کاررفته باشد. رقیه پر موسی در خاتمه گفت: در مرحله نخست، ۱۰ دست لباس به‌عنوان نمونه به ناجا ارائه می‌شود و در صورت تأیید نهایی این لباس در تیراژ بالا تولید خواهد شد.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه