با تاریخچه برند ورساچه بیشتر آشنا شوید

توسط سعید احمدی
با تاریخچه برند ورساچه بیشتر آشنا شوید

یکی از بهترین برندهای حوزه مد و پوشاک برند ورساچه می‌باشد که این برند در سال ۱۹۷۸ توسط جیانی ورساچه تأسیس شد. برند ورساچه یکی از سودآورترین برندهای سبک زندگی در دنیا است که لباس‌های نیمه رسمی و همچنین رایحه‌ی خاص عطرهای آن همه را شگفت زده و بسیار پرطرفدار است.

با تاریخچه برند ورساچه بیشتر آشنا شوید

با مرگ جیانی ورساچه خواهرش دوناتلا ورساچه مدیریت این شرکت را بر عهده گرفت و توانست موفقیت‌های برادر خود را ادامه دهد.

ورساچه نیز مانند دیگر برندهای معروف پوشاک در کشور ایتالیا متولد شده است و مؤسس این برند جیانی ورساچه می‌باشد که نام این برند از نام فامیلی مؤسسش الهام گرفته است. ناگفته نماند که جایزه چشم‌های طلایی به دلیل طراحی برتر لباس سال نیز از جمله افتخارات این برند می‌باشد.

معنی لوگو ورساچه چیست

تاریخچه و محصولات و بیوگرافی برند و مارک ورساچه

لوگو اصلی ورساچه طرحی از سر مدوسا است. در افسانه‌های یونان مدوسا زنی بود که پس از رنجاندن خدایان به یک عجوزه تبدیل شد و او در معبد آفرودیت توسط خدایی بنام پوسیدون اغوا شد و پس از آن موهایش که زیباترین قسمت آفرینش او بود تبدیل به مارهایی شد که هر کس به او نگاه می‌کرد به سنگ تبدیل می‌شد.

شاید این موضوع سنبل جالبی برای انتخاب یک کمپانی مد نباشد اما جیانی ورساچه به ادبیات و افسانه‌های کلاسیک شیفتگی خاصی داشت و به دلیل تعاریف از زیبایی اولیه مدوسا بود که این شکل را برای لوگو انتخاب کرد. لوگو ورساچه حاشیه هایی که دور تا دور نشان تجاری ورساچه دیده می‌شوند به گردونه مهر یا چلیپا شبیه است.

اعتقاد به گردونه مهر به یکسری باورهای مهرستایی که اشاره به خورشید دارد برمی‌گردد. گرایش و نگاه به این نماد از چرخش زندگی بر اساس چرخش خورشید خبر می‌دهد.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه