مصاحبه فرنوش حمیدیان مدل مشهور ایرانی با مجله مد عرب

توسط سعید احمدی
مصاحبه فرنوش حمیدیان مدل مشهور ایرانی با مجله مد عرب

فرنوش حمیدیان مدل برجسته ایرانی و بین‌المللی که چهره برندهایی مانند: Lancôme، L’Oréal و MAC است، در این مصاحبه از عشق به خود و شکستن کلیشه‌ها صحبت می‌کند. مصاحبه فرنوش حمیدیان در هتل کاستیل، پاریس انجام‌شده و لباس وی از برند والنتینو و لیدیا کورتیل می‌باشد. در ادامه این مطلب از مجله ایران مدلینگ با بیوگرافی فرنوش حمیدیان مدل ایرانی ساکن فرانسه آشنا شوید و مصاحبه جذاب وی با مجله مد عرب را از دست ندهید.

فرنوش حمیدیان عزیز برای خوانندگان ما در مورد سابقه و اولین کار مدلینگ خود بیشتر توضیح دهید

مصاحبه فرنوش حمیدیان مدل مشهور ایرانی با مجله مد عرب

من در استان مازندران در شمال ایران در نزدیکی دریای خزر متولد شدم. مادرم عارفه کلیراد سوادکوهی در ۱۳ سالگی من را با کتاب‌های شعر کلاسیک مثل مولانا و حافظ آشنا کرد و از همان ابتدا تصمیم گرفتم شاعر شوم. من آن زمان شعر می‌نوشتم و موضوعات و شخصیت‌های خیالی می‌کشیدم.

تحصیل در رشته میکروبیولوژی را از دانشگاه شروع کردم، اما ازآنجایی‌که هیچ ارتباطی باعلاقه خودم نسبت به هنر نداشت، میکروبیولوژی را رها کردم و به طراحی داخلی و معماری در ایران علاقه نشان دادم.

من در تمام دوران نوجوانی‌ام و به‌عنوان یک سرگرمی برای برندهای داخلی که در ایران فعالیت داشتند مدلینگ کارکردم. سپس تصمیم گرفتم در سال ۲۰۱۴ به آلمان نقل‌مکان کنم و در سن ۲۸ سالگی کار بین‌المللی خود را با مدل‌های “MMG” در دبی و مدل‌های شجاع در میلانو آغاز کردم. در سال ۲۰۱۶، پس از رهایی از یک وضعیت جسمانی بسیار بد، ناشی از یک عفونت مغزی جدی، تصمیم گرفتم کمی از این شرایط دور بمانم.

آیا خانواده شما همیشه از حرفه شما حمایت می کردند

خوب، مادر من همیشه تکیه‌گاه من است. او همیشه به من می‌گوید که تو لایق این هستی که همیشه شادباش و هر کاری که علاقه داری را انجام دهی. او اولین کسی بود که عشق من به مد را دید و آن‌قدر از من حمایت کرد که اکنون به گذشته که نگاه می‌کنم، می‌گویم: “لعنتی، من بدون مادرم نمی تونستم این کار رو انجام بدم.” آن زمان پدرم زیاد از من حمایت نمی‌کرد، اما اکنون از من حمایت می‌کند و خواهران و برادرم از بزرگ‌ترین طرفداران من هستند.

اولین حرکت بزرگ زندگی فرنوش حمیدیان چه بود

احتمالاً زمانی بود که من در کنار آنا دلو روسو در اولین کمپین “Dolce & Gabbana” در خاورمیانه به نام “DG Loves Dubai” که توسط برادران مورلی فیلم‌برداری شد، کارکردم.

آیا در طول زندگی حرفه ای خود با موانعی مواجه شدید

مصاحبه فرنوش حمیدیان مدل مشهور ایرانی با مجله مد عرب

بله، دارم و هنوز هم با اون درگیرم! اولین سؤالی که همیشه دیگران از من می‌پرسند این است: مگه مسلمان نیستی؟ آیا می‌دانی این حرفه‌ای که انجام می‌دهی خلاف دینت است؟ من در جواب می‌گویم من تصمیم گرفتم که متفاوت زندگی کنم. بعضی مواقع نیز به من گفته میشه که من چیزی نیستم که برندها به دنبال اون هستن، چون من خیلی عجیب‌وغریب هستم.

شما همچنین اشاره کردید که از مدل سایز صفر بودن خودداری می کنید درباره این تصمیم بیشتر بگویید

توضیحی برای معنی سایز صفر

سایز صفر اندازه‌ای برای پوشاک زنان در سیستم سایز کاتالوگی ایالات‌متحده است. سایز ۰ و ۰۰ به‌واسطهٔ تغییر اندازه‌های پوشاک درگذر زمان (که تحت عنوان اندازهٔ بیهوده یا تغییر اندازه مورداشاره قرار می‌گیرد)، که منجر به استفاده از ارقام کوچک‌تر شده بود، ابداع شدند. به‌عنوان مقال، سایز ۰ در سال ۲۰۱۱ برابر با سایز ۲ در سال ۲۰۰۱ بوده و از سایز ۶ در سال ۱۹۷۰ و سایز ۸ در سال ۱۹۵۸ بزرگ‌تر است.

[۱][۲] پوشاک سایز ۰ مدرن، بسته به نوع و نشان تجاری آن، برای اندازهٔ سینه-شکم-باسن بین ۷۶-۵۶-۸۱ سانتی‌متر (۳۰-۲۲-۳۲ اینچ) تا ۹۰-۷۱۱⁄۲-۹۰ سانتی‌متر (۳۶-۲۸-۳۶ اینچ) مناسب است. سایز ۰۰ ممکن است بین ۱ تا ۵ سانتی‌متر (۰٫۵ تا ۲ اینچ) از سایز ۰ کوچک‌تر باشد. [۳][۴] سایز صفر غالباً برای اشاره به افراد بسیار لاغر (به‌ویژه زنان و دختران نوجوان)، یا گرایش‌های وابسته به آن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.(ویکی‌پدیا)

دلیلش سلامتی منه! من از ناسالم بودن امتناع می‌کنم چون من مشکلات جسمی زیادی را پشت سر گذاشته‌ام، بنابراین حاضر نیستم از طریق گرسنگی کشیدن خودم را در معرض خطر قرار دهم. به دلیل ساختار استخوانی‌ام ازنظر فیزیکی غیرممکن است که سایز صفر باشم. البته، همه دخترانی که سایز صفر دارند، بیمار یا ناسالم نیستند، زیرا برخی از آنها طبیعتاً ساختار باریکی دارند.

آیا به آنچه در صنعت مدلینگ در حال رخ دادن است خوش‌بین هستید

مصاحبه فرنوش حمیدیان مدل مشهور ایرانی با مجله مد عرب

واقعاً متأسفم که این را می‌گویم اما فکر می‌کنم برندها و مدیران ذهنیت خود را تغییر ندادند و همچنان مدل سایز صفر را ترجیح می‌دهند. اما اکنون، و ازآنجایی‌که جامعه خواستار تنوع بیشتری است، آنها می‌گویند: «بسیار خوب، ما برخی از مدل‌های افراطی سایز بزرگ را در کنار سایز صفر قرار می‌دهیم و چند مدل با منشأ آسیایی و آفریقایی را در گروه خود قرار می‌دهیم».

من فکر می‌کنم یک مدل با اندازه معمولی جایی در صنعت مد ندارد. البته در بین مدل‌ها افراد مشهوری هستند که سایز بدن مناسبی دارند، اما بقیه یا فوق‌العاده اضافه‌وزن دارند که ناسالم است یا بسیار لاغر هستند که خوب و جالب نیست. نظر من این است که ما باید تعادل را در بین انتخاب مدل‌ها رعایت کنیم.

از افتخارآمیزترین لحظه شغلی خودت بگو

درواقع من چند لحظه غرورآفرین دارم که یکی از آنها، مدل چهره “Lancôme” سال ۲۰۱۸، آخرین کمپین موی “L’Oréal” و کمپین‌های “Dolce & Gabbana” در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ می‌باشد. همچنین همکاری با شوپارد برای جشنواره فیلم کن و حضور در فرش قرمز با پوشیدن زمرد کلمبیایی ۱۱۴ قیراطی روی گردنم در کنار همسرم. بدون شک این باید یکی از جالب‌ترین لحظات دوران حرفه‌ای من باشد.

فکر میکنی سال دیگه کجا هستی

افراد بزرگ و مشهور می‌گویند اگر می‌خواهید به اهداف خود برسید آنها را با دیگران نگویید. تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که دقیقاً می‌دانم که کجا خواهم بود و چه‌کاری انجام خواهم داد.

توصیه‌ فرنوش حمیدیان برای مدل‌های جوان به‌ویژه مدل‌های اهل خاورمیانه

مصاحبه فرنوش حمیدیان مدل مشهور ایرانی با مجله مد عرب

هیچ‌وقت شکست نخورید، تسلیم نشوید و مهم‌تر از همه مراقب سلامت روان خود باشید و خودتان را دوست داشته باشید. رؤیاهای بزرگ داشته باشید و بدانید که هر مشکلی راه‌حلی دارد. اگر می‌خواهید به چیزی برسید، باید بدون شکایت برای آن تلاش کنید.

هرگز اجازه ندهید مردم به ذهن شما نفوذ کنند و بگویند که شما برای این کار ساخته نشده‌اید یا به‌اندازه کافی خوب نیستید. اجازه ندهید مردم احساس ناامیدی در شما ایجاد کنند زیرا این واقعیت غم‌انگیز صنعت ما است.

مطالب دیگر را ببینید

2 دیدگاه

اجتمانو 18 دی ,1401 - 10:53 ق.ظ

ممنون از این مطلب کاربردی

پاسخ
سعید احمدی 19 دی ,1401 - 7:38 ب.ظ

تشکر از شما

پاسخ

ارسال دیدگاه