کالکشن 2025 برند دیور در هفته مد پاریس

توسط سعید احمدی
کالکشن 2025 برند دیور در هفته مد پاریس

پنج گربه‌سان بزرگ روی صحنه‌ی دیور امروز، بر اساس آثار سرامیک‌ساز «هیلتون نل» طراحی شده بودند. کیم جونز در پیش‌نمایش این شو گفت: «او دوست قدیمی من است. من عاشق کارهایش هستم و می‌خواستم از ایده‌ی همکاری با یک هنرمند و همچنین کار با آرشیو دیور استفاده کنم.»

تمام تزئینات مانند میخ‌ روی چکمه‌ها، لباس‌های بیرونی و دوخت‌ودوزها و همچنین آرمها همگی با همکاری نل خلق شده بودند. تصاویر دوست‌داشتنی حیوانات این هنرمند اهل آفریقای جنوبی حتی روی جوراب‌های رنگارنگ هم نقش بسته و مهره‌های سرامیکی درشتی به لبه‌ی کلاه‌های بافته‌شده که توسط صنعتگران آفریقای جنوبی ساخته شده بودند. این عناصر دست‌ساز روی کلکسیونی به سبک خاص کیم جونز پیاده شده بود که در آن چندین عنصر با یکدیگر ترکیب شدند.

خلوص طراحی در مجموعه‌های جونز گاهی اوقات شدت خیره‌کننده‌ی هنری را که روی آن‌ها اعمال می‌شود پنهان می‌کند. عبارت «دیور برای دوستان واقعی من» با خط نل روی یک ژاکت نوشته شده که بر اساس بشقابی ساخته شده بود که زمانی توسط طراح به هنرمند هدیه داده شده بود. این جمله اشاره‌ای به فیلم «عشق شیطان است» در مورد رابطه‌ی پر‌طلاطم فرانسیس بیکن با جورج دایر بود. این شصتمین نمایش کیم جونز برای برند دیور است.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه