کالکشن 2025 طراح ایرانی در هفته مد پاریس

توسط سعید احمدی
کالکشن 2025 طراح ایرانی در هفته مد پاریس

طراح ۴۶ ساله ایرانی آمریکایی یعنی مایک امیری در هفته مد مردان پاریس 2025 کالکشن 2025 بهار و تابستان خودش رو به نمایش گذاشت. مايكل اميري طراح جالبی با روحیه‌ای صادقانه است. لباس‌های او به اندازه رویا‌پردازی‌هایش که پشت آن‌ها قرار دارد، صمیمی و دلنشین هستند. شخصیت امسالِ اميري در حال گذراندن یک ماجراجویی فراآتلانتیک است و از کالیفرنیای زادگاهش به دنبال یک تابستان اروپایی می‌رود. او جنوب فرانسه را به عنوان مقصد انتخاب کرده است.

این داستان برای اميري ناآشنا نیست. او پشت صحنه گفت: «آنقدر برای نمایش‌ها به پاریس می‌آیم که حضور ما در اینجا واقعاً باعث رشد ما شود.

فشن شو 2025 برند امیری در باغ گیاهشناسی پاریس (ژاردن دِ پلانت) برگزار شد و مدل‌ها در راه رسیدن به باند خاکی که در مرکز آن یک استیج قرار داشت و میزبان تأثیرگذاران و افراد مشهور بود، از باغ عبور می‌کردند. این مکان خود را به داستان فصلی اميري قرض می‌داد. نکات برجسته شامل پیراهن‌ها و شورت‌های بلند ساخته شده از چرم بافته‌شده که ادای احترامی به صندلی‌های بیستروی پاریسی بود، لباس‌های توییدی با تزئینات گلدار روی شانه‌ها و سنجاق‌های گل‌دار ساخته شده از پارچه‌های باقی‌مانده می‌شد.

اميري به دو دوره زمانی اشاره کرد: دهه 50 و 90، که در آن نسبت‌های خیاطیِ اول و راحتیِ دومی با هم ترکیب می‌شدند. جذاب‌ترین مدل‌ها، تکه‌های توییدی بریده شده به ست‌های راحت پیراهن و شورت، و پارچه‌های بافت‌دار با تزئینات کریستال‌های سواروفسکی بودند. رها کردن پارچه آستر برای آویزان شدن از پاهای کوتاه، گویی مردِ اميري شلوارهایش را کوتاه کرده است، لمس خوبی بود.

در لباس مردانه تغییر ایجاد شده است. لباس‌های خیابانی جای خود را به ژاکت‌ها و شورت‌ها و دوخت‌های غیررسمی داده‌اند. اما حقیقت این است که همه مردها به دنبال کت و شلوار نیستند. اميري گفت: «در هر لباسی که می‌پوشید باید احساس راحتی کنید. حتی اگر مد تکامل پیدا کند، خود شما باید بتوانید آن را بپوشید، نه اینکه لباس شما را بپوشد.»

برند مایک امیری

مایک امیری که برند خود را با نام Amiri در سال 2014 تاسیس کرد نه تنها به عنوان یک طراح لباس‌ و اکسسوری فعالیت داره، بلکه به عنوان یک هنرمند خلاق با طراحی های منحصر به فرد در دنیای مد شناخته مبشود.

امیری ۴ سال پس از راه اندازی برند خود توانست پیشرفت چشمگیرى به دست بیاورد به طوری که در طی همین 4 سال موفق شد درآمد خودش رو به 100 میلیون دلار افزایش دهد. این موفقیت تا جایی ادامه داشت که لباس هایش مورد توجه افراد شناخته شده‌ای مثله: لیونل مسى، نیمار جونیور، لبرون جمیز، مایکل بى.جردن (بازیگر)، جاستین بیبر، کندال جنر، کایلی جنر و بسیاری دیگر قرار بگیره و همینطور راه خود را به مجله هاى صاحب نام دنیاى فشن مانند: vogue و GQ باز کنه.

گفته میشه شبکه هاى اجتماعى و از همه مهم تر طراحى هاى منحصر به فرد و اشتیاق و علاقه شدید خود مایک امیری از عوامل پیشرفت او در این مدت کوتاه بوده است.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه