مارک های بزرگ مد به طرح بازیافت بنگلادش پیوستند

توسط سعید احمدی
مارک های بزرگ مد به طرح بازیافت بنگلادش پیوستند

بیش از 30 مارک و تولیدکننده مد، به ابتکار جدیدی برای همکاری درزمینه کاهش ضایعات نساجی و استفاده مجدد از مواد، برای ایجاد محصولات جدید در کارخانه‌های تولید پوشاک بنگلادش پیوسته‌اند. سخنگوی آژانس “circular fashion” این هفته اعلام کرد، که مارک‌هایی مانند: H&M، OVS، Marks & Spencer، Berska، Pull & Bear، C&A، Kmart Australia و شرکت‌های بازیافت و تولید پوشاک بنگلادشی، به این طرح پیوستند.

شورای جهانی مد در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: “این همکاری‌های تجاری گردشی، در بین مارک‌های بزرگ مد، تولیدکنندگان پارچه و لباس و بازیافت کنندگان را برای توسعه و پیاده‌سازی سیستم‌های جدید، برای جذب و هدایت ضایعات لباس پس از تولید، به تولید محصولات جدید لباس تسهیل می‌کند.”

کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای با کمک بازیافت

طبق تحقیقات سال 2020 توسط “McKinsey & Company” صنعت مد 4 درصد از تولید گازهای گلخانه‌ای در جهان را تولید می‌کند، درحالی‌که برنامه، محیط‌زیست سازمان ملل در سال 2019 سهم صنعت مد از انتشار کربن جهانی را 10 درصد اعلام کرده است. بنگلادش دومین تولیدکننده بزرگ لباس در جهان است. اقتصاد آن به‌شدت به صنعت پوشاک بستگی دارد، اما منابع لازم برای حرکت به‌سوی یک کسب‌وکار پویا را ندارد.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه