برند امیری: بیوگرافی طراح ایرانی آمریکایی

توسط سعید احمدی
برند امیری: بیوگرافی طراح ایرانی آمریکایی

مایک امیری، طراح موفق 47 ساله ایرانی آمریکایی فشن و بنیان‌گذار برند لباس Amiri است که متولد ۵ ژوئن ١٩٧٧ در کالیفرنیا آمریکا است. پدر او از ایرانیان مهاجر آمریکا بوده که در کار خرید و فروش فرش هاى آنتیک فعالیت داشته است. مایک امیری با شیرین امیری ازدواج کرده و سه فرزند دارد. مایک امیری تحصیلات خودش را در دانشگاه حقوق لویولا لس آنجلس به پایان رسانده است.

مایک امیری که برند خود را با نام Amiri در سال 2014 تاسیس کرد نه تنها به عنوان یک طراح لباس‌ و اکسسوری فعالیت داره، بلکه به عنوان یک هنرمند خلاق با طراحی های منحصر به فرد در دنیای مد شناخته مبشود.

برند امیری: بیوگرافی طراح ایرانی آمریکایی

امیری ۴ سال پس از راه اندازی برند خود توانست پیشرفت چشمگیرى به دست بیاورد به طوری که در طی همین 4 سال موفق شد درآمد خودش رو به 100 میلیون دلار افزایش دهد.

این موفقیت تا جایی ادامه داشت که لباس هایش مورد توجه افراد شناخته شده‌ای مثله: لیونل مسى، نیمار جونیور، لبرون جمیز، مایکل بى.جردن (بازیگر)، جاستین بیبر، کندال جنر، کایلی جنر و بسیاری دیگر قرار بگیره و همینطور راه خود را به مجله هاى صاحب نام دنیاى فشن مانند: vogue و GQ باز کنه. گفته میشه شبکه هاى اجتماعى و از همه مهم تر طراحى هاى منحصر به فرد و اشتیاق و علاقه شدید خود مایک امیری از عوامل پیشرفت او در این مدت کوتاه بوده است.

ناگفته نماند که مایک امیرى توانست در سال 2018 جایزه بهترین استعداد در حال ظهور مراسم FN achievement awards 2018 رو دریافت کنه و براى همین عنوان نامش بین نامزد هاى مراسم ” CFDA fashion awards 2018 ” یا همان انجمن طراحان فشن آمریکا دیده شود.

پیج اینستاگرام برند امیری:
https://www.instagram.com/amiri

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه