5 راه حل ساده برای بازیابی کلاژن پوست با کمک مواد طبیعی

توسط سعید احمدی
5 راه حل ساده برای بازیابی کلاژن پوست با کمک مواد طبیعی

بازگرداندن کلاژن در پوست شما به طور طبیعی قابل انجام دادن می‌باشد و دیگر نیازی به محصولات مراقبت از پوست نیست! کلاژن موجود در پوست شما به سادگی از بافت‌های متصل به یکدیگر تشکیل شده است، که وظیفه دارند پوست شما را براق، سالم و جوان نگهدارند.

نحوه بازیابی کلاژن در پوست شما به طور طبیعی

هنگامی که در 20 سالگی هستید میزان بالای کلاژن در پوست شما چشم گیر است. اما به تدریج با افزایش سن که میزان ترمیم سلول کاهش می‌یابد، میزان کلاژن نیز کاهش می‌یابد. به عنوان یک فرد که واقعاً قدردان طبیعت و شگفتی‌های آن هستم، تصمیم گرفتم به بازگرداندن کلاژن در پوست به کمک مواد طبیعی بپردازم. زمان آن رسیده تا در لیست خرید مواد غذایی خود تغییراتی ایجاد کنید.

آب بیشتری بنوشید

 

آب مانند جادو کار می کند وقتی که می توان به طور طبیعی کلاژن را در پوست شما بازیابی کرد! من می دانم که همه ما از شنیدن این مسئله خسته شده ایم که نوشیدن 8 تا 10 لیوان آب در روز باعث تغذیه پوست و مرطوب شدن بدن ما می شود.

با این حال، آب حاوی فرمول های خاصی است که قادر به تشکیل فیبرهایی می باشند، که حاوی کلاژن هستند و می توانند سلولهای پوست شما را دوباره جوان و بازسازی کنند.

آب همچنین توانایی پاک کردن سموم از کل بدن را دارد که می توانند بلافاصله باعث بهبود کلاژن در پوست شما شوند.

نحوه بازیابی کلاژن در پوست شما به طور طبیعی

سبزیجات برای تقویت کلاژن

نحوه بازیابی کلاژن در پوست شما به طور طبیعی

انواع سبزیجات و به ویژه آنهایی که قرمز رنگ هستند بسیار مفید هستند و توانایی بازگرداندن کلاژن را در پوست شما دارند. سبزیجات مانند: گوجه فرنگی، فلفل دلمه‌ای، کلم قرمز و چغندر قرمز پر از آنتی‌اکسیدان هایی هستند که به عنوان نوعی محافظت از پوست شما در برابر پیری عمل می‌کنند. حدس بزن چی شده؟ لیکوپن موجود در سبزیجات قرمز همچنین می‌تواند از پوست شما در برابر اشعه UV آفتاب مضر محافظت کند زیرا به عنوان یک ضد آفتاب طبیعی عمل می‌کند.

به کمک هویج کلاژن را تقویت کنید

نحوه بازیابی کلاژن در پوست شما به طور طبیعی

هویج به معنای واقعی کلمه غذای پوست است. به دلیل داشتن ویتامین C، یک لیوان آب هویج در روز می‌تواند کمبود کلاژن را درمان کند و خاصیت ارتجاعی پوست شما را تقویت می‌کند که به ترمیم کلاژن در پوست شما کمک می‌کند. هویج همچنین باعث براق شدن پوست می‌شود و می‌تواند جای زخم را از بین ببرد.

تاثیر سویا بر کلاژن

نحوه بازیابی کلاژن در پوست شما به طور طبیعی

پس از تحقیق در مورد فواید سویا، به نظر می‌رسد که شیر سویا و پنیر بسیار مؤثر هستند. سویا عملاً مملو از آنتی‌اکسیدان‌های فوق‌العاده قدرتمند است که در واقع یک ضد پیری عالی است و بلافاصله کلاژن را در پوست شما بازگرداند.

جادوی سیر در تقویت کلاژن

نحوه بازیابی کلاژن در پوست شما به طور طبیعی

بله، من طرفدار سیر نیستم، اما وقتی صحبت از تقویت کلاژن می‌شود، سیر بهترین گزینه برای بازیابی کلاژن در پوست شما است. سیر سرشار از گوگرد و اسیدهای خاصی است که می‌تواند فیبرهای آسیب دیده پوست را بازسازی کند و به تدریج کلاژن تولید کند. می‌توانید با اضافه کردن سیر به سالاد آن را در رژیم روزانه خود قرار دهید.

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه