خانه » سبک زندگی » 6 خطایی که هنگام شستن موها مرتکب می شوید و باعث ریزش مو می شود

6 خطایی که هنگام شستن موها مرتکب می شوید و باعث ریزش مو می شود

توسط سعید احمدی
6 خطایی که هنگام شستن موها مرتکب می شوید و باعث ریزش مو می شود

آیا هنگام دوش گرفتن به نحوه حمام کردن خود توجه می‌کنید؟ پس از خواندن این مقاله من فکر می‌کنم نوع و سبک دوش گرفتن خود را تغییر خواهید داد، زیرا شست و شوی موها به روش غلط باعث صدمات زیادی به آنها می‌شود. در اینجا 6 خطایی که امکان دارد شما هنگام حمام کردن انجام دهید منتشر کرده‌ایم تا بتوانید آنها را برطرف کنید.

6 خطایی که هنگام شستن موها مرتکب می شوید و باعث ریزش مو می شوند

موهای خود را قبل از حمام شانه بزنید

موهای شما در هنگام مرطوب بودن در ضعیف‌ترین حالت خود قرار دارند. بنابراین به جای اینکه موهای خود را در حمام یا بعد از آن شانه بزنید، قبل از دوش گرفتن این کار را انجام دهید. اگر لازم است که موهای خود را در حمام شانه بزنید، حتماً از یک شانه دندانه دار بزرگ استفاده کنید تا فشار وارد شده به ریشه مو به حداقل برسد.

استفاده بیش از حد از شامپو

 

موهای خود را هر روز شامپو نکنید، فقط یک یا دو بار در هفته باید این ترفند را انجام دهید. همچنین، دو بار شامپو کردن در هنگام دوش گرفتن به آن اندازه‌ای که فکر می‌کنید مؤثر نیست.

استفاده بیش از حد از شامپو روغن‌های طبیعی پوست سر شما را از بین می‌برد، که در نهایت منجر به حساسیت پوست سر می‌شود.

6 خطایی که هنگام شستن موها مرتکب می شوید و باعث ریزش مو می شود

به جای موها پوست سر خود را شامپو کنید

مهم‌ترین قسمت حمام شما تمیز کردن پوست سر است. موهای شما به تهویه نیاز دارند، در حالی که پوست سر شما فقط نیاز به تمیز کردن کامل با شامپو دارد. حتماً پوست سر خود را با انگشتانتان بشویید، زیرا اگر بخواهید از ناخن‌های انگشتتان استفاده کنید به پوست و ریشه مو آسیب می‌رسانید.

قبل از شامپو کردن موهای خود را به خوبی مرطوب کنید

بدون شک هنگام شست و شوی سر، شما زیر دوش ایستاده‌اید اما شاید به طور کافی اجازه نمی‌دهید موهای شما خیس شوند و آب به تمام نقاط سر و موهای شما نفوذ کند. حتماً هنگام دوش گرفتن این نکته را رعایت کنید زیرا باعث می‌شود مواد شوینده سر به تمام قسمت‌ها نفوذ کند و آلودگی‌ها را از بین ببرد.

استفاده از شامپو در مناطق مختلف سر

تمام تلاش خود را بکنید تا مناطقی را که شروع به شامپو کردن موهای خود می‌کنید متفاوت باشد. این به این معنی است که اگر همیشه هنگام شستن مو، شامپو را روی تاج سر می‌ریزید و شروع به ماساژ می‌کنید این بار از قسمت عقب سر شروع کنید تا از حساسیت پوست سر که به مرور زمان ایجاد می‌شود دوری کنید.

حذف آب گرم

در حالی که یک حمام بخار گرم چیزی است که در پایان روز به آن نیاز داریم اما آب گرم در واقع به موهای شما آسیب می‌رساند. اگر به دوش گرم احتیاج دارید، پس مطمئن شوید که حمام خود را با مقداری آب سرد به پایان می‌رسانید زیرا با این کار از آسیب دیدن کوتیکول های مو جلوگیری می‌کنید.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه