3 پروانه فعالیت خانه مد و لباس در خراسان جنوبی صادر شد

توسط سعید احمدی
3 activity licenses fashion clothing house were issued south khorasan iranmodeling

با توجه به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سید علی زمزم با بیان این‌که خانه‌های مد، لباس تن آذین، زهرا دلیر و پریسا یزدانی، با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.زمزم اضافه کرد که: با صدور این مجوزها، اولین خانه‌های مد و لباس در استان خراسان پروانه فعالیت دریافت کرده‌اند.

طبق،گفته سید علی زمزم برای تشویق مزون داران به فعالیت‌های قانونی، امتیازات و تسهیلاتی در نظر گرفته‌شده، که خانه‌های مد و لباس جزو این امتیازات محسوب می‌شوند و می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. معاون امور هنری و سینمایی اداره کل، درباره دیگر امتیازاتی که به مزون داران با مجوز قانونی تعلق می‌گیرد، گفت: مزون داران پس از اخذ مجوز امکان فعالیت در حوزه طراحی و تولید محصولات حوزه مد و لباس را خواهند داشت و این امکان را دارند که برای آثار تولیدی‌شان شناسه شیما اخذ کنند.

سید علی زمزم این نکته را اضافه کرد که : امکان دریافت گواهی مالکیت ثبت اثر اتفاق دیگری است، که شامل حال مزون داران خواهد شد. همچنین امکان ثبت برند و لوگو، استفاده از بیمه هنرمندان، امکان حضور در رویدادهای مختلف هنری مد و لباس در سراسر کشور، کمک به تجاری‌سازی محصولات و ایجاد ارتباط مستقیم با طراحان و تولیدکنندگان، حمایت مادی و معنوی از خانه‌های مد برتر و فعال، مزایایی هستند که پس از اخذ مجوز قانونی به مؤسسات و مزون داران اعطا می‌شوند.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه