آنچه از، تاریخ برگزاری جوایز اسکار 2021 می دانیم

توسط سعید احمدی
آنچه از، تاریخ برگزاری جوایز اسکار 2021 می دانیم

همین 10 ماه پیش، فیلم “Parasite” ساخته “بونگ جون هو” در مراسم اسکار سال 2020 در حالی جنجال زیادی را بر پا کرد، که با حضور سلبریتی ها و علاقه‌مندان برگزار شد و بسیار نیز پرشور بود. اما این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مراسمات لغو و یا به‌صورت آنلاین برگزار شدند، که از هیجان این مراسمات کاسته است.

این روزها صنعت سینما، در حال تلاش برای احیا خود است و به همین دلیل قصد دارد مراسم اسکار را هرچه سریع‌تر برگزار کند و علاقه‌مندان به سینما را دوباره گرد هم آورد. در این مطلب ما قصد داریم هر آنچه در مورد جوایز اسکار 2021 می‌دانیم، با شما به اشتراک بگذاریم، پس با ما همراه باشید.

زمان برگزاری جوایز اسکار 2021

آنچه از، تاریخ برگزاری جوایز اسکار 2021 می دانیم

در ابتدا، نود سومین مراسم جوایز اسکار برای 28 فوریه برنامه‌ریزی‌شده بود، اما این مراسم نیز در این تاریخ لغو شد و به 25 آوریل 2021 موکول شد. در تاریخ جوایز اسکار این چهارمین بار است که این مراسم توسط برگزارکنندگان لغو می‌شود. اولین بار جوایز اسکار در سال 1938 و به دلیل سیل شدید لس‌آنجلس لغو شد. در سال 1968 به دلیل ترور “مارتین لوتر کینگ جونیور” و در سال 1981 در پی ترور رئیس‌جمهور “رونالد ریگان” این مراسم برای دومین و سومین بار نیز لغو شد.

دیوید روبین، مدیرعامل و رئیس موزه آکادمی فیلم‌های سینمایی در لس‌آنجلس، می‌گوید: بیش از یک قرن است که فیلم‌های سینمایی نقش بسیار مهمی در زندگی ما ایفا می‌کنند و تماشای آنها باعث می‌شود، تا علاوه بر سرگرم شدن از آنها برای زندگی خود الهام بگیریم. وی می‌گوید: تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا زمان را برای تأیید و واجد شرایط بودن فیلم‌ها افزایش دهیم و شرایط مناسبی را برای کارگردانان محیا کنیم، تا فیلم‌های خود را به‌راحتی اکران کنند.

اعلام نامزدهای جوایز اسکار 2021

با توجه به تقویم آکادمی قرار است، 15 مارس سال 2021 نامزدهای جوایز اسکار اعلام شود و پس از اعلام نامزدهای جوایز اسکار 2021، در یک مهمانی که برای 15 آوریل برنامه‌ریزی‌شده است، این نامزدها حضور پیدا کنند و پس از آن، رأی گیری نهایی بین 15 آوریل تا 20 آوریل انجام شود.

نامزدهای اسکار 2021

آنچه از، تاریخ برگزاری جوایز اسکار 2021 می دانیم

با طولانی شدن دوره واجد شرایط بودن فیلم‌های این مراسم، ممکن است بسیاری از فیلم‌های دیگر شانس بیشتری برای حضور در این جشنواره، برای دریافت تندیس‌های اسکار را داشته باشند. اما همه اینها، به بازگشایی سینماها در ایالات‌متحده و سراسر جهان بستگی دارد.

فیلم “tenet” کریستوفر نولان، همچنان یکی از معدود فیلم‌های اکران شده در ماه‌های اخیر است. علی‌رغم واکنش‌های مختلف تماشاگران و منتقدان به این فیلم، اما فروش آن در گیشه‌های بین‌المللی از 350 میلیون دلار فراتر رفت و این بدون شک می‌تواند در دریافت جایزه اسکار او حائز اهمیت باشد. اما فروش گیشه همه‌چیز نیست و امکان دارد رقبای دیگر فیلم او، مانند: Mank دیوید فینچ و محاکمه شیکاگو از آرون سورکین، برای او مشکل‌ساز شوند.

مراسم اسکار 2021 کجا برگزار می شود

آنچه از، تاریخ برگزاری جوایز اسکار 2021 می دانیم

مراسم اسکار 2021 به‌طور سنتی در تئاتر دالبی هالیوود برگزار می‌شود، که درگذشته پذیرای حداکثر 3400 مهمان بوده است. این مکان با توجه به اجراهای گذشته تأییدشده است، اما اخیراً برگزارکنندگان تصریح کرده‌اند که امسال این رویداد ویژه خواهد بود و در چندین مکان مختلف اجرا خواهد شد، که هنوز اطلاعات دقیقی از محل برگزاری آن وجود ندارد.

مراسم اسکار 2021 چگونه برگزار می شود

انتظار می‌رود اسکارها به‌طور مستقیم، از کانال آمریکایی ABC و در بیش از 225 کشور جهان پخش شود. کاری بورک، رئیس “ABC Entertainment” گفت: “ما امسال در یک شرایط خاص به سر می‌بریم و قصد داریم شرایطی ایمن، برای حضار مهیا کنیم. اگر در ماه آوریل نیز شرایط فاصله اجتماعی برقرار باشد، ما مراسم اسکار 2021 را به‌صورت مجازی برگزار می‌کنیم.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه