مسابقه دخترشایسته امسال چگونه برگزار شد

توسط سعید احمدی
miss world 2021 held year competition

امسال نیز مسابقه دختر شایسته در هالیوود ایالت فلوریدای ایالات‌متحده برگزار شد و تاج ملکه زیبایی جهان امسال بر سر دختری از کشور مکزیک گذاشته شد. آندریا مزا ۲۶ ساله، از میان ۷۴ نفر شرکت‌کننده این مسابقه دختر شایسته جهان لقب گرفت.

این شرکت‌کننده مکزیکی در مرحله پایانی و در رقابت با نمایندگانی از پرو و برزیل توانست عنوان دختر شایسته را از آن خود کند. آندریا مزا ۲۶ ساله در رشته مهندسی نرم‌افزار تحصیل کرده است و هم‌اکنون در حوزه آرایشگری فعالیت دارد.

miss world 2021 held year competition

این رویداد، که سال گذشته به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد، همواره با حاشیه‌های گوناگونی همراه بوده است. در این دوره از مسابقات “دختر شایسته” تعدادی از دختران شرکت‌کننده سعی کردند، پیام‌های سیاسی یا اجتماعی را به مخاطبانشان انتقال دهند.

نماینده و شرکت کننده‌ای از میانمار با نشان دادن تابلوی با متنی به این مضمون “برای میانمار دعا کنید” سعی کرد نگاه‌ها را به سمت شرایط نامناسب کشورش جلب کند. نماینده سنگاپور نیز با پوشیدن لباسی که رویش نوشته بود “تنفر از آسیایی‌ها را متوقف کنید” به شرایط پیش‌آمده بعد از همه‌گیری کرونا که باعث حرکات خشونت‌آمیزی بر ضد آسیایی‌تبارها شد، اعتراض کرد.

در سال‌های اخیر برگزارکنندگان این نوع مسابقات از چند جانب تحت‌فشار بوده‌اند. فعالان حقوق زنان عنوان می‌کنند نوع گزینش و الگویی که به‌عنوان “دختر ایده آل” در این مسابقات تعیین‌شده باعث می‌شود میلیون‌ها دختر نوجوان و جوان در سراسر جهان نسبت به اندام خود احساس بدی پیدا کنند.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه