هفته مد دبی: کالکشن طراح تایلندی از مواد بازیافتی

توسط سعید احمدی
هفته مد دبی: کالکشن طراح تایلندی از مواد بازیافتی

در هفته مد دبی 2023، که روز دوشنبه ۹ اکتبر (۱۷ مهر) با بیش از ۲۵ طراح به‌نمایندگی از بیش از ۱۲ کشور در دبی آغاز به کار کرد، با نگاهی خاص به «مد پایدار» هدفی بالاتر از خوش‌پوشی برای خود و شرکت‌کنندگان تعریف کرده است و ستاره‌های این هفته فشن نیز بر همین اساس روی صحنه درخشیدند. مجموعه جدید طراح تایلندی پیپاچارا، ترکیبی منحصربه‌فرد از پایداری زیست‌محیطی و تجمل، یکی از مجموعه‌های چشمگیر امسال بود.

ژاکوب آبریان، بنیان‌گذار و مدیرعامل شورای مد عرب، در مورد این هفته مد میگه «بسیار مشتاقیم مطمئن شویم که همه طراحان واقعا متعهد به مد پایدارند و به همین دلیل است که می‌خواهیم هفته مد دبی را در این فصل با پیپاچارا، طراحی که می‌شود گفت ۱۰۰ درصد پایدار است، آغاز کنیم.» این طراح تایلندی، که در دنیای مد به‌سرعت در حال رشد است، بر مسئله جهانی مصرف بیش‌ از حد پلاستیک تمرکز دارد.

پیپاچارا، که لباس‌هایش از مواد بازیافتی، از جمله در بطری‌های آب، ظروف غذا، و چنگال‌ها و قاشق‌های پلاستیکی ساخته شده‌ است، درباره کارهای جدیدش گفت: «مجموعه من درباره سمفونی پلاستیک بازیافتی است. همه‌چیز ارگانیک است. بنابراین، از نظر فنی، کاری که ما می‌کنیم این است که از پلاستیک زباله تایلند استفاده می‌کنیم و مقدار زیادی از آن را برای تولید لباس، لوازم جانبی، کفش، و گوشواره استفاده می‌کنیم.»

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه