کالکشن 2025 امپریو ارمانی در هفته مد مردان میلان

توسط سعید احمدی
کالکشن 2025 امپریو ارمانی در هفته مد مردان میلان

امپوریو آرمانی با رویکردی غیررسمی به لباس مردانه ایتالیایی شناخته شده است – در مقابل خط اصلی لوکس و رسمی جورجیو آرمانی. امپوریو آرمانی پیش از جورجیو در برنامه هفته مد میلان قرار گرفت و در عصر شنبه درخشانی، ردیف‌های تئاتر آرمانی را درنوردید.

مجموعه بهار/تابستان 2025 امپوریو آرمانی ادای احترامی لطیف به سبک زندگی سوارکاری بود، به طوری که در شروع نمایش گله‌هایی از اسب‌ها را در حال دویدن در مزارع به تصویر می‌کشید.

بیش از 80 مدل لباس برای آماده شدن برای میدان مسابقه بر روی باند فرود آمدند، خواه سوار بر اسب خود باشید یا تماشاگر مسابقه برای جایزه باشید. مردان شیک‌پوش امپوریو آرمانی با کت و شلوارهای گشاد که در کمر بسته شده و با چکمه‌های سوارکاری حجیم که برای مسیر باریک شده‌اند، برای رقابت آماده شده بودند. لباس بافتنی خنک برای تهویه بیشتر در ناحیه سینه باز شده بود، در حالی که جامپ‌سوت‌های راه‌راه برای فرارهای تابستانی ایتالیایی راهنمایی می‌شدند.

در بخش دیگری، ژاکت‌های نظامی بدون یقه با الگوهای شطرنجی همرنگ با تزریق لوکس آرمانی تزئین شده بودند، در حالی که تاپ‌های زرق و برق‌دار و شلوارهای سوراخ‌دار با روحیه‌ای شیک و بوهمیایی جلب توجه می‌کردند. سپس، با کم نور شدن چراغ‌ها برای پایان نمایش، دسته‌های مزارع اسطوخودوس پرده‌های سینما را پر کردند و با رایحه گل‌های معطر، هوا را عطرآگین کردند، در حالی که شش زوج زن و مرد در امتداد باند فرودگاه با هم صحبت می‌کردند و می‌خندیدند.

مردان مزرعه بدون پیراهن، نیم‌تنه‌های تراشیده خود را زیر بندهای چرمی و شورت‌های مینیاتوری به نمایش گذاشتند و دسته‌های اسطوخودوس را در کیف‌های دستی بافته حمل می‌کردند. زنان با لباس‌هایی به سبک دهه 1920 با لباس‌های گل‌دار و کلاه‌های کج به عنوان ادای احترام به دورهمی در فضای باز، به صورت نمایشی ظاهر شدند.

تاریخچه امپریو آرمانی: از میلان تا جهانی شدن

امپریو آرمانی، خط فرعی جورجیو آرمانی، نام خود را از نام بندری تاریخی در جزیره یونانی چالکی گرفته است. این برند در اوایل دهه 1980 میلادی توسط جورجیو آرمانی، طراح ایتالیایی تأسیس شد و به سرعت به عنوان نمادی از مد ایتالیایی شیک و غیررسمی شناخته شد.

آغاز شکل‌گیری برند ارمانی

1975: جورجیو آرمانی به همراه دوستش سرجیو گلیوتی، شرکت Armani را تأسیس می‌کنند.
1981: خط Emporio Armani به عنوان زیرمجموعه‌ای از Armani با تمرکز بر لباس‌های جوان‌تر و مقرون به صرفه‌تر راه‌اندازی می‌شود.

موفقیت و شناخت

دهه 1980: امپریو آرمانی با جسارت و نوآوری خود در طراحی، به شهرت جهانی می‌رسد. این برند به خاطر استفاده از رنگ‌های جسورانه، خطوط تمیز و پارچه‌های باکیفیت مورد تحسین قرار می‌گیرد.
1982: امپریو آرمانی اولین فروشگاه خود را در میلان افتتاح می‌کند.
1985: این برند به ایالات متحده گسترش می‌یابد و اولین فروشگاه خود را در نیویورک افتتاح می‌کند.

رشد و تنوع

دهه 1990: امپریو آرمانی به فراتر از لباس‌های آماده‌پوش مردانه و زنانه扩展، و شامل لوازم جانبی، عینک، عطر و لباس زیر می‌شود.
2000: این برند خطوط فرعی جدیدی مانند EA7 و Armani Jeans را برای تمرکز بر بخش‌های خاص بازار راه‌اندازی می‌کند.
2010: امپریو آرمانی به گسترش جهانی خود ادامه می‌دهد و بوتیک‌هایی را در سراسر جهان افتتاح می‌کند.

امپریو آرمانی امروز

امروزه، امپریو آرمانی یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای مد در جهان است. این برند به خاطر سبک شیک، باکیفیت و ایتالیایی خود مشهور است. امپریو آرمانی طیف گسترده‌ای از محصولات را برای زنان و مردان در هر سنی ارائه می‌دهد و همچنان به نوآوری و پیشرو در صنعت مد ادامه می‌دهد.

نکات کلیدی

امپریو آرمانی زیرمجموعه‌ای از برند جورجیو آرمانی است که بر لباس‌های ایتالیایی شیک و غیررسمی تمرکز دارد.
این برند در سال 1981 توسط جورجیو آرمانی تأسیس شد و به سرعت به شهرت جهانی رسید.
امپریو آرمانی به خاطر طراحی‌های جسورانه، خطوط تمیز و پارچه‌های باکیفیت خود شناخته شده است.
این برند طیف گسترده‌ای از محصولات را برای زنان و مردان در هر سنی ارائه می‌دهد.

مطالب دیگر را ببینید

ارسال دیدگاه